[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
21-09-2015, 11:10
Post: #1
Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
Witam przyjaciele.
Mam pytanie do was odnośnie wszelkich rodzajów pakietów w sieciach komórkowych.
Sytuacja wygląda tak, że do drugiego telefonu potrzebuje wyszukać jakąś ofertę na internet.
Generalnie chodzi mi o to by był on z pakietu na kartę i by nie trzeba było podpisywać żadnych umów. Wiecie, żeby w razie potrzeby sobie pakiet kupić i używać Wink
Dodatkowo nie musi być to LTE z prędkością z kosmosu.
Ale miło by było by prędkość była większa jak ta:
[Obrazek: 114990135]

Obecnie na moim głównym fonie używam aero, bo wchodzą do niego 2 karty sim, ale nie mam takiej możliwości na drugim i potrzebuje wyszukać operatora z czymś godziwym.


Proszę o pomoc i wybaczcie jak pomyliłem wątek lub temat taki już jest Wink
Pozdrawiam
JM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-09-2015, 13:19
Post: #2
RE: Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
PLAY 10 GB za 10 zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-09-2015, 13:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2015 14:05 przez szopen.)
Post: #3
Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
1)
janpl napisał(a):Ale miło by było by prędkość była większa jak ta:
w każdej komercyjnej sieci masz dostępne większe prędkości
(chyba, że jesteś w "czarnej dziurze" zasięgu i masz dostępne jedynie 2G - wtedy pomyśl o innym operatorze lub masz przeciążoną stację bazową - tego niestety nie da się przewidzieć przed zakupem, chyba , że popytasz znajomych sąsiadów)

2) nie ma czegoś takiego jak "jedyna słuszna i najlepsza" oferta, ba występuje zbyt wiele zmiennych, aby jakiekolwiek porównanie ofert można było uznać za całkowicie miarodajne

3) moje propozycje ofert prepaid do okazjonalnego używania o stosunkowo niskim koszcie utrzymania przez dłuższy czas (ale raczej nie należy o nich myśleć jeśli miały by być do intensywnego użytku):

a) Orange Free na Kartę - koszt utrzymania przez pierwszy rok to koszt startera (od 5zł do 20zł - przy przeniesieniu z innych taryf) z którego tracimy 3zł na pierwsze uruchomienie RWK, pula danych do wykorzystania zależna od kwoty doładowania, sensowne wartości dopiero dla kwot 25, 50 lub 100zł (uwaga na całkowicie nieekonomiczne 30zł i 40zł !)
warto poczekać na uruchomienie się startowego bonusu danych przed włączeniem RWK (i/lub zmianą taryfy na OFnK jesli to inny starter)
głównym atutem oferty jest bonus z doładowania (a w szczególności z doładowania przez internet - dotyczy promocji do końca 2015 roku), którego ważność można przedłużać jak dotąd bezterminowo, nie zapominając jednak, że RWK to promocja i może zostać kiedyś zlikwidowana
tabelka mówi wszystko (podane są oczywiście standartowe okresy ważności bonusów z doładowania, a w połączeniu z RWK ważność każdej wartości doładowania może wynosić do roku)
http://www.orange.pl/kid,4002009309,id,4...ticle.html

b) Virgin Mobile - minimalny koszt utrzymania to 5zł/rok + koszt startera (5zł obecny starter lub 8zł dawniejszy jeśli zalega w punkcie sprzedaży, ewentualnie free jeśli masz kogoś znajomego używającego VM i zamówi on startery w ramach programu "stars")
pakiety wyłącznie danych ważne 30 dni od 300MB/5zł do 3GB/20zł
są również "multiipakiety" (pakiety o nazwie marketingowej "wszystko") w cenach od 7zł/7dni zawierający 250MB+100SMS+20 minut do wszystkich sieci do 59zł/30dni zawierający "no-limit" na SMSy i rozmowy + 10GB internetu
poza pakietami standartowa stawka za rozmowy 29gr/min 9gr/SMS, 25gr/MMS, internet darmowy, ale z ograniczeniem szybkości na lejku zaledwie do 32kbps (16x wolniej od Aero2 BDI)
strona internetowa operatora promuje najdroższe pakiety oczywiście a pakiety danych są wręcz ukryte

c) inne oferty do rozważenia
- Redbull Mobile wraz z ofertą DIL ("Darmowy Internet LTE") o ile jesteś w zasięgu LTE sieci Play (raczej nie nożna traktować tej oferty jako rozwiązanie w pełni mobilne)
- NJU Mobile, pozostałe oferty Play (wspomniany wyżej pakiet 10GB/10zł/m-c dotyczy tylko taryf głosowych i jest póki co ograniczony czasowo do końca listopada br. w sensie aktywacji czyli użytkowo co najwyżej do końca roku), Mobile Vikings
- jeśli planujesz wydatki rzędu 20zł/m-c do 60zł/m-c porównaj oferty "no-limit" różnych sieci w tym samym przedziale cenowym
- oferty Plusa i T-mobile celowo pominąłem w zestawieniu ze względu na szczególnie bezczelne kruczki o ostatnich kampaniach reklamowych (choć pozostali operatorzy też "święci" nie są - zawsze czytaj to co jest "małym druczkiem")

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-09-2015, 00:18
Post: #4
Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
A ja z kolei polecę RBM, pod warunkiem, że masz moduł LTE.

Jesteś w zasięgu LTE, ciągniesz ile możesz i jest za free.

Jesteś poza zasięgiem, kupujesz pakiety za kasę, której i tak nie ma na co wydać (w przypadku powyższego).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2015, 07:56
Post: #5
Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
Na stronie RB napisali:
"Aktywacja usługi jest możliwa, gdy na Twoim koncie znajduje się kwota 30 zł i nie minął okres ważności połączeń wychodzących. "

Tj musze mieć na koncie taką kasę, czy pobiorą mi za ponowną aktywację taką kasę? Big Grin
Rozumiem, że miesiąc korzystania z neta w RB kosztuje 30 zł za ten nielimitowany internet? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2015, 10:10
Post: #6
Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
No tak, dobrze, że mnie poprawiłeś.

Czyli musisz zachować minimum 30zł na koncie, internet jest darmowy. Czyli z pierwszego doładowania masz tylko 20zł na 3 miesiące. Z każdego kolejnego 50zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2015, 22:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2015 23:31 przez jakubd.)
Post: #7
Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
Kończę właśnie przypomnienie tej promocji i kilka porad np. jak przenieść kartę do najkorzystniejszej czasowo/doładowaniowo taryfy RBM1 oraz uzyskać RWK.

http://jdtech.pl/2015/09/darmowy-interne...-2015.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
janpl (2015-10-04)
04-10-2015, 16:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2015 16:24 przez janpl.)
Post: #8
RE: Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
(21-09-2015 13:19)serek napisał(a):  PLAY 10 GB za 10 zł.

To wydaje się bardzo elegancka opcja.
A jakie tam są prędkości?
Dużo lepsze jak to ?
(21-09-2015 11:10)janpl napisał(a):  [Obrazek: 114990135]

Kolega szopen pisał wyżej, że każda komercyjna sieć będzie miała lepsze prędkości, to może i kolega serek przytoczy jak tam się ma sprawa Smile
...ale myślę, że skusiłbym się na to, z tym, że widziałem że działać ma promocja do końca listopada tylko ;O
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2015, 22:16
Post: #9
Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
W promocji 10/10/30 Play - http://jdtech.pl/2015/08/play-101030-pro...0-dni.html - masz maksymalne prędkości, jakie w twojej okolicy zapewni Play i twój sprzęt. Teoretyczne maksimum to około 70 Mbit/s. Ja w dzień mam 2-3 Mbit/s, w nocy 20-30 Mbit/s.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2015, 09:58
Post: #10
Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
Wezmę to pewnie ;D
Podzielę się swoją opinią jak poużywam troszkę Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2015, 17:30
Post: #11
Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
pamiętaj, że w/g obecnie aktualnych regulaminów
Cytat:Aktywacja Pakietu jest możliwa do 30.11.2015r.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2015, 10:20
Post: #12
Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu?
Podsumowując póki co:
[Obrazek: 116166553]
Prędkość stabilna:
[Obrazek: 116166672]

Pakiet działa spoko. Miałem problem, żeby odpalić to tylko na dual simie, aż trzeba było ustawienia fabryczne przywracać, bo wpierw nie chciał się łączyć z netem, ale już działa.
Prędkość mnie zadowala, nawet lepiej jak mam na radiowym w domu Tongue
Bez jakiś problemów. Mam nadzieje tylko, że dane pobiera z pakietu a nie siorpie hajsu na lewo z konta Big Grin Muszę to monitorować jeszcze Smile

Dziękuję za pomoc i wszelkie opinie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tania alternatywa dla aero2? adamos11 32 11 571 10-07-2019 13:07
Ostatni post: szopen
  orange wydłużenie pakietu bg11 3 4 538 10-01-2017 14:06
Ostatni post: szopen
  Alternatywy dla Aero2 BDI stan na koniec 2016 roku Yellow 11 9 783 01-12-2016 01:07
Ostatni post: jakubd
  Wakacyjny Pakiet Testowy Aero2 bogdanzieba 4 6 383 11-08-2016 16:21
Ostatni post: spag
  Aero2 - nowe, atrakcyjne pakiety serek 34 19 379 31-01-2016 12:45
Ostatni post: jakubd