[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na ekranie blokady wyświetla Fakt Mobile a jestem w RBM Błąd identyfikacji?
22-12-2015, 01:15
Post: #1
Na ekranie blokady wyświetla Fakt Mobile a jestem w RBM Błąd identyfikacji?
Od kilku dni zamiast Red Bull Mobile wyświetla mi się Fakt Mobile. Jestem ciekawy czy jestem jedyny któremu taki błąd się przytrafił. Chodzi oczywiście o osoby które skorzystały z tej rady. Czyli przeniesienie na taryfę Fakt Mobile i ponownie na RBM. Ogólnie wszystko działa dobrze ale wcześniej poprawnie identyfikowało sieć. Zastanawiam się czy pisać w tej sprawie do Play a jeśli tak to jak określić problem skoro w zasadzie na działanie usług nie ma to wpływu. Może dość chaotycznie to opisałem dlatego dołączam 2 screeny poniżej dla zobrazowania sytuacji.
[Obrazek: screenshot_2015-12-21dajz9.png]
[Obrazek: screenshot_2015-12-212dj9z.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2015, 01:58
Post: #2
Na ekranie blokady wyświetla Fakt Mobile a jestem w RBM Błąd identyfikacji?
Ależ paskudny hosting zdjęć Smile

Ja mam kartę RBM, która przeszła przez Fakt i wróciła do Play - jedna jest identyfikowana pół na pół jako Fakt w Play24, druga jest OK.

Co do identyfikacji operatora - to jest zapisane w SIM (jeżeli kartę masz Faktu przeniesioną do Play - to nic w tym dziwnego, że jest taka identyfikacja).
W przypadku operatorów wirtualnych opis operatora zależy od tego, co jest w polu opisu operatora w karcie SIM. Play umożliwia zmianę tego pola zdalnie na życzenie klienta (ja mam na jednej karcie napisane, że operator to jdtech.pl).
Co faktycznie się wyświetli zależy już bardziej od oprogramowania telefonu. Zmieniałeś coś w tym zakresie ostatnio?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2015, 21:36
Post: #3
Na ekranie blokady wyświetla Fakt Mobile a jestem w RBM Błąd identyfikacji?
Operator jdtech.pl? WOW.

Coś takiego BOK play'a robi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-12-2015, 01:49
Post: #4
Na ekranie blokady wyświetla Fakt Mobile a jestem w RBM Błąd identyfikacji?
To jest usługa - etykietka, czy coś się nazywa, obsługuje się chyba SMSem i kosztuje kilka PLN za każdą zmianę.
Tym sposobem ustawia się tekst, który kiedyś używała Idea do wyświetlenia napisu "Miłego dnia" (często bez ostatniej litery ze względu na ograniczenia ekranów w tamtych czasach).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-12-2015, 01:50
Post: #5
Na ekranie blokady wyświetla Fakt Mobile a jestem w RBM Błąd identyfikacji?
O tutaj: http://www.play.pl/uslugi/etykietka/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2015, 00:25
Post: #6
RE: Na ekranie blokady wyświetla Fakt Mobile a jestem w RBM Błąd identyfikacji?
Cytat:Co do identyfikacji operatora - to jest zapisane w SIM (jeżeli kartę masz Faktu przeniesioną do Play - to nic w tym dziwnego, że jest taka identyfikacja).
Karta jest z Play.
Cytat:Co faktycznie się wyświetli zależy już bardziej od oprogramowania telefonu. Zmieniałeś coś w tym zakresie ostatnio?
Zmieniałem soft na nowszy ale to było już po tym jak zmieniła mi się wyświetlana nazwa. Z tym było tak że jednego dnia było OK czyli wyświetlało "Red Bull Mobile" a na drugi dzień rano wyłączam budzik i zauważyłem że zmieniło się na "Fakt Mobile".
Co najlepsze w Fakt Mobile byłem ~15 minut Smile
Cytat:Play umożliwia zmianę tego pola zdalnie na życzenie klienta (ja mam na jednej karcie napisane, że operator to jdtech.pl).
O! To ciekawe, nie wiedziałem że można to sobie zmienić na to co nam się podoba. Sprawdzę czy działa i dam znać. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2015, 14:11
Post: #7
Na ekranie blokady wyświetla Fakt Mobile a jestem w RBM Błąd identyfikacji?
agresywneklapki napisał(a):Co najlepsze w Fakt Mobile byłem ~15 minut Smile
Widać Play wysyła do kart SIM aktualizację "etykietki" po zmianie operatora, tylko robi to z opóźnieniem, albo co gorsza w złej kolejności - i dlatego został ci Fakt.

Możesz teraz albo sam sobie zmienić (i zapłacić), albo ponownie przejść do Fakt, a potem odczekać i wrócić do RBM - powinno być OK, jak dasz im czas na przesłanie wszystkich konfiguracyjnych SMSów, w tym tego z "etykietką".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2015, 14:32
Post: #8
Na ekranie blokady wyświetla Fakt Mobile a jestem w RBM Błąd identyfikacji?
można spróbować też za darmo - wysyłając etykietę testową - to przypuszczalnie naprawi błąd z wyświetlaniem FM zamiast RBM

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2015, 01:01
Post: #9
RE: Na ekranie blokady wyświetla Fakt Mobile a jestem w RBM Błąd identyfikacji?
Sprawdziłem tą usługę "etykietka" wysyłając SMS o treści "TEST" na nr 8052 i najpierw dostałem odpowiedź.
Kod:
Etykietka: Przyjęliśmy testowe zgłoszenie. Włącz i wyłącz telefon a następnie sprawdź czy ustawiła się etykietka o treści TEST.
Nic to nie dało. Chwilę później dostałem SMS.
Kod:
Niestety twoja karta SIM nie obsługuje zmiany Etykietki. Wymień bezpłatnie kartę SIM w najbliższym punkcie Play.
Jako że pracuję obok salonu Play to wymieniłem sobie za darmo kartę na nową (całość operacji trwała jakieś 5 minut) i teraz pokazuje prawidłowo "Red Bull MOBILE".
Z ciekawości sprawdziłem czy ta usługa będzie działała na nowej karcie ale i tu SMSy były o identycznej treści a wyświetlana etykietka się nie zmieniła.
Co ciekawe kolega w Play też wysłał sobie tego SMS testowego i jemu nawa sieci się zmieniła z "PLAY" na "TEST" ale już wyłączenie tego przez SMS o treści "STOP" na nr 8052 nie przyniosło rezultatu i cały czas wyświetlało "TEST". U niego również dopiero po wymianie SIM sytuacja wróciła do normy. Także to chyba tyle. Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fakt Mobile - konfiguracja połączenia z internetem Robinson74 12 7 478 16-02-2019 12:53
Ostatni post: szopen
  Wiadomości sieciowe i cellinfo dla T-mobile 2G (dziala też dla Play) jakubd 5 24 196 04-08-2014 11:23
Ostatni post: NokiaUser
  Networks czyli orange z t mobile mshmaster 11 18 293 16-05-2013 09:02
Ostatni post: jakubd