[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MUX-8
28-12-2016, 16:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2016 01:38 przez szopen. Edit Reason: podział wątku)
Post: #1
MUX-8
[…]
Podobne problemy miałem z DVB-T znakomicie uatrakcyjniało mi oglądanie kilka drzew na drodze sygnału. Gdy wiało to miałem ładną "kratkę". Jestem i mieszkam w lesie i to w takiej płytkiej niecce. Nawet stawiając antenę na dachu razem z antenami TV mogę nie "zobaczyć" poprzez drzewa nadajników.
[…]

///mod: wątek wydzielony z
http://forum.jdtech.pl/Watek-mnostwo-pyt...t-i-oferty
pozostawiłem powyższy fragment jako "podprowadzenie" tematu dvb-t, stąd radykalne cięcia w niektórych wypowiedziach (oryginały pozostawiłem w źródłowym wątku)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 17:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2016 01:37 przez szopen.)
Post: #2
Mnóstwo pytań, zmiana ADSL na LTE sprzęt i oferty
[…]
Co do innych rozwiązań - jak nie widzisz z miejsca instalacji masztu, to może się okazać, że anteny kierunkowe nie mają sensu, ale to jest sens sprawdzać dopiero na wiosnę, jak wyjdą liście.
[…]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 17:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2016 01:39 przez szopen.)
Post: #3
Mnóstwo pytań, zmiana ADSL na LTE sprzęt i oferty
[…]
Rozumiem, zapewne to najlepsza rada. Pewnie na wiosnę jak mnie nerwacja weźmie to postaram się również uruchomić odbiór MUX-8 na DVB-T. Opinia na temat parametrów tego MUX nie nadaje się do cytowania. Ani moja antena, ani 2 TV (dekoder) nie odbierają VHF. Ale to osobny temat.
[…]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 19:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2016 01:40 przez szopen.)
Post: #4
Mnóstwo pytań, zmiana ADSL na LTE sprzęt i oferty
co do liści to zapewne trafna uwaga (chyba, że masz wokół las ściśle iglasty) bo zwiększają one tłumienie i to znacznie

co do dvb-t na VHF, to prawdopodobnie będziesz potrzebował dodatkowej anteny
tak swoją drogą to MUX-8 w zależności od nadajnika jest w polaryzacji poziomej lub pionowej (wszystkie inne multipleksy czyli te na UHF są tylko w poziomej)
tzn. jeśli masz szerokopasmówkę obejmującą VHF, ale lokalny nadajnik mas z polaryzacja pionową, to ta szerokopasmówka nie da rady (tak samo było w czasach tv analogowej - część nadajników pracowała w H a cześć w V właśnie w paśmie VHF)

[…]

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 22:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2016 01:41 przez szopen.)
Post: #5
Mnóstwo pytań, zmiana ADSL na LTE sprzęt i oferty
[…] Wkurzyło mnie tylko to, iż w założeniach DVB-T była jedna polaryzacja i UHF. Tak były sprzedawane anteny i dekodery. Teraz co, nowy sprzęt po całości czyli anteny, dekodery czy TV. Przeżyłbym dodatkową antenę, ale tylko 1 z 3 moich odbiorników (ten najnowszy) łyka VHF.
To tyle.
[…]
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2016, 01:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2016 02:04 przez szopen.)
Post: #6
MUX-8
trochę dziwne, bo wszystkie dekodery jakie miałem w ręce mają obsługę VHF, choć może to wynika ze stosunkowo późnego wdrożenia dvb-t w dolnośląskim (więc na nasz lokalny rynek być może nawet nie trafiły dekodery wczesnych generacji)

jakkolwik większość układów RF stosowanych w tunerach dvb-t ma możliwość strojenia już od kilkudziesięciu MHz (można nawet za ich pomocą odbierać radio FM na UKF czyli z angielska VHF, oraz transmisję DAB/DAB+ o ile oczywiście producent odbiornika zadba o całą resztę potrzebną do takiego zastosowania)


kwestia polaryzacji jest najprostsza do załatwienia - w razie konieczności antenę VHF montujemy "szczebelkami" pionowo (w polaryzacji pionowej), ale nie wszystkie nadajniki MUX-8 pracują w polaryzacji V

niektóre z nich pracują w H (poziomej) co bynajmniej nie jest tożsame z możliwością użycia tej samej anteny - czasem sygnał jest z geograficznie innego nadajnika, a w przypadku nieużywania anteny szerokopasmowej bywa potrzebna oddzielna antena VHF
(ci którzy nie zezłomowali swoich starych instalacji antenowych używanych do odbioru tv analogowej bywają na wygranej pozycji, bo takie instalacje zwykle nie wymagają radykalnych przeróbek)


a wracając do tematu, to niestety moje możliwości testów MUX-8 są mocno ograniczone, bo sygnał antenowy mam dostarczany z instalacji zbiorczej i ten multipleks w niej póki co nie występuje…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz