[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MSI WindPad 110W
06-03-2012, 00:13
Post: #1
MSI WindPad 110W
Witam posiadam tablet od MSI jak w tytule. Ma on miejsce na kartę SIM ale jest bez modemu(miniPCIe) czy ktoś może mi polecić jakiś modem najlepiej z GPSem? Może sklep JDtech ma zamiar coś takiego do swojej oferty wprowadzić?

I pytanie techniczne. Czy zamieniając obecne urządzenie w tablecie które odpowiedzialne jest za GPS, na urzadzenie obsługujące GPS oraz AERO2 będzie trzeba instalować drugą antenkę do urządzenia? Otwierałem tablet i jest tylko jedna i tak się zastanawiam czy przypadkiem w wersjach z modemem 3G cze ma 2 anten.

Z góry dzieki za info.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-03-2012, 02:24
Post: #2
RE: MSI WindPad 110W
Z pewnością modemów miniPCI-E ze względu na cenę urządzeń z pewnego źródła (wymagam bezwarunkowo dobrego wsparcia serwisowego w całej Polsce) i skomplikowaną instalację nie planuję dodawać do skromnej, ale za to pewnej oferty sklepu JDtech.

MSI chyba nie stosuje blokady whitelisting w BIOSach (tak, jak to robią HP i Lenovo), więc powinno się dać zainstalować dowolny modem. Jeżeli nie zależy ci na kategorii 10, to całkiem fajny modemik z GPS to Ericsson F3607GW - ma przy tym rozsądną cenę z drugiej ręki.

Wszystkie znane mi modemy GSM na mciPCI-E (nie mówię, że wszystkie, ale te które miałem w rękach) mają zawsze dwa gniazda antenowe - main i aux. Nie ma to związku z GPSem lub jego brakiem.

Wpadłem jeszcze na jeden pomysł - zrób research, jakie modemy montuje MSI w tych netbookach - może po prostu najlepiej kupić zalecane przez nich urządzenie? Oczywiście o ile jest zgodne z Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-03-2012, 03:55
Post: #3
RE: MSI WindPad 110W
to dorzucę swoje 3 grosze

1) w kwestii mini-pcie zdecydowanie odradzam karty sprzedawane jako qualcomm gobi (niezaleznie od konkretnego modelu, z aero2 współpracuje 2000 i prawdopodobnie 3000) ponieważ karty same w sobie (a konkretniej dedykowane do nich oprogramowanie) posiadają bios-locka i uruchomienie takiej karty na sprzęcie innym niż ten do którego zostały przeznaczone graniczy z cudem

2) kwestia anten
- jeśli fabrycznie była zamontowana karta GPS to będzie trzeba dołożyć druga dla umts/gsm
- faktycznie większość modemów ma 2 gniazda antenowe (układ diversity, ale nie wszystkie!), ale te modemy combo, które mają na pokładzie gps'a jedno z gniazd mają dla modemu, drugie dla gps

3) prawdę mówiąc wydaje się, że rodzaj anteny nie powinien mieć specjalnego znaczenia bo zazwyczaj dla modemów montowane są anteny szerokopasmowe (gps pracuje na 1.2GHz, aero2 i play poza aglomeracjami na 0.9GHz, a pozostałe sieci na 2.1GHz), ale przypuszczalnie jest inaczej - sprawę przećwiczyłem w odwrotnej sytuacji w urządzeniu fabrycznie wyposażonym w 2 anteny gsm i zamontowaniu modemu z gps - niestety modem działa, ale dla gps'a sygnał z anteny gsm jest niewystarczający (czyżby gps wymagał anteny pracującej ściśle w paśmie 1.2GHz?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-03-2012, 13:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2012 13:10 przez msgForce.)
Post: #4
RE: MSI WindPad 110W
Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście modem F3607gw jest na allegro za 200zł więc myślę że zakupię. Co do anten niestety gdzieś na anglojezycznym forum wyczytałem, że właśnie anteny jakoś tam się różnią i należy zwrócić uwagę przy ich zakupie i montażu aby się nie pomylić.

Jeszcze takie jedno pytanko. Jak sądzicie czy lepiej będzie działało urządzenie na USB z wbudowaną antenką czy lepszy taki modem wewnętrzny na miniPCIE?? To drugie rozwiązanie na pewno jest wygodniejsze.

EDIT
MSI montuje Huawei EM770 ale nie wiem czy z W czy bez W


Offtop

JD szacun za forum i ogólnie za wiedzę i zainteresowanie tematem. Nie rozumiem dlaczego nikt z firmy AERO2 jeszcze nie wyleciał do Ciebie z propozycją pracy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-03-2012, 14:16
Post: #5
RE: MSI WindPad 110W
(06-03-2012 13:02)msgForce napisał(a):  Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście modem F3607gw jest na allegro za 200zł więc myślę że zakupię. Co do anten niestety gdzieś na anglojezycznym forum wyczytałem, że właśnie anteny jakoś tam się różnią i należy zwrócić uwagę przy ich zakupie i montażu aby się nie pomylić.
Kształtki (elementy emintujące mikrofale) muszą być prawidłowo umieszczone i podłączone do zalecanych dla nich gniazd na karcie - wtedy uzyskasz najlepszy tzw. zysk anten.
Cytat:Jeszcze takie jedno pytanko. Jak sądzicie czy lepiej będzie działało urządzenie na USB z wbudowaną antenką czy lepszy taki modem wewnętrzny na miniPCIE?? To drugie rozwiązanie na pewno jest wygodniejsze.
W przypadku dobrej instalacji antenowej (końcówki anten zamontowane w klapie monitora - na bokach lub na górze) zawsze uzyskasz lepsze parametry pracy, niż w przypadku najlepszego nawet modemu USB bez zewnętrznej anteny (no dobra, Nokia 21M-02 może da radę Smile
Cytat:MSI montuje Huawei EM770 ale nie wiem czy z W czy bez W
To bardzo ważna różnica - ale poczytaj o tym modelu, bo ja go w ogóle nie znam.
Cytat:JD szacun za forum i ogólnie za wiedzę i zainteresowanie tematem. Nie rozumiem dlaczego nikt z firmy AERO2 jeszcze nie wyleciał do Ciebie z propozycją pracy.
Ale po co mieliby mnie zatrudniać? Przecież działam wbrew ich interesom Big Grin Popularyzowanie UBDI to ostatnia rzecz, na jakiej zależy Aero2. Mogliby chcieć mnie najwyżej opłacić, żebym przestał prowadzić bloga, forum i sklep z modemami Big Grin Jedyne na co mogę liczyć teraz, to najwyżej na pokojową koegzystencję i... tak to leci.
Poza tym pamiętaj, że ten blog i forum to nie tylko ja, ale też cała grupa aktywnych i fajnych ludzi, którzy aktywnie wspomagają się na wzajem, ze szczególnym wskazaniem na szopena, który pilnuje porządku i dzieli się swoim niemałym zasobem wiedzy. Nie zapominając o czytelnikach, który nawet pasywnie, ale jednak odwiedzają bloga i skutecznie wykorzystują informacje, czasem podsyłając dane do analiz i dzieląc się doświadczeniami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2012, 22:50
Post: #6
RE: MSI WindPad 110W
Witam
udalo sie w koncu zamontowac jakas karte 3g do tabletu?
posiadam tablecik, zakupilem niedawno na allegro karte ercisson 3607gw DELLa..po dluzszej chwili udalo mi sie oszukac sterowniki DELL'a i zainstalowac je na tablecie..DELLowski manager pokazuje mi modem ale po wlozeniu karty SIM do wbudowanego slotu w plycie glownej pokazuje mi "brak karty SIM"..obawiam sie troche ze ten slot jest troche niedzialajacy..lub karta go nie widzi..lub nie wiem;)
pomooozcie prosze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2012, 23:24
Post: #7
RE: MSI WindPad 110W
Ale do którego tabletu? 110W, czy czegoś innego?
Bo jeżeli w urządzeniu jest slot na SIM wlutowany w płytę, to raczej jest spięty z gniazdem mPCI-E - ale tylko jednym, więc uważaj, do którego włożyłeś modem (zwykle są dwa: na WLAN i WWAN).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2012, 23:38
Post: #8
RE: MSI WindPad 110W
Witam
Mysle ze wlozylem do dobrego..Karta Wifi+BT znajduje sie w jednym..w drugim byl GPS.. a tablet to 110w. Wiem ze MSI opcjonalnie pakowalo GPS, 3g lub nic. Wiec Wifi+BT w jakim kolwiek z tych przypadkow nie bylo ruszane.
Zastanawia mnie czy to wina moze sterownikow, systemu, modemu, slotu SIM..caly dzien walczylem i juz sam nie wiem. Mysle nad modemem Novatel EU850D z wbudowanym slotem SIM, ale to juz ostatecznosc. Chce sie upewnic czy ten ericsson na pewno nie dziala ze wzgledu na wbudowany GPS ktorego Novatel juz nie ma.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2012, 23:44
Post: #9
RE: MSI WindPad 110W
Wbudowany GPS nijak nie ma wpływu na działanie albo niedziałanie karty SIM. Albo to złe złącze (to bez połączenia z SIM), albo gniazdo lub połączenie jest uszkodzone, albo modem ma problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2012, 23:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2012 23:51 przez sz4dy.)
Post: #10
RE: MSI WindPad 110W
[Obrazek: 20110806_961160.jpg]
Tak wygląda wnetrze tabletu. Sa dwa sloty mini pci-e..nawet gdybym sie uparl to bym nie wlozyl karty 3G w ten w ktorym aktualnie jest wifi..po prostu jest za malo miejsca. Na niebiesko zaznaczone jest miejsce w ktore wkladam modem 3g i z ktorego wyjalem GPS. Zaraz po lewej srebrny slot na karte SIM.
Pozdrawiam


edit.
W zasadzie to trzy sloty mini pci-e ale ten u gory po prawej wykorzystywany jest na dysk ssd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2012, 11:10
Post: #11
RE: MSI WindPad 110W
Nie wygląda na to, żeby były jakieś wątpliwości w tej kwestii.
Na marginesie: A co z antenami do WWAN?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2012, 13:51
Post: #12
RE: MSI WindPad 110W
Witam

Udalo mi sie uruchomic modemik i obsluguje wbudowany slot na karte SIM w tablecie 110w. Uzylem sterownikow DELLa tak jak wczesniej opisalem oraz programu Top_netinfo v.3.64. Troche zabawy bylo przy konfiguracji i ostatecznie zakonczylem na tym ze po wlaczeniu tabletu uruchamia sie program, klikam "Rozłącz" do ktorego dopisalem komende resetujaca modem, po resecie klikam na "Połącz" i za kazdym razem sie laczy. Mam karte SIM Play i predkosci jakie osiagam nie przekraczaja down 1,5 Mbps i up 0,5 Mbps. Podłączylem antene od GPS'a i WIFI do karty 3G. Prosze na podstawie zdjecia obudowy ktora uprzednio tu wkleilem o doradzenie jakie antenki moge dorzucic w celu poprawy jakosci.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2012, 16:10
Post: #13
RE: MSI WindPad 110W
Uuuuu dobór antenek to chyba na miejscu z ekipą z serwisu laptopowego, którzy mają antenki na stanie - blachy anten muszą zmieścić się w obudowie, a z tym może być trudno i ciasno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2012, 16:15
Post: #14
RE: MSI WindPad 110W
Problem przepustowosci juz rozwiazany. Okazalo sie ze w internecie Play na karte celowo ograniczaja przepustowosc do 1Mbps..po wykupieniu za 10zl na 30dni pakietu zwiekszaja predkosc do 4Mbps.. zal (faktycznie tyle osiaga nawet na tych antenach od GPSu i Wifi)
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2012, 16:25
Post: #15
RE: MSI WindPad 110W
Ej, no przecież ten limit prędkości z Play jest od zawsze! Dopiero w All Inclusive dodali opcję rozszerzenia go do 4 Mbit/s.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2012, 09:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2012 09:27 przez spag.)
Post: #16
Odp: MSI WindPad 110W
No i po co komu modemy 21mb jak w play wyciągnie tylko 1mb Smile no może 4mb po doplacie trzeba zostać przy e160 Smile

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2012, 11:48
Post: #17
RE: MSI WindPad 110W
Jak to po co? Żeby zwiększyć pojemność sieci, a więc żeby więcej z nas mogło korzystać z jej możliwości z maksymalną szybkością. Pisałem o tym zjawisku tutaj przy okazji problemu wymogu kategorii 10 w Aero2: http://jdtech.pl/2011/11/aero2-o-co-chod...ii-10.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2013, 14:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2013 14:52 przez tryhp3.)
Post: #18
RE: MSI WindPad 110W
1. Czy po podłączeniu modułu Ericsson F3607GW działa zarówno GPS jaki i 3G?
2. Czy moduł będzie działał z Windows 8?
3. Jeśli nie to czy można zamontować jakąś inną hybrydę (GPS+3G)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2013, 19:35
Post: #19
MSI WindPad 110W
Jeżeli masz modem, w którym GPS działa, to tak (zdarzały się jakieś blokady).

Inną rzeczą jest - jak chcesz użyć tej informacji z GPS (w zasadzie sensownego softu do tego to nie ma dla PC).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2013, 21:26
Post: #20
MSI WindPad 110W
No dla PC z z tego co widzę może być AutoMapa, innego tego typu aplikacje pewnie też.
Podejrzewam że w Windows Store też można coś znaleźć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz