[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je
31-03-2020, 08:10
Post: #1
Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je
Po dwóch i pół roku postanowiłem zmienić telefon na nowy.
Ogólnie ma dobry wyświetlacz i wielkości, która mi odpowiada, chodzi szybko, ma Android One, który po pierwszych kilku aktualizacjach poprawek (nie wiedzieć czemu musiałem kolejne miesiące przechodzić zamiast od razu) zaktualizował się do Androida 10, ma dobry aparat tylni (a właściwie potrójny), NFC i baterię 3,5 Ah.

Problem leży w tych dwóch ostatnich "atutach":

1. NFC zadziałał mi tylko 2 razy z aplikacją banku jako domyślną (teraz będę testował Google Pay)... Nie wiem, no zdarzyło mi się nie mieć włączonego NFC, ale poza tym sprawdzałem ostatnio i miałem na pewno włączone NFC, a nawet dane mobilne i o dziwo pojawił się przy terminalu taki jakby obrazek karty na ekranie telefonu na sekundę, ale nie szło zapłacić mimo, że miałem kasę i ustawioną kartę w aplikacji i aplikację banku jako domyślną. Co robię źle?

2. Bateria 3,5 Ah wydaje się mieć jakieś... 1,5 Ah, ponieważ po pierwsze chodzi telefon krócej niż 2,5 roczny Xiaomi, który był eksploatowany na maxa przez te 2,5 roku, a ma baterię niby podobną czyli 4,1 Ah, więc teraz jak trzyma połowę tego co nowy to ma jakieś 2 Ah, a po drugie taka sama ładowarka co w Xiaomi (5V/2A) ładuje nie ~3,5 h, a ~1,5 h. Czy w takim razie oddać telefon do reklamacji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2020, 12:14
Post: #2
Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je
1. Jak nie używam fabrycznego google pay często miałem problemy z tym, co jest domyślne przy płaceniu. Tylko GPay mi działa jak trzeba.
2. Pooglądaj co mówi aplikacja Ampere i jakie aplikacje wcinają procesor podczas pracy. Jak będzie grubo poniżej standardu to faktycznie można reklamować, ale będzie to męka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2020, 15:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2020 15:26 przez szopen.)
Post: #3
Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je
1. też używam tylko GPay, oczywiście muszą być włączone zarówno NFC jak i dostęp do internetu (i musi być zasięg); powyżej 50zł PIN (mieli podnieść limit ze względu na wirusa, ale to od banku zależy)
2. https://play.google.com/store/apps/detai...tery&hl=pl
ampere często podaje wyniki zupełnie od czapy (a przekopałem naprawdę masę aplikacji czytających wskazania kontrolera ładowania)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2020, 02:59
Post: #4
Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je
Co do Ampere to fakt, konkret widać tylko na urządzeniach, które mają w dokumentacji/opcjach. A i to nie zawsze, ale to jakiś punkt wyjścia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2020, 03:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2020 03:14 przez szopen.)
Post: #5
Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je
Ampere to jedna z niewielu aplikacji, w przypadku których zdecydowałem się na zwrot kasy w google play, choć generalnie jestem zwolennikiem wspierania developerów (o ile tylko robią coś przyzwoitego, to wspieram na miarę swoich możliwości), pozostałe przypadki to aplikacje, które nigdy nie miały wersji demo/okrojonych/z reklamami i się po prostu nie sprawdziły.

Z tym zwrotem gotówki akurat chodziło o likwidację reklam, która po prostu nie działała i aby było weselej pozwalała na powtórny zakup, ale pomijając ten szczegół, są inne po prostu lepsze do tego celu - choćby to co podlinkowałem wyżej (w przypadku accubattery również kasa poszła do autora, choć nie wiem czy funkcje "premium" były mi do czegokolwiek potrzebne Tongue).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2020, 16:00
Post: #6
Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je
No poużywałem accubattery i przy fabrycznym opisie 3500 mAh aplikacja podaje około 3400 mAh, a ładunek rozładowania od 100 % do 0 % (aplikacja podaje, że od 99 do 1) to już około 2800 mAh. Czy jest sens reklamować, czy to w granicach normy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2020, 16:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2020 19:32 przez szopen.)
Post: #7
Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je
Po 2 dniach używania? odczyt musi się kalibrować parę tygodni.

Jeśli zamierzasz oddawać to raczej w ramach 14-dniowego zwrotu ustawowego (przy zakupie online), bo kilku % różnicy w pojemności akumulatora raczej nikt nie uzna za wadę (a serwisy nie dysponują taką ilością czasu by mierzyć pojemność - serwisowy koszt takiej operacji przewyższa wartość sprzętu).

Wrzucę screenshota to może zrozumiesz o co chodzi jak zobaczysz rozkład wyników - to jest ten wykres na samym dole.
   

PS W ustawieniach wrzuciłem sobie jako fabryczną pojemność 3Ah, ale gdzieś w sieci widziałem, że fabrycznie mam mniejszy aku bodajże 2,7Ah.
No tak - jest to nawet w oficjalnych papierach Tongue
https://sharpconsumer.eu/file/smp-man-00...sh-z01_en/

SS po poprawce:
   
Przy okazji inne przykłady (ale też z nazbieraną dostateczną ilością danych, przy okazji widać kiedy zmieniłem telefon - stary stał się zapasowym, choć nie widać pełnej ich historii, bo sam "odkryłem" istnienie accubattery niecały rok temu)
       

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2020, 16:23
Post: #8
Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je
No czaję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2020, 16:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2020 14:52 przez szopen.)
Post: #9
RE: Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je
Jeszcze jeden przykład, tym razem sprzęt mało używany, (za to wspaniały przykład na to, by nie kupować chińskich tabletów podłych marek - częstość użytku oddaje stopień jego funkcjonalności, chociaż "na papierze" nie da rady się przyczepić do jego specyfikacji).
Można zobaczyć, że ostatnie około 15% "spada w oczach" choć nie widać tego w Accubattery (ale można zobaczyć np. w systemowych "szczegółach baterii", czy w Battery Widget Reborn, który ma możliwość skalowania wykresu, choć nie pamiętam jak to wygląda w darmowej wersji), co powoduje wyłączanie się sprzętu w zaskakujących sytuacjach (a chodzi o tablet Techain czyli Chuwi, 10-calowy model Hi9 Air) i niewiele daje tu fakt, że jest tam akumulator 8Ah co akurat potwierdzają testy, natomiast z jego pojemnością wiąże się niewątpliwie waga prawie 0,6kg co powoduje, że praca bez podstawki jest mocno męcząca.
           
na tych dodatkowych zrzutach ekranu widać sytuację gdy koło 6 rano został włączony ekran (przy bezczynności zasadniczo wszystkiego), to akurat skutek faktu, że ten tablet pełni rolę poligonu doświadczalnego (bo użytkowo jest niestety kiepski - kolejna wada to karta graficzna pracująca na granicy swoich możliwości, bo z wyświetlaczem "2,5k" co powoduje "klatkowanie", choć przy takim rozmiarze wystarczyłoby zwykłe "full-HD" 2x mniej obciążające kartę graficzną), niestety widać że sporo prądu żre modem (który powinien być nieaktywny bez karty SIM…) no ale to nie miała być recenzja tabletu Big Grin.

PS przez ten off-topic o ładowaniu wątek można by podzielić, ale nie mam pomysłu jak.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Motorola One Action - o ładowaniu i wątpliwym aku Ekonomista 11 7 619 18-04-2020 13:57
Ostatni post: szopen
  Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je Ekonomista 140 287 442 21-01-2020 11:18
Ostatni post: Ekonomista
  Motorola MC2-41D31 - modyfikacja zasilania. Ekonomista 1 3 326 22-08-2018 00:30
Ostatni post: szopen