[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje.to - polski startup wykorzystujący Kody QR w ciekawy sposób
18-01-2019, 19:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2019 02:29 przez szopen.)
Post: #1
Moje.to - polski startup wykorzystujący Kody QR w ciekawy sposób
///mod: Ten wątek powstał z 1 posta tamtego wątku (stąd pewne odniesienia do tamtejszej dyskusji):
http://forum.jdtech.pl/Watek-kody-qr

Parę lat była cisza w tym wątku, ale czas na dorzucenie czegoś prawie nowego (może trochę to pachnie spamem, ale uważam, że to ciekawy polski startup, więc zamieszczenie informacji im się należy), a chodzi o serwis:

https://moje.to/
nie jest to nic świeżego - pierwszą dużą promocję mieli na Pol'and'Rock Festival 2018 (naprawdę nikt z użytkowników forum tam nie był? sam niestety nie byłem… no cóż praca) czyli dobre pół roku temu (a raczej nie startowali tam z niczym).

Brak dedykowanej aplikacji (co w czasach jednofunkcyjnych aplikacji zalewających sklepy z oprogramowaniem jest raczej plusem), za to możliwość logowania do serwisu za pomocą google+ (idealne dla użytkowników androida) oraz facebooka i twittera (czyli dla większości niewykluczonego cyfrowo społeczeństwa).

Szkoda tylko, że wśród proponowanych przez nich QR-readerów brakuje jednego z najlepszych, darmowego i pozbawionego reklam:
https://f-droid.org/en/packages/com.goog...t.android/
https://play.google.com/store/apps/detai...nt.android

Czym "mnie kupili"?
1) Oczywiście wykorzystaniem tej technologii, której jestem orędownikiem od paru lat (stosuję kody QR np. do przekazywania haseł do sieci WiFi).

2) Faktem, że usługa jest bezpłatna, a serwis ma się w założeniu utrzymywać ze sprzedaży gotowych produktów do znakowania rzeczy z kodami QR (naklejek, breloków).

3) Promocją - od nowego roku każdy nowy użytkownik (po podaniu adresu do wysyłki) dostaje darmowy "pakiet startowy", w praktyce jest to kawałek (9,5cm x 10cm) białej samoprzylepnej folii zawierający wydrukowane i wstępnie nacięte:
3 naklejki o wymiarach ok. 2cm x 3,5cm
1 naklejkę 2cm x 7cm zawijaną w połowie przeznaczoną np. do znakowania kabli
każda z unikalnym kodem oraz przypisanym do niego PINem (do rejestracji na naszym koncie), rozmiar nadrukowanych kodów to 1,6cm, ale naklejki zawierają jeszcze minimum tekstu informacyjnego o treści "Zeskanuj poznasz właściciela" oraz logo startupu.

Link na bis (najmniej reklamowego bełkotu wśród "linków społecznościowych"), nie sugerujcie się jednak opisem noworocznej promocji - tam na zdjęciu są chyba ich wszystkie produkty, a otrzymuje się jeden najmniejszy zestaw 4 czarno-białych nalepek, który jest na samym spodzie wśród widocznych:
https://twitter.com/etykietymojeto

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2019, 02:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2019 03:18 przez szopen.)
Post: #2
Moje.to - polski startup wykorzystujący Kody QR w ciekawy sposób
Promocji ciąg dalszy (ale nie są to informacje z oficjalnego źródła) - przynajmniej kilka etykiet umożliwiających znalezienie właściciela oznakowanego w ten sposób przedmiotu można uzyskać praktycznie bezkosztowo, a skoro lato jest sezonem wyjazdów czy festiwali, to pewne rzeczy warto oznakować tą metodą (choćby klucze od domu/kluczyki od samochodu, podając w wiadomości generowanej po zeskanowaniu przykładowo kontakt telefoniczny do siebie; ale oznakować można choćby i smartfona, o ile tylko wierzymy w uczciwość znalazcy, oczywiście najlepiej podać kontakt do kogoś zaprzyjaźnionego, bo podawanie własnego numeru telefonu w tej sytuacji jest słabym pomysłem Tongue).
Uwaga: kolejność czytania poniższych punktów jest odwrotna do wykonywania czynności.

1. Ponoć (potrzebne potwierdzenie, przez jakiegoś nowego użytkownika "moje.to") nadal działa promocja dotycząca darmowego zestawu startowego podczas rejestracji konta (kiedyś był to zestaw 4 czarno-białych nalepek, na białej folii samoprzylepnej, niestety jak się okazuje dość podłej jakości folii i w przypadku konieczności oderwania po dłuższym czasie takiej nalepki na oznakowanym kiedyś przedmiocie zostaje klej, na szczęście ten klej zmywa się bezproblemowo np. denaturatem).

2. Na koncie są 2 "kredyty" umożliwiające samodzielne wygenerowanie odpowiednich kodów QR (6 czarno-białych gotowców, z czego 3 po polsku i 3 z angielskim objaśnieniem zastosowania), które możemy wydrukować samodzielnie na dowolnym rodzaju nośnika (sugeruję papier samoprzylepny lub lepiej samoprzylepną folię, oczywiście amatorom DIY może wystarczy zwykła kartka + kawałek plexi np. do budowy własnego breloczka do kluczy)

3. Można otrzymać dodatkowy 1 "kredyt" na wygenerowanie własnego QR-kodu rejestrując konto "moje.to" w jednej sesji przeglądarki, po zeskanowaniu poniższego kodu QR (zamieściłem plik w całości jedynie po usunięciu unikatowego PINu, umożliwiającego przypisanie tego kodu do konta, tak właśnie wygląda samodzielnie wygenerowany kod, który się nadaje do dalszej obróbki, bo to zwykły plik PNG, więc po wygenerowaniu można go łatwo dostosować do swoich potrzeb).
   

PS oczywiście nie sugerujcie się tym, co widać po prawej stronie kodu (na obrazku powyżej) - to jest instrukcja co robić z samodzielnie wygenerowanym kodem (tego, który zrobiłem dla Was oczywiście nie ma sensu drukować, bo już mam nad nim kontrolę)
Przykład jak można zmodyfikować plik najprostszym edytorem grafiki poniżej.
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kody QR szopen 9 7 365 01-08-2019 22:06
Ostatni post: jakubd