[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modem mobilny a nawigacja
28-10-2012, 11:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2012 11:47 przez Henboh.)
Post: #1
Modem mobilny a nawigacja
Witam
Od jakiegoś czasu, zastanawiam się nad kupnem tabletu (najprawdopodobniej Nexus 7), a wraz z nim prawdopodobnie także mobilnego modemu do Aero2, ale ciekaw jestem jak (czy w ogóle) w takiej konfiguracji (tablet/telefon + mobilny modem) działałaby nawigacja googlowska.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-10-2012, 12:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2012 12:11 przez jakubd.)
Post: #2
RE: Modem mobilny a nawigacja
Jeżeli tylko zapewnisz dostęp do Internetu, to nawigacja działa. Ale nawet jeżdżąc po Warszawie i zdając się tylko na nawigację warto mieć SUVa, albo terenówkę - osobowy o mało dwa razu nie utopiłem w czasie testów tej nawigacji Smile

Pamiętaj, że można używać nawigacji w trybie offiline (żeby nie ściągać map), ale nie wiem, czy wyznaczanie trasy też działa w tym trybie.

Wracając do Nexusa 7 - sam z siebie nie obsługuje żadnych modemów, ale podobno PPP Widget rozwiązuje po zrootowaniu ten problem. Mimo wszystko lepiej kupić albo od razu tablet z 3G, albo użyć routerka WiFi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-10-2012, 13:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2012 13:34 przez spag.)
Post: #3
Odp: Modem mobilny a nawigacja
Nawigacja będzie działać ale musisz podać sygnał albo z rutera mobilnego albo z telefonu (tutaj można użyć apki na androida zdaje się tethergps, wtedy sygnał gps jest podawany po wifi do tabletu i korzystasz z lokalizacji nie "btsowej" a satelitarnej)
Miałem tak na kindle fire ale tam wyświetlało tylko pozycję na mapie, w Nexusie 7 powinno tak myślę być więcej opcji

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-10-2012, 14:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2012 15:27 przez Henboh.)
Post: #4
RE: Modem mobilny a nawigacja
To może sprecyzuje, chodzi mi głównie o ZTE MF60.
Czy może jako laik w kwestii ruter/wifi/miniony, coś źle kombinuje i powinienem do aero2 i nexusa (nawigacji) jeszcze o jakimś innym rozwiązano myśleć?

edit: oczywiście, że nie miniony tylko mobilny. Oj, ani na chwilę autocorekta nie można z oka spuścić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-10-2012, 16:18
Post: #5
RE: Modem mobilny a nawigacja
ZTE będzie działać bez problemu i jest wystarczający. Miej tylko na uwagę, że ma osobne zasilanie czyli - nie obciąża baterii np. tabletu. Ale jesteś z kolei zależny od niego jak np. padnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2012, 11:39
Post: #6
RE: Modem mobilny a nawigacja
No to już chyba ostatnie pytanie, jakie gniazdo ma MF60? Nexus ma miniUSB, więc czy będą potrzebne 2 ładowarki samochodowe, czy jedna wystarczy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2012, 12:43
Post: #7
RE: Modem mobilny a nawigacja
Nexus powinien mieć microUSB - ale nie sprawdzałem, inaczej jego sprzedaż byłaby zabroniona w połowie świata.
MF60 ma microUSB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2012, 14:11
Post: #8
RE: Modem mobilny a nawigacja
Tak microUSB w nexusie, tylko nie mogłem znaleźć co jest w ZTE. Czyli jedna ładowarka samochodowa wystarczy.

Ok. Wielkie dzięki za pomoc. Teraz tylko jeszcze nich mi się sytuacja w pracy wyklaruje i pewnie niedługo zgłoszę się po modem.
Ps: Kiedy będzie dostępny i czy cena się nie zmieni?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2012, 15:53
Post: #9
RE: Modem mobilny a nawigacja
Mam straszne problemy z zaopatrzeniem, ale jak powołasz się na forum coś wykombinuję Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2012, 18:12
Post: #10
RE: Modem mobilny a nawigacja
(28-10-2012 12:10)jakubd napisał(a):  Wracając do Nexusa 7 - sam z siebie nie obsługuje żadnych modemów, ale podobno PPP Widget rozwiązuje po zrootowaniu ten problem. Mimo wszystko lepiej kupić albo od razu tablet z 3G, albo użyć routerka WiFi.

Witam serdecznie,
posiadam Nexusa 7 i potwierdzam, że po zrootowaniu i skonfigurowaniu ppp widget - Aero2 śmiga bez problemów. Zastanawiałem się nad Samsungiem Galaxy Tab 2 (z modemem wbudowanym) ale porównałem wyświetlacze, bebechy i padło na Nexusa.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2012, 21:01
Post: #11
RE: Modem mobilny a nawigacja
A jaki modem wykorzystałeś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2012, 10:29
Post: #12
RE: Modem mobilny a nawigacja
(29-10-2012 21:01)jakubd napisał(a):  A jaki modem wykorzystałeś?

Huawei E3131s-2
więc standard Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2012, 14:24
Post: #13
RE: Modem mobilny a nawigacja
No i wszystko się pokomplikowało, bo w listopadzie ma pojawić się Nexus z 3G.

No to chyba gdzieś na święta/koniec świata (zależy co będzie szybciej) sprawię sobie 7-emke o ile będzie zgodna z Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2013, 12:07
Post: #14
RE: Modem mobilny a nawigacja
Odkopię temat.

Posiadam Nexusa 7 z GPS bez 3G niestety.

PPP Widget działa, używam 173-u2 ale to ogólnie pomyłka jeśli chodzi o korzystanie.
Nie jest to szczególnie wygodne ani w pełni skuteczne.

Chciałem zakupić wspomnianego tutaj ZTE MF60 do używania na wyjazdach (zarówno do laptopów jak i tabletu).
Tylko jest mały problem... Android (jakże wspaniały system...) nie obsługuje połączeń ad-hoc...

mam AP w telefonie Nokia (joikuspot) ale nie widzi tej sieci bo jest typu ad-hoc.

Mam pewne obawy co do zakupu ZTE czy przypadkiem nie udostępnia sieci Wifi na tej samej zasadzie.
Czy ktos korzysta z Nexusa lub innego tabletu z andkiem 4 z hakiem i ZTE MF60?

Co do samej nawigacji w tym urządzeniu to ma zalety np długość życia na bateriach. Ale ogólnie to chyba koniec zalet...

Aplikacji porządnej nie ma. Jest Auto mapa ale jest średnia w porównaniu do wersji win. A przewijanie mapy to w ogóle dowcip... Sygic jest drogi, moim zdaniem zdecydowanie za drogi... a googlowa działa tylko online.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2013, 12:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2013 12:40 przez spag.)
Post: #15
Odp: Modem mobilny a nawigacja
Nie obawiaj się bo to ruter który MA UDOSTEPNIAC internet. Więc kupuj be obaw.
Innego zastosowania poza przesylem plików między urządzeniami to może (jeśli ma możliwość dostepu do Microsd przez przeglądarkę) służenie za dysk zewnętrzny. A... Poza tym to przycisk do papieru. Wink

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2013, 12:38
Post: #16
RE: Modem mobilny a nawigacja
WSZYSTKIE routery mobilne na szczęście działają jako... normalne AP, więc nie ma żadnego problemu ze skorzystaniem z MF60 (czy dowolnego innego) z Androidem. Problem z Ad-Hoc jest dobrze znany, jak widać połączenie z modemem wiszącym na kabelku też "poczułeś" Smile
Pamiętaj, że działanie na baterii w przypadku aktywnego połączenia WiFi dramatycznie się skróci (to nie jest drobiazg, na pewno zauważysz). Większość routerków nie wyrobi więcej, niż 3-4h ciągłej pracy.

Natomiast w temacie nawigacji - wiadomo, temat rzeka, ale nie narzekam na automałpę, tylko na jej ceny. Interfejs użyszkodnika ani na Win, ani na Andku nie zachwyca, jednak podstawowe funkcje obie wersje wykonują poprawnie i w odróżnieniu od Google Nav - nie próbuje prowadzić przez drogi, które zostaną kiedyś zbudowane Smile A przewijanie nie stanowi problemu, jeżeli wcześniej przełączysz się na 2D - w 3D zawsze AM miała problem.

Pamiętaj o takich alternatywnych wynalazkach, jak darmowy Waze korzystający (OIDP) z map OpenStreetMap. Ja jednak pozostaję zwolennikiem dodatkowego urządzenia do nawigacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2013, 13:39
Post: #17
RE: Modem mobilny a nawigacja
Rozwieliście moje wątpliwości. Kupię pewnie tego routerka.
Ogólnie zabawa z modemem usb czy to pod laptopem czy tabletem przestała mnie bawić.

Miałem negatywne nastawienie do andka. Ale po zabawie z rootowaniem itp to już nie cierpię w tym względzie tego systemu. PPP działa różnie. Ogólnie trzeba mieć cierpliwość. Dać czas modemowi itp.

Jak za tą cenę to poza wydajnością sprzęt niewiele ofertuje...

Jak chcę do nokii E7 podłączyć pendrive to instrukcja ma kilka kroków:
- podłączyć kabelek OTG (był w zestawie!!!)
- podłączyć pendrive
- odpala się menadżer plików
Dyski też mają "ręce i nogi"
C (system), E - wbudowane 16 GB, X podlączone urządzenie.

Pod nexusem:
- kup kabel
- podłącz
- zorientuj się, że nic się nie wydarzyło...
- pobierz program do obsługi pendrive i oglądaj piękne reklamy
- dowiedz się, że nie działa z niewiadomego powodu
- uruchom google, znajdź rozwiązanie
- odblokuj bootloadera
- załaduj coś tam na bootloadera
- zainstaluj z poziomu bootloadera
- odblokuj prawa roota
- zorientuj się, że nie ma w systemie narzędzia do przegląnia plików
- pobierz odpowiednie narzędzie
- oglądaj reklamy
- spróbuj odnaleźć się w ogólnym bałaganie dyskowym...

Wracając do tematu nawigację kupiłem na razie próbną. Przejechałem się z nią do łodzi z Gd.
Ogólnie nie jest zła. Zastanowię się nad zakupem pełnej licencji. Koszt koło 119 zł za rok.

Ale ogólnie i tak jest bardzo licha w porównaniu do Nokia Maps i Navi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2013, 14:41
Post: #18
RE: Modem mobilny a nawigacja
Jeżeli kupujesz urządzenie, które jasno ma zaznaczone, że OTG nie posiada, to w sumie nie ma się czemu dziwić, że nie działało od razu. OTG na Nexusie to hack, a nie feature - i tu się zgadzam, że działa jak chce.

Natomiast w tanich chińskich tabletach masz często wbudowane OTG i pojawia ci się zawartość np. pendrive po prostu w systemie plików.

Nexus jako tablet jest na prawdę niezłym urządzeniem, a to, że możesz dorobić OTG to ciekawostka. A modem - to zawsze boli, jak ciągniemy go na sznurku.

Samym Androidem ja jestem zaskoczony pozytywnie od początku i coraz pozytywniej z każdym rokiem - to na prawdę kawał fajnego OSa, ciągle jeszcze do końca nie odkrytego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2013, 14:50
Post: #19
RE: Modem mobilny a nawigacja
Co do nawigacji - AM jednak bije Nokia Maps o kilka rzędów wielkości dokładnością map, sensownością wyznaczanych tras i wizualizacją. A do tego jakoś teraz mają zniżkę z okazji 10-lecia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2013, 15:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2013 15:03 przez spag.)
Post: #20
Odp: RE: Modem mobilny a nawigacja
(15-03-2013 13:39)jhosef napisał(a):  Jak za tą cenę to poza wydajnością sprzęt niewiele ofertuje...

Stary nie narzekaj pomyśl co by było jakbyś chciał to samo zrobić w ipadzie Big Grin
To ze ten tablet nie ma od strzała tego co ma "biznesowa" nokia to tylko dlatego że służy do innych celów, prawdopodobnie otg masz w nokii po to żeby służyła do wysłania jakichś plików które są tylko na pendrive a nie ma w pobliżu kompa na przykład.
Nie psiocz na andka ma swoje wady ale ma wiele zalet , sam mam wielki sentyment dla obecnego dostawcy hardware (Nokia) dla Microsoftu miałem co najmniej 6 różnych modeli az powiedziałem dość meczarni z brakiem ram i przesiadlem się na androida. Chociaż myślę dla żony o lumii 620. Ale nie wiem czy ona ma np. Gtalk (pewnie jakiś im+) który mi zastąpił GG i smsy

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nawigacja samochodowa i Aero2 jakubd 18 31 413 15-08-2014 01:41
Ostatni post: szopen