[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modem 3g w PC i wpisywanie kodów do pakietów internet.
10-06-2015, 16:14
Post: #1
Modem 3g w PC i wpisywanie kodów do pakietów internet.
Koledzy, pomocy, bo zupełnie się zakręciłem teraz :/

Zmieniłem Thinkpada na nowszego, mam na pokładzie F5521gw - traktuję to jako rezerwową łączność.
Aero2 pięknie działa. Thinkpad jest na tyle nowy, że nie trzeba było totalnie nic konfigurować ani instalować - działa to jako mobile broadband zintegrowane z Win8.
Ma to swoje plusy Smile i jeden minus - w TNI (przyzwyczajony z poprzedniego laptopopa i modemu USB) nie mogę podglądać sobie precyzyjnych info o stanie połączenia. Znaczy wiadomo - mogę skonfigurować połączenie typu modem tylko jednak to Mobile broadband systemowe (jako karta sieciowa?) pięknie to działa.

W każdym razie skoro już to 3g wbudowane mam to postanowiłem nabyć jako szybszą niż Aero2 rezerwę i kupiłem za groszaki (7zł pakiety na łącznie 19GB) sim TMobile (właściwie na karcie jest heyah.pl.
System pięknie wykrywa znowużTMobile HSPA+ i można połączyć ale wiadomo internetu nie ma - trzeba uprzednio włączyć któryś z pakietów internetowych kodem sterującym.
I po tym przydługim wstępie jak mozna to zrobić w Windows ???
Bo wiem, że kartę mogę wyjąć i wpisać ten kod w którymś z telefonów po prostu ale to niewygodne, sim pieknie spoczywa pod akumulatorem w notebooku a przede wszystkim na tej karcie sim jest 6 pakietów i wyjątkowe uciążliwe byłoby takie postępowanie...

Nie bardzo chwytam gdzie taki kod można wpisać, Windows w ogóle nie ma przecież funkcji telefonu tak teraz patrzę. I się zakręciłem... pomocy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-06-2015, 23:05
Post: #2
Modem 3g w PC i wpisywanie kodów do pakietów internet.
no faktycznie wstęp przydługawy, ale dobrze, bo przynajmniej widać o co chodzi

niestety nie umiem pomóc… przynajmniej odnośnie trybu "mobile broadband" i win8 (mimo, że wiem , że windowsowe API ma przewidzianą obsługę SMS w tym trybie, to jednak nie widziałem jak dotąd żadnego programu niezależnego producenta umiejącego to wykorzystać, swoją drogą wytyczne MS są tak skonstruowane, aby uzależnić użytkowników od operatorów komórkowych, a konkretniej wspomóc sprzedaż usług tym ostatnim)

ale
1) wspomniałeś, ze to Thinkpad, a z tego co kojarzę ThinkVantage Access Connections powinno mieć obsługę SMS

2) modem F5521gw jest w stanie pracować nawet pod win xp, który nie obsługuje trybu "mobile broadband" więc powinien pracować bez problemu w trybie RAS (chociaż będziesz musiał wyłączyć tą gadżeciarską obsługę jako "mobile broadband", metoda jest opisana w wątku na temat Aero3)

3) sam używam DW5560 który jest chyba bliźniaczy do twojego i bezproblemowo działa z TNI (pod xp, w "niekompatybilnym" laptopie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-06-2015, 23:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2015 23:53 przez 3gthinkpad.)
Post: #3
RE: Modem 3g w PC i wpisywanie kodów do pakietów internet.
Znaczy cały bajer tego trybu jak dla mnie polega na jego bezproblemowości.
Wskazuje nazwę sieci (nawet gdy mobile broadband off), pokazuje jeden licznik z opcją resetu, bezproblemowo się łączy, wyłącza, pc się sleepuje i hibernuje a potem wstaje bez zająknięcia. Szczerze mówiąc widziałem już różne problemy z driverami i tego typu cuda oraz problemy np. z samoistnym zrywaniem łącza że po prostu doceniam że to ładnie działa i to zintegrowane.

Anteny muszą być mocne jak smok bo GPS łapie w życiu czegoś takiego nie widziałem po prostu wszędzie nawet za przeproszeniem w kiblu i to jeszcze ma z 6 satelit. Sygnał komórkowy tez pokazuje na maksa czy to Aero2 czy to TMobile.
Więc po co mi dziubanie?

Nie - nie używam Access Connections, mam złe doświadczenia z częścią softu Lenovo i straszne to zamulacze. Mam wgrane wszystkie drivery (dla F5521gw akurat oryg. Ericssona bo najnowsze) i może System Update i to wszycho. Ten model jest kompatybilny z 8 i po prostu wszystko działa jak należy. Żadnych fingerprint reader i tym podobnych, 8 to sama pieknie obsługuje.

Wiem, ze F5521gw chodzi w wielu modelach i systemach bo o mało go sobie nie kupiłem do poprzedniego thinkpada. Wiem tez, że ten nowszy model mniejszy o połowę H to właściwie to samo tylko mniejsze. Akurat Lenovo też stery dla H jeszcze aktualizuje, dla F już nie. No ale grunt, że działa. Win 10 już czeka, zobaczymy czy będzie tak dobrze jak z 8.

Więc generalnie chodzi tylko żeby jakoś te kody wpisać. A w TNi widzę mogę się połączyć z portem modemu i nawet coś odpowiada ale np. na ATO nie reaguje, nie mozna mu podac kodów sterujących przy pomocy komend AT?

ps1. zgogluję tę funkcjonalność SMS w AC. Jeśli faktycznie ma to już mogę zainstalować ostatecznie :/ bo win8.1 po prostu ładnie zarządza sieciami a jak już to wolę soft od karty WLAN Intela niż wodotryski Lenovo...

ps2. w trybie RAS mam TNI ale jeszcze się nie łączyłem jeszcze tak. Posprawdzam.
Tylko raz chyba stery Ericssona coś mieszają albo Win albo musze wyłączyć ten broadband jakoś agresywniej albo dać stery Ericssona / Lenovo pod 7 bo TNI pokazuje ładnie com modem port i jest też com port management ale nie chce nawiązać komunikacji AT...
Też mam a autostarcie Mobile Hotspot Client Application (by Lenovo) a nie mam tego jako program do usunięcia, zostało chyba po jakiejś próbie z driverami Lenovo, w katalogu jest unistall.exe więc muszę popróbować.

Ale totalnie dziwaczne, że Microsoft tak utrudnia telefonowanie / smsowanie z PC.
Ciekawe jak będzie w 10.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 00:27
Post: #4
Modem 3g w PC i wpisywanie kodów do pakietów internet.
Windows nie ma obsługi Voice/SMS/USSD dla modemów - NDISowe połączenia chyba tego wcale nie mają.
Pozostaje sterowanie aplikacją fabryczną i/lub TNI.
Jak korzystasz w TNI, nie może być uruchomione nic innego - Windowsowe zabawki wbudowane mogą działać (w zasadzie nie da się ich wyłączyć ot tak), ale nie możesz nawiązać połączenia przez Centrum sieci i udostępniania, a jedynie przez RAS obsługiwany przez TNI.
Jakikolwiek inny soft (tak jak jest z Mobile Partner i jego odmiany dla Huawei) przysysa się do wszystkich interfejsów modemów tak, że TNI już nie da rady zrobić nic.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 00:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2015 01:31 przez szopen.)
Post: #5
Modem 3g w PC i wpisywanie kodów do pakietów internet.
jakubd napisał(a):NDISowe połączenia chyba tego wcale nie mają.
mają, SMS mają, mam dokumentację MS - poszukam po dysku to może znajdę linka na podstawie nazwy pliku
(no chyba, że mnie znowu pamięć zawiodła ;P)

chyba to (nai mam siły już się wgłębiać, bo prawie padam na pysk, ale w środku są też linki do dalszej dokumentacji, może aktualne)
https://www.google.pl/search?q=mobile-broadband-sms.pdf
chyba to ten (wygląda łudząco podobnie, to jest chyba sparsowany oficjalny dokument MS, mam je też jako docx)
http://feishare.com/attachments/article/...ows-8.pdfm

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 12:29
Post: #6
Modem 3g w PC i wpisywanie kodów do pakietów internet.
No dobra, specs jest, ale Windows sam w sobie tego nie implementuje bez dodatkowego oprogramowania. Na razie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 13:41
Post: #7
Modem 3g w PC i wpisywanie kodów do pakietów internet.
gdzieś na stronach MS powinna być też przykładowa aplikacja (ale jeśli się nie mylę wymaga samodzielnej kompilacji) niestety nie drążyłem tego tematu, więc aplikacji nie mam na dysku...

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modem 3G do komputera BX440. whiteindian 11 7 488 30-07-2021 13:50
Ostatni post: szopen
  win10 (2004) VI.2020 - modem ericsson H5321gw w TP430 widaw 3 2 675 11-06-2020 22:37
Ostatni post: szopen
  Modem z możliwością wykonywania połączeń głosowych Sanczo 7 3 802 19-04-2020 00:06
Ostatni post: jakubd
  Radio samochodowe i modem 3g huawei longlemur 2 5 823 26-10-2019 03:46
Ostatni post: jakubd
  JAKI MODEM aborygo 1 4 135 31-03-2018 09:51
Ostatni post: jakubd