[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mi-Light system oświetlenia ze sterowaniem RF2,4GHz
03-12-2018, 22:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2019 18:15 przez szopen.)
Post: #1
Mi-Light system oświetlenia ze sterowaniem RF2,4GHz
///mod: edytowany tytuł (z "Mi light aplikacja") + scalenie kilku wątków o tym systemie

Jak w tym cholerstwie apce milight wyłączyć dźwięki klawiszy? Ktoś coś?

Wyłączenie dźwięków w telefonie działa ale mam mieć milczy cały czas przesada.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2018, 00:17
Post: #2
Mi light aplikacja
podasz link do apki?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2018, 20:06
Post: #3
RE: Mi light aplikacja
(04-12-2018 00:17)szopen napisał(a):  podasz link do apki?
https://play.google.com/store/apps/detai....wifilight

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Jak zwykle bywa odkrycie jest droga przypadku. Otóż w aplikacji trzeba przesunąć w prawo wybrany "router" do światła a następnie wybrać edit i voila mamy opcję suwaka przy sound.
Jeszcze próbuje dołączyć pilota żeby sterował lampka w milightboxie ale to chyba nie możliwe. Jeśli dałoby się dopiac do np.Zone 1 to ok ale chyba jest to pomyślane że się nie da.

       

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2019, 17:54
Post: #4
Mi light aplikacja
Może nie do końca post związany z aplikacją ale bardziej z mi light.

Szopen ty a pewno znasz odpowiedź.

Podpialem łącznik mi light t4 (czyli ten co jest do prądu ze ściany wersja t3 jest na baterie. ) ale nie działa włączanie ani wyłączanie. Rozumiem że trzeba z zarowkami ale skoro ma zastąpić zwykły łącznik w ścianie no to powinien działać jako on/off. Jakie są objawy? Pod podpieciu drutów ze ściany są dwa pola do ich podpięcia L i N, może to akurat tu ma znaczenie który kabel do którego (u mnie druty to brąz i czarny, cóż elektryka fantazja, wglebi ściany widzę niebieski ale to chyba do czegoś innego spial elektryk)? Ale jak złapie prąd to żarówki migaja i żaden z dotykowych pól nie reaguje żeby przerwać mruganie. Przytrzymanie nic nie daje.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2019, 18:34
Post: #5
Mi light aplikacja
Gdybyś rzucił linkiem do dokumentacji to bym nie musiał szukać
o tym mówisz?
https://milight.pro/pl/product/T4

na moje oko to potrzebuje co najmniej przewodów L i N (nie szukałem dokumentacji bo nie wiem czy o to pytasz)

a Ty masz tam zapewne L i L' (typowa stara instalacja "2-przewodowa") stawiam na to, że L to brązowy a L' (ten co idzie do żarówki) to pewnie czarny
brakuje N (zapewne to ten niebieski gdzieś tam głęboko zagrzebany)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2019, 21:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2019 21:11 przez spag.)
Post: #6
Mi light aplikacja
Tak.chodzi o.ten. Instalacja nie stara więc nie wiem czemu takie podpięcie jest. Zrobię fotkę tej głębi za łącznikiem bo to jest regips postawiony i tam wgłębienie widzę niebieski. Chyba że coś elektryk wymyślił.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2019, 02:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2019 02:14 przez szopen.)
Post: #7
Mi light aplikacja
Linka podałem do firmy, która sprzedaje brandowane chińczyki, ale dokumentacji to tam nie sposób znaleźć, masz to w ręce, więc możesz albo przygotować ładne zdjęcia instrukcji albo podać jakieś konkretne linki, gdzie można czegoś się dowiedzieć (mają jakąś "firmę matkę" choćby w Chinach byleby tam dokumentacja była chociaż po angielsku), ewentualnie sprzęt ma jakiegoś realnego producenta i go podasz, albo będziemy się opierać na tym co mi się wydaje.

Instalacja może być i nowa, ale jeśli jest zrobiona "na odpierdol", to możesz nie mieć dostępnego każdego przewodu, który jest potrzebny (do partackich instalacji idealny jest osprzęt zigbee czy inny bezprzewodowy, w zamian za konieczność wymiany baterii masz banalnie prostą instalację).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2019, 10:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2019 22:02 przez szopen.)
Post: #8
Mi light aplikacja
Zacznijmy od sprzętu, to taki jak podałeś link, w środku poza instrukcją nie ma nic. (Produkt był zaplombowany więc to fabrycznie tak robią).

Dokładam fotki puszki widać ze są z dwóch kabli 3żyłowych spięte niebieskie i żółto-zielone(myślę że to uziemienie), natomiast czarny i brąz idą do łącznika. Pewnie gdybym spial czarny i brąz to byłoby światło, bo tu jest przerwanie prądu żeby włączać światło.

Z tylu milght ma N (tu będzie niebieski) i L ale wpiecie 2 naraz spowoduje tak jak wyżej napisałem, zapalenie światła na stałe. Jak rozepne Niebieski to wtedy milight zadziała jak"żarówka" ale gdzie wyjście, żeby podać napięcie ma żarówkę?

Chyba że pomyśleli to w ten sposób że napięcie do łącznika a włącza nie przez Wi-Fi. Ale to też nie rozwiązuje jak podać napięcie na żarówkę poza spieciem na.stałe do prądu jak.włączone. Najgłupszy pomysł bo wyklucza użycie go jako zwykłego łącznika.
                       
Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2019, 13:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2019 05:47 przez szopen.)
Post: #9
Mi light aplikacja
ale przecież to jest pilot, a nie wyłącznik! tu się nie podpina żarówek!

jego plus jest taki, że ma zasilanie sieciowe, więc nie musisz wymieniać ogniw zasilających (bo działa zawsze gdy jest zasilanie)

musisz dokupić jeszcze resztę systemu

oczywiście musisz go podpiąć do zasilania (czyli brązowy i niebieski)

czarny zapewne idzie do oprawy w suficie
(reszta systemu zapewne wymaga podania na stałe napięcia zasilającego do opraw, więc w takim wypadku w puszce będzie trzeba zmostkować brązowy z czarnym, UWAGA niech to zrobi elektryk, bo widzę, że wiedzę masz niestety nikłą więc byś sobie i rodzinie krzywdy nie zrobił!)

nie wiem jak wygląda reszta systemu, ale dopuszkowe moduły wykonawcze zazwyczaj wymagają obecności przewodów L i N (a nie L' za wyłącznikiem)
jeśli moduł wykonawczy jest dopuszkowy, to będzie wymagał w puszce co najmniej(!) 3 przewodów: L, L' i N
(są wyjątki od reguły, ale nie będę o nich pisał, bo nie znam tego systemu ;P a nie każdy system ma takie moduły)
jeśli moduły wykonawcze są bezpośrednio w żarówkach, to jak znam życie te żarówki MUSZĄ mieć na stałe podpięte zasilanie (po to sugerowałem mostek czarny-brązowy)

zazwyczaj w przypadku takich systemów stosuje się dość rozbudowane rozdzielnice bo i instalacja powinna być odpowiednio zmodyfikowana
(dając np. po jednym bezpieczniku dla oświetlenia na pokój - by uszkodzenie któregoś z modułów nie spowodowało ciemności w całym domu)

PS nie da się tym telefonem robić zdjęć bez szitowego znaku wodnego?
zdjęcia byś mógł w końcu zacząć wrzucać jak człowiek do załaczników zamiast do pieprzonych zewnętrznych hostingów skąd się ulatniają co jakiś czas

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2019, 20:36
Post: #10
Mi light aplikacja
Właśnie rozwiales moje wątpliwości że to po prostu sterownik do żarówek, a ja głupi liczyłem że to łącznik.

Ps. Co do załączników to myślałem że to idzie bezpośrednio A nie do tapatalka

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2019, 22:10
Post: #11
Mi light aplikacja
zwracam honor - to tapatalk tu miesza z załącznikami - poprawiłem

z góry zakładam, że masz żarówki kompatybilne z tym systemem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 12:27
Post: #12
RE: Mi light aplikacja
(07-04-2019 22:10)szopen napisał(a):  zwracam honor - to tapatalk tu miesza z załącznikami - poprawiłem

z góry zakładam, że masz żarówki kompatybilne z tym systemem
Tak żarówki mam, ale chciałem mieć Kombo, jakby coś z wifi padło to z palca się włączy, szczególnie przy nerwowej żonie na tego typu wynalazki ma to sens

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 15:20
Post: #13
Mi light aplikacja
spag napisał(a):Tak żarówki mam, ale chciałem mieć Kombo, jakby coś z wifi padło to z palca się włączy, szczególnie przy nerwowej żonie na tego typu wynalazki ma to sens
Heh na nerwową żonę to tylko podwójne systemy bezpieczeństwa Big Grin - normalnie stosuje się do tego dodatkowe bezpieczniki w rozdzielnicy, nikt nie zakłada, ze system nie będzie działał, więc się nie dubluje wyłączników (żaden system nie jest do opanowania, gdy spora cześć urządzeń jest offline) wprowadzaj ulepszenia etapami (zacząłbym od sypialni lub salonu tv - tam się to najbardziej przydaje)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2019, 14:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2019 21:14 przez szopen.)
Post: #14
Lampki RGB i milight
Szopen to głównie pytanie do Ciebie.
kupiłem lampki led RGB, jak na fotce. schemat połączenia w skrócie jak na obrazku z tym ze sterownik to FUT038

ma wejście od zasilacza 12V a wyjście RGBW oraz V+.
Lampki maja druty RGB i czarny. próba podpięcia R-R G-G B-B czarny do V+ nie daje nic.
Podpięcie W- RGB i V+ zaswieca wszystko (lub każdy z osobna R/G/B). Co moze być nie tak?
   
   

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2019, 14:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2019 21:58 przez szopen.)
Post: #15
Lampki RGB i milight
nie za bardzo kumam, sterownik masz RGBW a lampki RGB?
w takim razie na sterowniku powinieneś wymusić tryb RGB (jeśli jest taka możliwość) lub używać wyłącznie trybu kolorowego i to najlepiej z chrominancją na maksimum
(bo nie uzyskasz światła "białego", a jedynie kolorowe)

w aplikacji (bo chyba jakaś jest?) widać go jako 2 urządzenia czy jako jedno?

do RGB powinieneś mieć bodajże FUT037
https://milight.pro/manuals/FUT038_EN.pdf

i przede wszystkim nie zrozumiałem jak masz to podpięte, gdy świeci, możesz to napisać jak krowie na rowie?
opisz to równie dokładnie jak tam
spag napisał(a):R-R G-G B-B czarny do V+

czytałem to
spag napisał(a):Podpięcie W- RGB i V+ zaświeca wszystko (lub każdy z osobna R/G/B).
parę razy i nie rozumiem jak podłączyłeś (podejrzenie mam, że masz lampki ze wspólną katodą, ale nie jest jasne w jakich warunkach świecą) - gdzie jest czarny?

jeśli twój sterownik ma wyjścia V+, R, G, B
to musisz mieć lampki ze wspólną anodą
z tych grafik, które wrzuciłeś nic nie wynika
daj linki do dokumentacji i dobre zdjęcia

od biedy można podpiąć sterownik RGBW do odbiorników RGB, by mógł pracować w swoim natywnym trybie i mimo wszystko wyświetlać kolory zbliżone do prawidłowych, ale trzeba wtedy wpiąć 6 diod prostowniczych między sterownik, a grupę odbiorników, ale nie mam siły na tłumaczenie jak to podpiąć (katodami 3 diody do wyjścia W i po jednej do R, G i B, a anodami trzeba je zewrzeć parami WR, WG i WB i te pary dopiero podłączyć do katod lampek czyli ich wejść R, G i B)

przy takim połączeniu suma poboru prądu przez wszystkie kolory LED nie może przekraczać obciążalności wyjścia W (czyli pojedynczego kanału)

inaczej mówiąc jeśli maksimum projektowe to np. 9 lampek na sterownik, to można podpiąć 3

to tylko taki przykład, bo widzę że twój sterownik ma maks 10A w sumie i maks 6A na kanał (przy normalnym połączeniu trzeba i tak założyć maks 2,5A na kanał, bo to 1/4 z 10A), czyli przy takim połączeniu redukuje się to do 2A na kolor i równocześnie 6A w sumie!, bo w niekorzystnym przypadku całość obciążenia przejmuje kanał W (więc ostatecznie zostaje średnio maks. 2A na kolor), i jeszcze jedno - diody prostownicze muszą mieć obciążalność przynajmniej te 2A, powinno być użyte 6 jednakowych diod)
przy takim połączeniu "kolor" to nie jest kanał! sterownika (lecz "suma kanałów z wykluczeniem" nawet nie wiem czy taka funkcja matematyczna ma jakąś nazwę)

schemat w załączniku (zawiera TYLKO diody prostownicze), dorysowałem do zdjęcia "w paincie" więc sorry za jakość Tongue lampki dołączysz w punktach z dorysowanymi literami R, G, B oraz do oryginalnego V+ (o ile mają wspólną anodę, bo jeśli masz ze wspólną katodą to są bezużyteczne z tym sterownikiem)

PS sterownik oczywiście trzeba skonfigurować, bo w trybie parowania to może faktycznie działa w nim tylko kanał W?


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2019, 22:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2019 22:28 przez spag.)
Post: #16
Lampki RGB i milight
nie wiem jakim cudem, ale zaczęło działać , nawet zmiana kolorów bez kombinacji, ale.dzieki za graf bo kolor biały nie udało sie uzyskać, kręcąc tarczą, tylko zbliżony z odcieniami różu lub innego koloru.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2019, 00:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2019 18:29 przez szopen.)
Post: #17
Lampki RGB i milight
Bez białych LEDów realny "czystobiały" kolor jest w zasadzie nie do uzyskania z diod RGB - to jest powód dla kombinacji typu RGBW (zwykle można wybrać temperaturę barwową białych) bądź RGBCT (oprócz diod RGB są 2 odcienie białych LEDów).

Podejrzewam, że przyczyną był tryb parowania, albo zwykły brak styku (bo skoro działa to na 100% mają wspólną anodę).


parę linków na bis, bo system jest chiński, a do niedawna był problem ze znalezieniem jakiejkolwiek dokumentacji
(teraz jak to jest sprzedawane w sklepach stacjonarnych problem jest mniejszy, ale i tak wygląda na to, że importerów jest kilku - jakieś przepychanki na rynku, ponoć poniżej to linki do "oficjalnego importera", ale są też sklepy które maja własne polskie instrukcje)
http://milight.pl/instrukcja-obslugi-milight-system/
https://milight.pro/pl/


PS tamto zdanie zrozumiałem dopiero dzisiaj
spag napisał(a):Jeszcze próbuje dołączyć pilota żeby sterował lampka w milightboxie ale to chyba nie możliwe.
okazuje się że iBox jest przynajmniej w 2 wersjach - zwykłe pudełko (takie jak kontrolery pasków led) pod nazwą iBox controller, oraz inny pod nazwą iBox SmartLight, czyli kontroler wbudowany w lampkę

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Osram Lightify/Smart+ system domowej automatyki oświetlenia [Zigbee ZLL] szopen 9 5 916 18-08-2021 18:34
Ostatni post: szopen
  Philips Hue system domowej automatyki oświetlenia [Zigbee ZLL] szopen 6 4 593 14-02-2021 11:35
Ostatni post: szopen
  Ikea Tradfri system domowej automatyki oświetlenia [Zigbee ZLL] szopen 9 6 438 15-01-2019 19:19
Ostatni post: szopen
  Kompatybilność systemów oświetlenia [Zigbee ZLL, Zigbee 3] szopen 7 7 421 15-01-2019 19:17
Ostatni post: szopen
  Trust Smarthome Zigbee system domowej automatyki oświetlenia [Zigbee ZLL] szopen 5 2 600 13-01-2019 01:36
Ostatni post: szopen