[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MF669 z karta tmobile
25-02-2018, 23:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2018 00:37 przez szopen.)
Post: #1
MF669 z karta tmobile
Witam serdecznie.
Mam takie pytanie ponieważ znalazłem swój stary modem do komputera.
Jest to dokładnie model MF669 z plusa razem z programem Plus Internet.
Jako , że mam tez karte sim z samym internetem z T-mobile na abonament [wymoderowano kłamliwe określenia reklamowe] to mogę włozyc kartę do tego modemu i wszystko będzie działac?
Wcześniej miałem inny router zewnetrzny , zalezalo mi na wifi dokładnie to był zte mf60 i tam logowało się przez stronę ufi wpisując login:admin i hasło z 4 cyfer.
Pytam, ponieważ nie znam się zbytnio czy trzeba przestawiać coś w tym programie typu apn itd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2018, 00:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2018 00:30 przez szopen.)
Post: #2
MF669 z karta tmobile
prawdopodobnie domyślny profil będzie działał (jeśli wygląda tak jak poniżej), jeśli jest inny to ustaw ręcznie nowy profil połączenia o takich wartościach:

APN: internet
hasła i użytkownika brak
numer do połączenia: *99#

a jeśli jest jakiś profil do wyboru inny niż dla Plusa, to pewnie w tak starym sprzęcie będzie się nazywał "Era" (tam hasło i użytkownik to prawdopodobnie "erainternet", może to nadal działa)

jeśli masz jakiś niestandardowy abonament, to zapewne od operatora możesz dostać informacje o prawidłowych ustawieniach

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2018, 00:45
Post: #3
MF669 z karta tmobile
Już mówię wygląda to tak.
Zakładka profile połączeń i następująco od góry:
Profile połączen : Internet zakładka rozwijana do wyboru jeszcze tylko 2G i 3G.
Nazwa konfiguracji: Internet
APN: internet
Uzytkownik: puste pole
Haslo : puste pole

Gdy wkładam karte kaze podac pin i wyskakuje wtedy tak jak mówisz Era 3G.
Mogę jeszcze wybrać opcje pobrania listy operatorów wtedy pojawia się tam też Era i polkom czy jakoś tak , ale to nic i tak nie zmienia.
Czyli mam utworzyć nowy profil i wpisac erainternet jako APN czy po prostu zostawić tak jak jest i też będzie dobrze? O numerze do połączenia nie widzę zadnego pola do wpisania.Mogę również podesłać screena.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2018, 01:17
Post: #4
MF669 z karta tmobile
No to nic nie trzeba, po prostu robisz połącz i zadziała. Ja bym wyłączył PIN, żeby się nie pytał o to za każdym razem.
W T-Mobile działa APN tzw. domyślny - jak nic nie podasz lub podasz błędny, połączy cię z "internet".
Poprawny z punktu widzenia zaleceń starych jest "internet". Dla zgodności działają także "erainternet", "blueconnect" i inne takie zabytkowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2018, 01:35
Post: #5
MF669 z karta tmobile
Okej , czyli nic nie będę zmieniał.Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi.
A gdybym kupił jakiś inny model np. z allegro i chciałbym łączyć się też z kartą Tmobile bądź innymi (gdybym takowe posiadał) to jakiś program zewnętrzny byłby za to odpowiedzialny?Bo w tym przypadku akurat jest ten wbudowany Plus Internet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2018, 02:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2018 02:44 przez szopen.)
Post: #6
MF669 z karta tmobile
tak, zawsze gdzieś jest jakaś aplikacja albo adres pod którym się ustawia konfigurację

(oczywiście za wyjątkiem totalnie poblokowanych urządzeń przeznaczonych do pracy w jednej sieci np. Vodafone, ale to w tej chwili już tylko egzotyka, jeśli kupisz coś współczesnego z jakiejś polskiej sieci, to problemu nie będzie)

PS we współczesnych wersjach windows, system jest w stanie zapewnić podstawową konfigurację o ile tylko istnieją działające sterowniki

simbiklog napisał(a):Mogę również podesłać screena.
to jest zawsze wskazane - wystarczy, że wrzucisz screenshoty (najlepiej png ewentualnie jpg)
jako załączniki do posta (w pełnym edytorze postów)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2018, 03:09
Post: #7
RE: MF669 z karta tmobile
W takim razie wstawiam screena,żeby już bylo jak to wszystko wygląda w tych ustawieniach , po wciśnięciu przycisku połącz pojawiają się kreski zasięgu i nazwa sieci w tym wypadku Era 3G.
Poczytam tematy o jakiś nowszych modelach niż mój zabytkowy wygrzebany,ale jak ten da radę to narazie niech zostanie.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2018, 10:55
Post: #8
MF669 z karta tmobile
Tak, to ta zabytkowa aplikacja Plus Internet i jej pogmatwany interfejs. Pisali chyba sami, do tego każda wersja obsługiwała mnóstwo modemów różnych producentów (od Icon, przez ZTE do Huawei), a nie tylko jeden model, do którego była dołączana.
Najlepiej od razu sobie ją darować i używać choćby TNI, albo samego Windows, który powinien sobie poradzić (po instalacji sterowników).
Moja wersja pochodzi z Plusa też i też ma ten soft. Ale działała na generycznych sterownikach ZTE, na których działał bliźniaczy MF195, czy MF823 w trybie debug/tradycyjnym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2018, 17:52
Post: #9
MF669 z karta tmobile
Rozumiem , że mowa tutaj o programie Topnetinfo? Jakoś specjalnie trzeba ten program konfigurować pod moją sieć w tym przypadku T-mobile, czy też klikam połącz i na tym się kończy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2018, 20:47
Post: #10
MF669 z karta tmobile
zawsze konfiguracja musi odpowiadać wymaganiom sieci, w postach 2, 3 i 4 masz odpowiedź
(jakkolwiek TNI jako program mocno uniwersalny i współpracujący z modemami rożnych producentów wymaga poprawnej konfiguracji portów modemu - zwykle jest to możliwe poprzez dobór eksperymentalny)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dashboard i firewalle mf669 dsaw 15 13 377 21-06-2016 15:54
Ostatni post: dsaw
  ZTE MF669 problem prędkości Aero2 adek200 10 9 746 13-02-2014 19:51
Ostatni post: jakubd
  Huawei E398 sieci Polsat a karta Plusa damianek122 5 9 609 27-08-2013 22:52
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci? cegulla 67 46 492 19-04-2013 13:50
Ostatni post: cegulla