[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Media tech/media droid MT7013
01-02-2014, 15:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2014 04:10 przez szopen.)
Post: #1
Media tech/media droid MT7013
Witam
jestem nowym na tym forum i w tej branży ale mam nadzieją znaleźć pomoc.
Od niedawna mam telefon Media tech/media droid MT7013
Producent reklamuje go jako zgodny z AERO2 ale mnie nie udaje się uzyskać połączenia
Nie loguje się do sieci.
Widoczne są sieci plusa 2G i interesująca mnie 3G (Aero nie widać) ale połączenia nie ma.
Po wyświetleniu dostępnych Band Mode widać, że telefon może pracować w pasmie WCDMA-GSM-900 (i jeszcze paru innych) ale efektów nie ma. Trochę pomieli i standardowy komunikat „Sieć niedostępna spróbuj później.”
Lokalizacja to Kraków blisko centrum (zresztą inne lokalizacje to samo) więc nie będzie to sprawa mocy sygnału.
Czy ktoś mógłby coś doradzić jeśli chodzi o ewentualne inne ustawienia mogące mieć wpływ na brak połączenia ?
Oczywiście APN ustawiony jak życzy sobie Aero i transfer danych włączony
Pozdrawiam

[edit by szopen] zmiana tytułu, oryginalny
"Aero w tanim prawie polskim chińczyku"
może i jazzy i fancy, ale technicznie niewiele wnosi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2014, 16:04
Post: #2
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
A zgoda na dane w roamingu włączona?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2014, 16:08
Post: #3
RE: Aero w tanim prawie polskim chińczyku
Tak, oczywiście
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2014, 16:49
Post: #4
Odp: Aero w tanim prawie polskim chińczyku
Jak ręcznie wybierasz plus 3g to dostajesz ten komunikat?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2014, 20:33
Post: #5
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
I warto podejść do okna - blisko centrum Krakowa budynki zwykle mają solidne, grube mury i to może powodować problemy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 00:38
Post: #6
RE: Aero w tanim prawie polskim chińczyku
Podczas ręcznego wyszukiwania jest komunikat, automatycznie to mam tylko powiadomienie Aero sp.zoo brak usługi.
Czasem też w trakcie próby ręcznego wyboru sieci mam komunikat ze wystąpił błąd ale niestety nic bliżej jaki.
Co do ewentualnych problemów z zasięgiem to jak wspomniałem próbowałem w kilku miejscach z tym samym efektem a do BTS mam raptem 500-600 metrów w zabudowie niskiej wiec raczej odpada.
Sprawdzałem połączenia z erą i tu transmisja danych jest bezproblemowa. Niestety nie mam innego telefonu modemu by sprawdzić sama kartę Aero.
Z waszego doświadczenia zdarzają się uszkodzenia samych kart z Aero ?
To świeża karta przesłana kilka dni temu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 03:48
Post: #7
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
linek napisał(a):zdarzają się uszkodzenia samych kart z Aero ?
zdarzają, ale...

1) wprawdzie dość dawno nie byłem w Krakowie, to jednak sprzed kilku miesięcy pamiętam spore dziury w zasięgu w tym mieście
2) problem może dotyczyć też telefonu lub jakiegoś ustawienia, które przeoczyliśmy, jeśli to dual-SIM, a coś mi świta, że tak, to może być istotne w którym slocie jest karta Aero2, jeśli jeden ze slotów jest oznaczony 3G to tam ona być musi (zwykle jest to slot nr 1) jeśli oba sloty są "równoprawne" to trzeba zwrócić uwagę na to który z nich ma aktywną pracę w 3G

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 09:57
Post: #8
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
Masz rację to dual-sim.
Tyle, że choć mediatech w instrukcji twierdzi, że należy używać slotu oznaczonego GSM/WCDMA to ten telefon takiego slotu nie ma.
Oba są oznaczone G+W i jak wynika z menu telefonu, z poziomu menu można przełączać karty na transmisje danych lub głosową, a jedynym ograniczeniem jest to że tylko jedna z dwóch kart może transmitować dane. SMS i połaczenia głosowe mogą realizować obie jednocześnie.
Oczywiście nie omieszkałem tego sprawdzić umieszczając kartę Aero na przemian w obu slotach - bez efektu.
Transmisję danych przez erę uzyskałem bezproblemowo w obu slotach.
Co do zasięgu.
W Krakowie jest raptem ¾ nadajniki oznaczone jako aero wg mapy. I nie miałem jeszcze okazji zobaczyć Aero na liście dostępnych sieci.
Ale Plus ma ich pełno i jak pisałem najbliższy jest kilkaset metrów. Nigdy nie miałem problemu z zasięgiem ery czy Orange w tych okolicach ale niestety plus nie jest preferowana siecią wśród moich znajomych więc trudno jednoznacznie przesądzić jak wygląda jego zasięg. Ale jak pisałem próbowałem w tylu lokalizacjach, że gdyby przyjąć, że nie ma tam zasiegu plusa to oznaczałoby, że klienci tej sieci maja bardzo duże problemy i powinni zmienić sieć .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 11:55
Post: #9
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
Od 1.10.2012 NIE MA STACJI BAZOWYCH AERO2, które nadają wyróżnić 260-17, czyli Aero2. WSZYSTKIE nadają wyróżnik 260-01, czyli Plus.

Jak już sobie to wyjaśniliśmy, to teraz wracamy do problemu - niektóre tylko stacje bazowe Plusa - te należące do Aero2 - wpuszczają karty Aero2 BDI. I to powoduje problemy. Po drugie to technologia UMTS/3G, więc musi być zgoda na działanie 3G (stąd wymóg włożenia do slotu WCDMA i/lub wybranie 3G dal tej karty). Na koniec logowanie do sieci Aero2 trwa długo - pierwsze (po odstępie kilku dni od ostatniego udanego zalogowania) - nawet 5 minut, a jak niedawno działało - około minuty w typowym modemie. Jak modem/telefon ma problemy z taką dziwną konfiguracją sieci, może trwać dłużej lub nie udać się wcale w niektórych lokalizacjach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 12:59
Post: #10
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
Jeśli jest tak jak piszesz i przyczyną jest brak zasięgu to aero w ogóle traci sens jako mobilny internet w telefonie. Trudno mówić o sieci jeśli w tak dużym mieście są takie problemy a jak wspomniałem próbowałem w rożnych lokalizacjach, w miejscach o dużym natężeniu ruchu gdzie inne sieci maja sygnały na poziomie max lub niewiele niższym.
Poza tym jest tak, przy manualnym wyborze operatora, że ten telefon wyświetla wszystkie sieci dostępne, inne też, choć z adnotacją forbidden, i jeśli by nie było zasięgu to Plus3G powinien nie być wyświetlany (znalazłem też i takie miejsca wewnątrz budynków).
Wszytko więc wskazuje na to, że sieć jest, ale przy próbie zalogowania z jakiś powodów jest odrzucany.
To by oczywiście pasowało do tego co piszesz, że nie wszystkie stacje plusa wpuszczają aero.
Ale miałbym aż takiego pecha ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 13:43
Post: #11
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
Nie bardzo rozumiem problemu - tmobile (wtedy Era) jak mieszkałem w samym centrum Krakowa (niedaleko filharmonii) często gęsto tracił zasięg w różnych częściach miasta. To jest sieć radiowa, a nie przewodowa i dziury zasięgu zdarzają się każdemu operatorowi.

Co do wyświetlania Plus 3G - twórcy GSM nie przewidzieli, że niektóre stacje nadające wyróżnik operatora dozwolonego na karcie SIM będą wpuszczać, a niektóre nie - więc nie masz możliwości odróżnienia, czy ten sygnał Pluj 3G jest Aero2 (UMTS 900), czy Plusa (2100 UMTS). I stąd problem.

Stąd propozycja - wyjdź na świeże powietrze.

Oczywiście zakładam, że MT7013 nie wymsknął się producentowi w wersji bez UMTS 900.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 15:12
Post: #12
Odp: Aero w tanim prawie polskim chińczyku
W której części Krakowa jesteś bo Kraków jest dość dobrze pokryty siecią nadajników zawsze może się trafić ze w jakimś zakamarku nie ma go ale to nie przypadłość Aero2 tylko wszystkich sieci (ja zrezygnowałem z play między innymi ze telefon musiał być zawsze przy oknie)

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 17:13
Post: #13
RE: Aero w tanim prawie polskim chińczyku
No więc sprawa w pewnym sensie się wyjaśniła .
Wykosztowałem się na modem Huawei'a E3131 i połączyłem się bez problemu w domu. Po Krakowie przy dzisiejszej pogodzie ganiać z laptopem mi się nie chce.
Ale i tak odpadły dwie teorie :
To nie sprawa zasięgu i karta aero działa poprawnie.
Pozostaje więc sam telefon.
Albo to problem jakiś ustawień (próbowałem reset i powrót do ustawień fabrycznych, bez skutku) albo ten telefon nie pracuje z aero mimo deklaracji MediaTech.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 17:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2014 17:41 przez szopen.)
Post: #14
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
no niewątpliwie nie jest to kwestia braku zasięgu, ani karty SIM, jeśli E3131 dał radę

modemy które są w stanie pracować z Aero2 są obecnie dość mocno popularne, więc być może mogłeś kwestię testu przeprowadzić ~100zł taniej - popytać znajomych i pożyczyć kompatybilny modem

przykro mi to pisać kolejny raz, ale obawiam się, że problem może wynikać z niedbalstwa importera (większość sprowadzanych modeli nie jest skonstruowana na rynek europejski) i po prostu nie obsługiwać WCDMA900 (bo np. jest to model produkowany przez faktycznego producenta w kilku wersjach i omyłkowo została dostarczona partia pracująca w WCDMA850)

ewentualnie telefon jest wadliwy, co jakoś specjalnie nie dziwi w przypadku chińczyka

jakkolwiek czasem przyczyną braku działania jest drobny błąd w ustawieniach
więc możesz jeszcze raz spróbować używając tylko karty Aero2 w 1 slocie
po resecie do fabryki zapewne APN nie będzie rozpoznany automatycznie, więc należy:
ustawić APN typu internet (nie mms ani internet+mms) o dowolnej nazwie np. testowy i wiadomej nazwie APN czyli darmowy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 18:44
Post: #15
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
Pewnie jakieś próby podejmę chociaż na razie dam sobie spokój bo to drugi weekend co siedzę i grzebie po internecie i w ustawieniach telefonu bez rezultatu.
No niestety nikt ze znajomych nie miał tego modemu ani podobnych ale on mi się przyda do laptopa. Co prawda miałem plan udostępniać przez wifi łącze z telefonu ale ta opcja na razie niedostępna.
Szczerze mówiąc miałem zamiar oddać Media Tech tę ich maszynę ale ... posiałem paragon wiec nie będę się z nimi użerał za parę złotych.
Po za tym jak znam nasze procedury gwarancyjne to pewnie dostanę ten telefon za kilka tygodni z powrotem z adnotacją, że nie stwierdzili usterki i wina jest Aero.
Tu raczej nie jest problem dostarczenia niewłaściwej wersji telefonu.
Po odblokowaniu dodatkowego menu kodem *#*#3646633#*#* mam możliwość wyłączania częstotliwości na których pracuje. Ponieważ jest tu dostępna i odfajkowana WCDMA-GSM-900 a podejrzewam, że to odczytywane jest z poziomu androida więc raczej ta częstotliwość jest dostępna w tym telefonie ale czy działa poprawnie?
No i czy inne parametry są zgodne ze standardem to już pytanie otwarte.
A jest tu strasznie dużo rożnych ustawień, które nie wiem co robią więc na razie nie ruszam...
Dziękuje wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 19:49
Post: #16
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
A możesz WYŁĄCZYĆ UMTS 2100? Bo to by ułatwiło sprawię, ale nie znam na tym możliwości MediaTeków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 20:25
Post: #17
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
Czegoś takiego on nie ma dostępne są następujące
gsm mode :
EGSM900
DCS1800
PCS1900
GSM850

i umts mode:
WCDMA-IMT-2000
WCDMA-PCS-1900
WCDMA-CLR-850
WCDMA-800
WCDMA-GSM-900
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 20:36
Post: #18
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
No to tutaj bym nic nie zmieniał, nie ma pewności, co w zasadzie znaczy WCDMA-GSM-900.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 21:03
Post: #19
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
No też nie wiem, zresztą pozostałe też, ale jak ją wyłączę to znika mi plus3G z listy dostępnych sieci.
Jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłoby "podsłuchanie" co sieć "gada" do tego telefonu i odwrotnie.
Czy ktoś wie może czy i gdzie android to zapisuje ?
Czy on ma jak każdy przyzwoity system jakiś dziennik logowania czy coś podobnego ?
Albo może jakaś aplikacja to potrafi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2014, 22:32
Post: #20
Aero w tanim prawie polskim chińczyku
Logi są, ale to, o czym mówisz to wewnętrzna praca modułu GSM i nie wychodzi to poza układ SIM<->MTK (procesor)<->układy radiowe i jest odizolowana od systemu operacyjnego - to wymogi standardu GSM (działanie real-time, nie ma mowy o jakichkolwiek opóźnienia, bo się log zapisują).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Media-droid IMPERIUS 2 MT7007 pianim 12 12 247 10-10-2013 09:50
Ostatni post: Piotr Łukaszewicz