[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mazowieckie - Szydłowiec [brak raportu]
21-12-2011, 22:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2013 02:48 przez szopen.)
Post: #1
Question Mazowieckie - Szydłowiec [brak raportu]
oryginalny tytuł wątku: Aero2 koło Szydłowca

Witam

Zastanawiam się (a nawet zamówiłem kartę) nad wykorzystaniem Aero2 (lub czegoś innego) w okolicy Szydłowca w woj. mazowieckim. Z mapy na stronie Aero2 czy PC wynika, że jakiś zasięg powinienem mieć. Z innej strony wynika, że jestem w odległości ok 16 km od najbliższego nadajnika.
Proszę o odpowiedź czy jest realne połączenie się z netem w tej okolicy wykorzystując oczywiście zewnętrzną antenę ?
Czy od razu skorzystać z Play na kartę, którego to nadajnik mam o odległości 500 m?

W laptopie mam modem "dell wireless 5540 hspa mini card" czy będzie on wstanie obsłużyć Areo2?
Działa z kartą Plusa, ale że firmówka i działa za vpn nie chcę jej wykorzystywać w celach bardzo prywatnych, tym bardziej, że jak jestem w tej okolicy to jest weekend, a zasięg mizerny, jeżeli w ogóle. odpalenie googla czasem zajmuje więcej niż na analogu 56k.


Będę bardzo wdzięczny za udzieloną poradę.

Pozdrawiam
Madman
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2011, 22:10
Post: #2
RE: Aero2 koło Szydłowca
Co do zasięgu nie ma pewności, dopóki nie spróbujesz - budowa sieci teraz leci bardzo szybko. Proponuję skorzystać z poradnika:
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
Lepiej to zrobić praktycznie, niż na bazie map.
Co do Dell 5540 sprawa jest dobrze poznana (sam mam taki modem) - wbudowane oprogramowanie Dell'a nie zadziała z powodu blokady TS11. Ale możesz użyć Top NetInfo do obsługi połączeń (albo samego Windows bez pomocy aplikacji innych, jeżeli masz Windows 7 lub Vista) i powinno działać bez problemu.

Z tym, że uwaga techniczna: nie bardzo wiem, jak chcesz podłączyć antenę zewnętrzną do Dell 5540 Smile Raczej chyba chodziło ci o antenę do dodatkowego modemu z listy zgodnosci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2011, 23:47
Post: #3
RE: Aero2 koło Szydłowca
(21-12-2011 22:10)jakubd napisał(a):  ) Raczej chyba chodziło ci o antenę do dodatkowego modemu z listy zgodnosci.

Dokładnie o to mi chodziło Smile
Ok, tak zrobię, poczekam na kartę i sprawdzę czy łapię sygnał.
Dzięki za podpowiedź.

Madman
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2011, 18:29
Post: #4
RE: Aero2 koło Szydłowca
w kwestii podłączenia anteny do wbudowanego modemu - wystarczy użyć pigtail ufl-inne złącze (w miare wygodne jest rpsma, niestety nie jest to zlacze typowo stosowane w antenach gsm, wiec albo wymiana koncowki anteny albo uzycie drugiej przejsciowki)

niestety wszelkie mechaniczne modyfikacje laptopa powodują utratę gwarancji, a najwygodniej jest przewiercić dziurkę w obudowie
(ale w przypadku niektórych modeli jest możliwe wyprowadzenie pigtaila i przypocowanie go solidna taśmą klejąca)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2011, 20:25
Post: #5
RE: Aero2 koło Szydłowca
No i trzeba się liczyć z tym, że wytrzymałość złącza antenowego na kartach wbudowanych jest bardzo ograniczona i trzeba przy tym bardzo uważać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mazowieckie - Żelechów (08-430) polp 0 3 662 11-12-2014 00:14
Ostatni post: polp
Exclamation Pomorskie - Koleczkowo [brak zasięgu] Pentium320 1 2 384 07-09-2014 07:57
Ostatni post: hubitru
  Mazowieckie - Żyrardów - Międzyborów jakubd 0 2 194 10-03-2014 11:53
Ostatni post: jakubd
  Mazowieckie - Warszawa ro_beri 9 7 151 02-10-2013 18:41
Ostatni post: ro_beri
  Mazowieckie - Warka lavirant 0 2 448 14-09-2013 23:42
Ostatni post: lavirant