[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mazowieckie - Mińsk Mazowiecki i okolice
31-12-2011, 09:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2012 15:06 przez szopen.)
Post: #1
Mazowieckie - Mińsk Mazowiecki i okolice
7 km na północ od Mińska Mazowieckiego - bardzo dobry zasięg w pełni można korzystać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2012, 19:54
Post: #2
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Wie ktoś co się dzieje z nadajnikiem Aero2 na ulicy budowlanej 4 w Mińsku Mazowieckim, mam zamiar zamówić kartę aero2 a tu zonk sieć przez mój telefon nie jest wyszukiwana, parę miesięcy temu a nawet w grudniu sieć POL 17 była wyszukiwana, telefon Nokia 7230.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2012, 21:34
Post: #3
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Sprawdź tylko, czy masz włączone 3G w telefonie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2012, 22:19
Post: #4
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
MamSmile jakiś kilometr od domu sieć jest wykrywalna (mamy dwie stacje Aero2), ile trzeba stać od masztu żeby sprawdzić czy on działa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2012, 22:34
Post: #5
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Pytasz o minimalną, czy maksymalną odległość? Pierwsza to w zasadzie kilka metrów (zbyt blisko masztu następują przesterowania w układzie antenowym i mogą z tego powodu pojawiać się różne zakłócenia).

Najważniejsze wymaganie - maszt (a dokładniej znajdujący się na nim nadajnik) musi działać - to, że wydano pozwolenie nie oznacza, że nadajnik działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2012, 22:46
Post: #6
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Prawdopodobnie z niego kiedyś też miałem zasięg to znaczy telefon wykrywał tą sieć spokojnie i w całym domu, maszt widzę z okna a właściwie jego oświetlony na czerwono czubekSmile, chodzi mi o taką średnią odległość, że jak tam podejdę żebym mógł sprawdzić czy jest czynny, ew może tam są jakieś konserwację albo nie wiem co.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2012, 23:07
Post: #7
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Pytanie, czy to właśnie z niego miałeś sygnał Smile
Jeżeli go widzisz (a dokładniej panele anten komórkowych, które nie zawsze wiszą na szczycie) i odległość jest nie większa, niż 5km, to raczej na pewno sygnał z niego złapać się da.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2012, 23:26
Post: #8
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
800m według mapki bts, prawdopodobnie z niego łapałem tak mi się zdaje nie było jak sprawdzić ale wiem, że telefon wyszukane ręcznie sieci układa w kolejności kto ma lepszy zasięg więc POL 17 był na drugim miejscu a na pierwszym T-mobile (taka karta sim tam jest), panele trochę widać ale drzewa zasłaniają, ale to dla UMTS 900 nie powinno być dużą przeszkodą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2012, 23:28
Post: #9
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Ale ten BTS Aero2 w odległości 800m masz z listy potwierdzonych lokalizacji, czy pozwoleń radiowych?
Co do kolejności sieci - to zależy od telefonu. U mnie we wszystkich posiadanych jest w zasadzie losowa. Na pierwszym miejscu zwykle jest sieć domowa, ale też nie zawsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2012, 23:40
Post: #10
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Sprawdzałem i na pewno telefon układa w kolejności zasięgu, SE K300i układał mi losowo na przykład, stacja jest niby jako bieżące pozwolenia radiowe, a nowe pozwolenia radiowe to żadnego masztu nie ma mowa o tych UKE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2012, 00:08
Post: #11
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Żeby potwierdzić lokalizację, musiałbyś ustalić CID nadajnika i sprawdzić jego położenie na mapie BTSearch - innej metody pewnego ustalenia położenia nadajnika nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2012, 00:34
Post: #12
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Rzeczywista lokalizacja zgadza się z mapką, anteny są zamocowane na kominie i według mapki bts jest tam też LTE mobylandu, a cid-u niestety nie mam jak ustalic, i jeszcze pytanie czy huawei e180 to dobry modem, dziala bezproblemowo z aero2? Mam okazję taki kupić za 50zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2012, 00:36
Post: #13
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
W tej cenie to warto brać - modem jest dość delikatny z powodu otwieranego złącza USB, ale poza tym działa bez większych problemów. Nie stwierdziłem także istnienia wielu wersji, więc powinno działać bez żadnych problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2012, 00:52
Post: #14
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Ta wersja którą mogę kupić jest z plusa, ciężko z niego zdjąc simloka, da się za darmo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2012, 01:16
Post: #15
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Universal MasterCode, którego opisywałem na blogu przy aktualizacji E173u-2, ma w opisie, że kod do simlocka z E180 potrafi wyliczyć. Jeżeli faktycznie masz simlocka, to nietrudno sprawdzić, choć pamiętaj, że masz tylko 10 prób.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2012, 08:38
Post: #16
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
To że mam 10 prób to wiem, ale podobno można resetować licznik jakimś tam programem nazwy nie pamiętam, a jeszcze pytanie jaki ma zasięg? bo coś czytałem że lepszy niż inne z powodu tego że ma podwójny tor antenowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2012, 18:15
Post: #17
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
E173u-2 jest nieco czulszy (bez zewnętrznej anteny) od E169, ale nie jest do jakaś wielka różnica. Natomiast E180 to konstrukcja z czasów E169 - korzystne jest to, że można go odchylić do pionu, co znacząco poprawia zwykle zysk anteny.
Dokładniejszych testów porównawczych nie miałem okazji zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2012, 20:17
Post: #18
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Nadajnik jest albo w konserwacji albo jest wyłączonySad sprawdzałem dziś w różnych odległościach i telefon nic nie wykrywał, więc przeszedłem się pod drugi maszt i tam już sieć wykryło, a dlaczego ten drugi masz nie działa tego nie wiem, mam jeszcze modem Lark FreeNet 1.0 ale w nim nie chce mi działać 2G (które by się przydało), po przełączeniu na 2G modem nie rejestruje się w sieci, sprawdzałem na karcie T-mobile, Plusa i zawsze to samo, wiesz może jak to naprawić?
W razie czego podam gg: 10306072
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2012, 01:33
Post: #19
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
moduł radiowy 2g to fizycznie inne urządzenie od radia 3g w tym samym modemie, nie można więc wykluczyć, ze jest uszkodzony

sugeruję instalację tego larka na innym komputerze (to wyeliminuje podejrzenie uszkodzenia sterownika)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2012, 12:57
Post: #20
RE: Aero 2 okolice Mińska Mazowieckiego
Jest tak od nowości, na innym komputerze jest to samo sprawdzałem na dwóch innych nie wiem czy ten modem ma wbudowane felerne stery czy coś innego, sprawdzałem na pożyczonym modemie ZTE MF 636 i karty chodziły na 2G jak i 3G
oto wynik na karcie t mobile w mixie pakiet BC Max
[Obrazek: 1696925783.png]
i sieć carrefour MOVA na zasięgu plusa
[Obrazek: 1696846149.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mazowieckie - Żelechów (08-430) polp 0 3 661 11-12-2014 00:14
Ostatni post: polp
  Mazowieckie - Żyrardów - Międzyborów jakubd 0 2 194 10-03-2014 11:53
Ostatni post: jakubd
  Mazowieckie - Warszawa ro_beri 9 7 150 02-10-2013 18:41
Ostatni post: ro_beri
  Mazowieckie - Warka lavirant 0 2 448 14-09-2013 23:42
Ostatni post: lavirant
  Mazowieckie - Małkinia Górna jakubd 1 3 215 19-08-2013 20:46
Ostatni post: jakubd