[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manipulacje cenowe w sklepach internetowych
26-12-2017, 12:33
Post: #1
Manipulacje cenowe w sklepach internetowych
Co dzisiaj sprawdziłem i mnie rozwaliło to ten gówłocz za który zapłaciłem $ 9,59 teraz jest we flash deals za $ 10,99 po rzekomej obniżce z - uwaga! - $ 81,99.
A swego czasu czytałem już o "słynnej uczciwości dalekowschodnich narodów", w kontekście zakupów z Chin i nie było w tym artykuliki kszty ironii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Ekonomista za tę wiadomość:
szopen (2017-12-27)
26-12-2017, 14:17
Post: #2
Smartwatch R-Watch M26 ostrzeżenie dla zbyt oszczędnych
Zaczynasz rozumieć na czym polegają chińskie promocje ? i dlaczego niemal 100% asortymentu w "znanych i lubianych" chińskich sklepach jest "akurat" na promocji - to po prostu chiński marketing, co ciekawe całkiem skuteczny. Natomiast druga kwestia to fakt, że nadal większość tamtejszych produktów to śmieci nie warte kupna nawet jeśli są kilkukrotnie tańsze od również chińskiej ale przyzwoicie wykonanej konkurencji.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2017, 11:05
Post: #3
Smartwatch R-Watch M26 ostrzeżenie dla zbyt oszczędnych
Dokładnie to samo dzieje się w naszych sklepach i wszystkich innych. Manipulacje cenami na różne sposobami obserwuję od czasu pojawienia się skąpca i ceneo - które miały kiedyś opóźnienie 24h (ceny były spisywane tylko nocą z interfejsów sklepów), a teraz ciągle pojawiają się takie rzeczy, jak pokazywanie w interfejsie ceneo tylko wybranych ofert, oferowanie innych cen dla klientów przychodzących z ceneo (pilnowane ciasteczkami i IP, ale już odpalenie przeglądarki w trybie prywatnym ujawnia często inne ceny).
Promocje 1000/200 PLN przy regularnej cenie 250 uprawia cały czas choćby iBood.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2017, 12:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2017 12:44 przez szopen.)
Post: #4
Smartwatch R-Watch M26 ostrzeżenie dla zbyt oszczędnych
Ostro odchodzimy od tematu, ale jest faktem, że porównywarki cen są narzędziem marketingowym (a nie służą kupującym) a część sklepów wręcz używa skrypty dostosowujące bieżące ceny do wyników porównywarek - stąd niezwykle częste "błędy cenowe" w niektórych sklepach.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
dalmashin (2018-01-03)
27-12-2017, 14:57
Post: #5
Smartwatch R-Watch M26 ostrzeżenie dla zbyt oszczędnych
To jak szukać? Ja zaczynam od wpisania w google modelu/ nazwy/ rodzaju towaru i słowa "cena". Następnie przeszukuję wszystkie strony, bo zazwyczaj są to oferty sklepów. Potem szukam tego na allegro, ceneo, skąpcu, aliexpress i olx - jeśli jestem już zdesperowany. Może temat otworzę w wolnej chwili.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2017, 21:27
Post: #6
Manipulacje cenowe w sklepach internetowych
Nie ma jednej metody na to. Wiele zależy od rodzaju towaru.
Przykład: kupiłem ostatnio dysk 2TB Seagate zewnętrzny za 289 (do demontażu i włożenia do laptopa). Sklep digi-cośtam - na ceneo był 2-3 dni w tej cenie, teraz cena minimalna to ponad 310. Ale w tej firmie ciągle jest w tej niskiej cenie i na stanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz