[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Małopolskie - Kraków, Nowa Huta
07-12-2011, 23:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2012 14:39 przez szopen.)
Post: #1
Małopolskie - Kraków, Nowa Huta
Modem Vodafone (huawei) K3765 Rejon: Kraków Nowa Huta okolice pl. centralnego
Ostatnio podłączyłem się wreszcie do aero2, jeden dzień testów w miarę fajnie działało, choć zdarzały się zerwania transferów i zawieszenie sieci bez możliwości odwieszenia inaczej niż przez reset modemu. Od soboty (03 grudzień 2011) nie wykrywam jednak sygnału aero2, była też przerwa w działaniu Play (dotychczasowe łącze) zaś oba modemy przez niedziele (04 grudzień) nie łapały namiarów najpierw na żadną sieć później w kratkę pojawiały się i znikały poszczególne sieci z zakresu Era Plus Play Orange (bez areo2), w chwili obecnej Play działa już w miarę stabilnie także pozostałe sieci są stale wykrywane ale w dalszym ciągu nie ma śladu po aero2.

Dziś (07 grudzień 2011) robiłem też testy na mieście, niestety modem nie wykrywa sieci Aero2, a jedynie w trybie ręcznym wykrywa pozostałych operatorów. W chwili obecnej nie wiem czy mam grzebać w ustawieniach modemu – czy w dalszym ciągu pozostałym osobom z Krakowa PL17 jest wykrywane na urządzeniach niezgodnych z kat 10 ? Nie wiem na ile ten problem może być związany z pracami nad połączeniem z Plusem i LTE?

Byłbym wdzięczny za sugestie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2011, 04:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2012 17:43 przez szopen.)
Post: #2
RE: Kraków - Nowa Huta (Zasięg?)
na temat Krakowa to się nie wypowiem,

ale faktycznie od pewnego czasu są zmiany w sieci Aero2
(a nawet powiedziałbym sieciach, bo inni operatorzy też grzebią)
we Wrocławiu te zmiany wiązały się z faktem uruchomienia nowych BTS'ów
(nodeB'ów jak to odmieniać?)

teraz kwestia karty sim
nawet z zablokowaną kartą można wyszukiwać sieci

tak wygląda wyszukiwanie sieci z kartą zablokowaną przez operatora (tu Heyah)
   
a tak z kartą w roamingu (Orange UK i Vodafone UK sprawa wygląda jednakowo)
   

więc zakładam, że albo nagrzebałeś w ustawieniach modemu albo modem jest wadliwy

no chyba, że akurat grzebano w sieci (ale mało prawdopodobny jest brak zasięgu w każdej sieci)

PS coś mi świta, że jeśli terminal umożliwia połączenia głosowe, to powinien dać się uruchomić i bez karty (kwestia połączeń alarmowych), ale nie wiem czy jest na to jakiś przepis (w sensie prawnym), jakkolwiek żaden z modemów które miałem w ręce nie startuje normalnie bez karty.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2011, 22:19
Post: #3
RE: Kraków - Nowa Huta (Zasięg?)
Dzięki szopen – też sądzę że powinno wykrywać – skoro inni operatorzy są znajdowani.
Jak na razie nie chciałem grzebać, bo dopiero co uruchomiłem i działało przez jeden dzień – później zwiechę zaliczył też play, zresztą ery, orange i plusa też przez jeden dzień znajdował w kratkę i to zarówno Vodafone jak i Huawei od pleya więc nie chciałem grzebać bez wiedzy po czyjej stronie jest problem.

Dziś rano dalej brak sygnału, przeinstalowałem sterowniki i Mobile Partnera z nowszej wersji z sterowniki.bez-kabli.pl na starszą z modemu i zaczęło działać. Co ciekawe na drugim systemie też działa tym razem bez zmiany sterowników, możliwe że reinstalacja na pierwszym systemie zresetowała modem.
Jak na razie w w/w lokalizacji mam średnio ok. 26 kbps transferu.

Upd. około godziny 20:00 transfer wzrósł do około 248 kbps.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Małopolskie - Tarnów pablo 3 4 066 10-07-2014 09:17
Ostatni post: pablo
  Pomorskie - gm. Sulęczyno (Węsiory, Kluk. Huta, Kłodno, Gr. Parchowskie, Ostr. Mausz) Pentium320 0 2 603 27-08-2013 08:25
Ostatni post: Pentium320
  Małopolskie - Muszyna (koło Krynicy) acro 4 4 450 30-06-2013 15:39
Ostatni post: pablo
Question Małopolskie - Bukowina Tatrzańska [brak zasiegu ;/ koniu8 22 14 548 04-06-2013 19:34
Ostatni post: koniu8
  Małopolskie - Zakopane ro_beri 0 2 717 03-12-2012 23:49
Ostatni post: ro_beri