[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista modemów -propozycja
09-03-2012, 12:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2012 12:57 przez spag.)
Post: #1
Lista modemów -propozycja
Na wstępie w Tapatalk nie mogłem znaleźć działu propozycje więc przesuń drogi Jakubie do niego albo zostaw tu.

Zauważyłem że wiele pytań zaczyna się od czy xxxx z salonu yyyy, czy xyxy od ooo będzie działać z aero, wiem że na liście zgodnych modemów pewnie już nie byłoby miejsca chyba że dasz radę zrobić rozsuwane "menu" po najechaniu myszka na nazwę i model ale warto pokusić się o np. listę od którego opa ktoś ma modem i z jakiego kraju, np nadjeżdża się na Huawei e160e i wysuwa się zielony napis orange Uk, przesuwasz na e173 a tam zielony play pl , megafon ru i czerwony T-mobile Uk. zielony kolor oznacza zgodność
Ułatwiłoby to też rozpoznanie gdzie i jakiego ktoś może szukać modemu, ale zawsze musiałby mieć na uwadze listę czerwoną

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 13:22
Post: #2
RE: Lista modemów -propozycja
Przede wszystkim będzie problem... ze zdobyciem pewnych informacji tego typu - wielu operatorów sprzedawało różne odmiany takiego samego modemu i nie będąc na miejscu trudno "wyczuć", czy na początku historii danej sieci nie było niezgodnego E160, potem zamienionego na zgodną wersję - bałbym się wprowadzania w błąd takimi zbyt ogólnymi (i trudnymi do potwierdzenia) informacjami - w takim przypadkach niech lepiej sprzedawca gwarantuje zgodność lub jej brak z Aero2.

Podstawą zawsze jest jednak oznaczenie modemu. Tylko przy ZTE jest problem... z powodu bałaganu w papierach producenta.

Pamiętaj, że tutaj trzeba koncentrować się na przejrzystości - wiele osób zaglądających do listy zaczyna swoją przygodę z jdtech (i często aero2) właśnie od tego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 19:23
Post: #3
RE: Lista modemów -propozycja
(09-03-2012 13:22)jakubd napisał(a):  Przede wszystkim będzie problem... ze zdobyciem pewnych informacji tego typu - wielu operatorów sprzedawało różne odmiany takiego samego modemu i nie będąc na miejscu trudno "wyczuć", czy na początku historii danej sieci nie było niezgodnego E160, potem zamienionego na zgodną wersję - bałbym się wprowadzania w błąd takimi zbyt ogólnymi (i trudnymi do potwierdzenia) informacjami - w takim przypadkach niech lepiej sprzedawca gwarantuje zgodność lub jej brak z Aero2.

Podstawą zawsze jest jednak oznaczenie modemu. Tylko przy ZTE jest problem... z powodu bałaganu w papierach producenta.

Pamiętaj, że tutaj trzeba koncentrować się na przejrzystości - wiele osób zaglądających do listy zaczyna swoją przygodę z jdtech (i często aero2) właśnie od tego.
wiem ze to moze byc ciezkie ale dla wiekszosci sprzedawanej w PL jest to mozliwe okreslenie, natomiast dla zagranicznych jest gorzej ale wiekszosc da sie opisac na podstawie doswiadczen twoich i innych userow (kupili je pewnie na aledrogo a tam juz sprzedawca miejmy nadzieje ze sprawdzil) w koncu najpopularniejsze sa pewnie modemy z uk (vodafone, 3, o2) pewnie megafony z .ru i jeszcze z niemiec
wiec nie jest to takie ciezkie dla sprawdzenia, zreszta to taka propozycja Smile)
zgodze sie co do zte sam jestem ciekaw jak ktos uruchomil na mf100 ja probowalem bez zmiany softu i niestety nie udalo sie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 20:10
Post: #4
RE: Lista modemów -propozycja
Jeżeli ktoś podjąłby się zebrania informacji (np. na forum) to ja jestem w stanie takie informacje jakoś umieścić w powiązaniu z tą tabelą (ale raczej jako osobna tabelka - może w osobnym artykule - jaki operator sprzedawał jakie modemy). Ja znam tylko kilka pewniaków:
E173 - w Polsce
1. Era E173 - zawsze E173u-1 (znak bluecoonect na obudowie) - niezgodny
2. T-Mobile E173 - zawsze E173s-2 (znak ...T.)
3. Play E173 - zawsze E173u-2 (biały i czarny modem z fioletowym znaczkiem PLAY Online)
4. Vectra E173 - najpewniej u-2 (bo to dystrybucja play; logo Vectra na obudowie, kolory???)
Wszystkie zawsze miały złącze antenowe.

E353:
1. T-Mobile - E353s-2, czarny, lub czarna klapka z białym dołem modemu
2. Play - E353u-2 (chyba zawsze białe), teraz s-2 (nie wiem jakie kolory są)
Wszystkie zawsze miały złącze antenowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 20:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2012 20:23 przez spag.)
Post: #5
RE: Lista modemów -propozycja
E173 - w Polsce
1. Era E173 - zawsze E173u-1 (znak bluecoonect na obudowie) - niezgodny
2. T-Mobile E173 - zawsze E173s-2 (znak ...T.)
3. Play E173 - zawsze E173u-2 (biały i czarny modem z fioletowym znaczkiem PLAY Online)
4. Vectra E173 - najpewniej u-2 (bo to dystrybucja play; logo Vectra na obudowie, kolory???)

E173 O2 UK wersja u-2 biała i czarna bez anteny zgodne Smile


E353:
1. T-Mobile - E353s-2, czarny, lub czarna klapka z białym dołem modemu
2. Play - E353u-2 (chyba zawsze białe), teraz s-2 (nie wiem jakie kolory są)
3. 3 UK -E353wu-1 niezgodna (czarna klapka biały spód) Sad
Wszystkie zawsze miały złącze antenowe.

e160e orange UK -zgodny czarny i biały antena tak Smile
e160 o2 uk biały, czarny różowy niezgodne Sad
e160g 3 uk niezgodny Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 23:12
Post: #6
RE: Lista modemów -propozycja
Polska
Plus - Huawei e173s-2 czarny, logo białe plus
Będe miał jeszcze e160 blueconect sprawdze go
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 23:49
Post: #7
RE: Lista modemów -propozycja
Cholera, jeden modem w tylu wersjach - to jeszcze zdjęcia by się przydało zebrać Smile
Wydaje mi się, że Plus jeszcze miał wersję u-1 tego modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2012, 00:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2012 01:00 przez Steaven.)
Post: #8
RE: Lista modemów -propozycja
Załączam zdjęcie z pudełkem huawei e173s-2 żeby nie było wątpliwości że to ten model
Huawei e160 blueconnect niezgodny z Aero2


Załączone pliki Miniatury
           
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 01:10
Post: #9
RE: Lista modemów -propozycja
wersja o2 173u-2
sorki za jakos ale samsungiem ciezko sie makro zdjecia robi no i huawei sie nie postaral o kontrastowa farbe dla tej sieci


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2012, 21:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2012 17:34 przez spag.)
Post: #10
Odp: Lista modemów -propozycja
modem z
T-mobile UK 615 to e173s-1 niezgodny
Orange UK e173 to wersja s-2 ZGODNA
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zdjęcia pudełek od modemów spag 22 22 036 02-02-2014 19:04
Ostatni post: spag
  Nokia CS-15 oraz CS-17 i Aero2 - krótki test modemów jakubd 0 5 732 14-11-2011 00:55
Ostatni post: jakubd
Lightbulb Lista zgodnych modemów jakubd 0 16 299 14-11-2011 00:34
Ostatni post: jakubd