[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux tryb tekstowy itd.
05-04-2014, 09:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2014 01:58 przez szopen.)
Post: #1
Linux tryb tekstowy itd.
A co z użytkownikami Linuksa, ktorzy korzystaja z przegladarek tekstowych np. Links? W jaki sposob mam przepisac kod z obrazka, skoro przegladarka nie wyswietla obrazkow, tylko tekst?

szopen: to jest dyskusja wydzielona z innego wątku - proszę trzymajmy się tematów, jeśli ktoś ma coś nowego co nie mieści się w już istniejących tematach, to zakłada nowy wątek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 09:56
Post: #2
RE: Po co pisać skargi na Aero 2 ? Wzór skargi
Dyskryminacja użytkowników korzystających z przeglądarek pracujących w trybie tekstowym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 16:40
Post: #3
Po co pisać skargi na Aero 2 ? Wzór skargi
Pierwsze co mija się z nie utrudnianiem jest wymaganie DNSów od aero2 - Ja lubię sobie używać dnsów od google, jestem wolnym człowiekiem i mam takie prawo, aero2 teraz mi to uniemożliwia, czyli ogranicza wolny dostęp do internetu.
drugi problem jest taki, że nawet po zmianie dnsów tego kapcia często nie da się wyświetlić albo nie da się go rozczytać
trzeci problem jest taki, że nawigacje i niektóre telefony nie mają możliwości odtworzenia obrazów - też duże ograniczenie, a w przypadku nawigacji również stwarzanie zagrożenia
czwarty i chyba najlepszy cyrk! Wpisujesz captcha, każą ci się rozłączyć, a tu taki wał! nie możesz się podłączyć ponownie, brak dostępu do sieci, nie chce przekierować do kapcia i co robimy? czekamy aż znów nam wywali kapcia!
wszystko z wifi bez przeglądarek internetowych to już temat na nową książkę

Niestety, ale prawodopodobnie te 3 kwestie mijają się z zobowiązaniami aero2 sp. z.o.o
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 22:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2014 22:36 przez Jacek ZZPD.)
Post: #4
Po co pisać skargi na Aero 2 ? Wzór skargi
areuo napisał(a):A co z użytkownikami Linuksa, ktorzy korzystaja z przegladarek tekstowych np. Links? W jaki sposob mam przepisac kod z obrazka, skoro przegladarka nie wyswietla obrazkow, tylko tekst?
To proste - skoro masz tylko tryb tekstowy, to wystarczy - aby napisać skargę do UKE. (przepraszam za zgryźliwość).
Z ankiety wynika, że dopiero trzy osoby złożyły, a przecież kapcie znikną dopiero gdy skargi, dużo skarg, zostaną uznane za zasadne. Więc najpierw trzeba je złożyć. Ale Tobie łatwiej będzie przygotować materiał dowodowy.

To jest tak jak z Ickiem. Chodził Icek do bożnicy, bił czołem w posadzkę i modlił się: Boże daj mi szansę wygrać w lotto! Wtem niebiosa się otwierają, a Jahwe: Icek - ty mnie daj szansę, choć raz wyślij kupon!

(05-04-2014 19:16)the_foe napisał(a):  Skarga na captcha jest weak...
1. nie narzuca obowiązku (ograniczania usługi), tylko przyznaje mu takie prawo.
2. nawet 100% wykorzystania z 20% zarezerwowanych dla BDI nie spełnia ani jednej z przesłanek art.101 - który zacytowałeś - a zatem Aero 2 nie może skorzystać z tego przepisu prawa
3. Skarga elaborat to by było weak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 09:45
Post: #5
RE: Po co pisać skargi na Aero 2 ? Wzór skargi
Swoją drogą, oni specjalnie tak kombinują, gdyby chcieli odciąć tych, którzy jadą 24/7 na torrentach( a przecież dobrze to wiedzą) to by zrobili captcha dla tych, których ilość pobranych danych jest bardzo podejrzana (na tyle, że zwykły użytkownik by captchy nie urzjał)

Np moja dziewczyna z internetu już korzystać w telefonie nie może (na gwiazdkę jej kupiłem zte mf60 i ogarnąłem aero2) w telefonie żadna przeglądarka nie przenosi do tego ich zakichanego kapcia. cwaniaki znalazły sobie sposób na pozbycie się 60% użytkowników

zgodnie z odpowiedzią uke z 1 kwietnia

"[...]W związku z powyższym, dopóki nie zaistnieje sytuacja różnicująca przez Spółkę ograniczenia treści lub protokołów dostępnych dla użytkownika korzystającego z BDI oraz dostępwników korzystających z usług odpłatnych, trudno mówić o naruszeniu zapisów decyzji."

Ograniczenie dostępu dla osób z innymi DNS i używający oprogramowania oraz urządzeń, które nie wspierają systemu captcha(jakkolwiek) jest już ograniczeniem, które nie występuje w przypadku nieodpłatnych usług
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Norskee za tę wiadomość:
Jacek ZZPD (2014-04-06)
06-04-2014, 11:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2014 11:17 przez Jacek ZZPD.)
Post: #6
RE: Po co pisać skargi na Aero 2 ? Wzór skargi
(06-04-2014 09:45)Norskee napisał(a):  Swoją drogą ...
Ograniczenie dostępu dla osób z innymi DNS i używający oprogramowania oraz urządzeń, które nie wspierają systemu captcha(jakkolwiek) jest już ograniczeniem, które nie występuje w przypadku nieodpłatnych usług
Ten problem też jest uwzględniony w treści skargi, cyt.: "2. Aero2 uniemożliwia połączenie się przez przeglądarkę OperaMini, ponieważ protokół stosowany w OperzeMini nie ma możliwości przekierowania do strony kodu captcha. Problemy występują także przy stosowaniu innych przeglądarek. Korzystanie tylko z poczty (protokoły POP i IMAP, bez korzystania z przeglądarki http) stało się niemożliwe. "

Jeszcze raz powtórzę: skarga musi być zwięzła i konkretna, bez lania wody.
Zasada jest prosta - jeśli skarżący będą się wdawali w długie polemiki z solorzem i jego prawnikami, to prawdziwą okaże się zasada: "nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz