[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lenovo, Overmax, ....?
09-02-2014, 20:46
Post: #1
Lenovo, Overmax, ....?
hej,

z racji, że kompletnie nie orientuję się w temacie, zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze telefonu do Was.
zależy mi na tym, żeby telefon działał płynnie, pracował z formatami typu pdf i excel, miał w miarę przyzwoity aparat i nie wymagał jakiś bardzo skomplikowanych zabiegów. grać nie zamierzam, słuchać muzyki raczej też nie.
zastanawiałam się nad Overmaxami - najpierw Vertisem 01 a potem Expi. temat Expi umarł dość szybko, bo wyszły jakieś nieścisłości w sofcie i problemy z reakcją telefonu na dotyk. potem wpadły mi w oko telefony Lenovo. tu pojawia się problem. nie wiem który jest wart uwagi, bo poza tym, że powinny mieć 1GB RAM, to nie wiem jak rozróżnić dobry model od niewartego uwagi. modele A760, A820, A850 i ewentualnie P780 (ma niepewną specyfikację i jest nieco drogi).
jest jeszcze GoClever Insignia 5, ale jest już trochę drogi - 760.

pomóżcie proszę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2014, 22:16
Post: #2
Lenovo, Overmax, ....?
Warto jeszcze napisać, czy chodzi ci o dualsima, czy nie.
Najlepiej te telefony wziąć do ręki (coraz więcej saturnów i mediamarktów oraz podobnych ma stoiska z kilkunastoma urządzeniami) i zobaczyć, czy ci się podoba. O działaniu dowiesz się z testów online na różnych blogach i forach. Generalnie większość to takie same konstrukcje z tyłu - są w sumie 2-3 odmiany MediaTeków jako głównych procesorów i dlatego one są podobne do siebie bardzo pod względem wydajności. Lepsze konstrukcje są znacznie droższe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2014, 15:50
Post: #3
RE: Lenovo, Overmax, ....?
tak, o dualsima, oczywiście.
czy przy moich "wymaganiach" ma znaczenie ile jest rdzeni w środku?
dzięki! poszukam jakiś sklepów gdzie można je wziąć do ręki Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2014, 16:52
Post: #4
Lenovo, Overmax, ....?
Różnica między testowanym przeze mnie modelem Manta duosmart a Sony Xperia Z Ultra jest... gigantyczna pod każdym względem. Cenowa także Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2014, 17:21
Post: #5
Lenovo, Overmax, ....?
a możesz rozwinąć myśl?
ja się wprawdzie domyślam co nieco, ale nie miałem okazji testować w/w modeli
(a tradycyjnie upieram się przy telefonach możliwie jak najmniejszych oczywiście o rozsądnej wielkości ekranie ale nie znaczku pocztowym - niestety wzrok już nie ten co kiedyś)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2014, 17:51
Post: #6
Lenovo, Overmax, ....?
Generalnie duosmart to bardzo solidny kawałek sprzętu na procesorze MTK, ale ograniczenia wydajności widać (podstawowym moim telefonem jest Note 2 teraz), choć dualsim działa niezawodnie i ogólnie to całkiem stabilny kawałek sprzętu, to jednak porównanie z czymkolwiek z wyższej półki jest dołujące. Krótko porównując z dualsimem, jakim jest I9129:
W Samsungu I9192 można od razu zauważyć:
1. Znacznie wyższej jakości wykończenie (mimo wykorzystania także plastików)
2. Ekran IPS wyższej rozdzielczości
3. Wydajność o o wiele wyższa - duosmart wydaje się ospały, choć poza tym działa bez problemu
4. duosmart miewa problemy z aplikacjami korzystającymi z akceleracji sprzętowej - Chrome robi dziwne skoki podczas przewijania, choć Firefox działa OK.
5. Wydajność w grach w obu nie jest najwyższa, ale jednak I9192 odpali większość gier bez problemu, gdy duosmart odmawia nawet ich instalacji

A to tylko kilka drobiazgów. Mimo to duosmart sprawdzi się znakomicie jako po prostu telefon i przeglądarka - działa po prostu dobrze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lenovo k6 note + Aero2 BDI gonzogonzo00 6 5 855 03-02-2020 20:03
Ostatni post: szopen
  Lenovo phab aero2 piotro9X 6 8 772 24-11-2016 13:52
Ostatni post: jakubd
Information Lenovo A Dual SIM (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 725 15-07-2016 07:02
Ostatni post: K4r0lSz
  Lenovo S820 maciejmacku 1 2 272 19-09-2015 17:59
Ostatni post: spag
Information Overmax Vertis 5020 Aim (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 025 12-08-2015 13:07
Ostatni post: K4r0lSz