[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lenovo A750 problem
09-07-2012, 21:11
Post: #1
Lenovo A750 problem
Witam.

Temat poruszałem też na forum Aero2 lecz tam jak narazie brak jest jakiejkolwiek odpowiedzi więc może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.

Użytkownikiem Aero jestem od niecałego miesiąc.
Od paru dni jestem posiadaczem telefonu Lenovo A750 (dual sim).
Telefon chiński kupiony na jednej z wielu stron oferujących dual simy na androidzie.
Telefon w specyfikacji posiada obsługę pasma 900 MHz dla WCDMA(HSPA).
Problem polega na rejestracji w sieci tak jak to wielu użytkowników opisuje.
Karta sim jest wykrywana, APN mam skonfigurowany, jednak po wyborze ręcznym sieci po 30 sek próby połączenia pojawia się komunikat połączenie nie powiodło się spróbuj ponownie. Pomimo iż na innych telefonach po takim komunikacie połączenie działa w tym przypadku niestety nic się nie dzieje.
Karta działa normalnie na Motoroli Defy, HTC Wilfire, Samsungu Galaxy S plus więc wykluczam problemy z kartą.
Prośba o jakieś sugestie jeśli ktoś posiada dual sima jakiegokolwiek najlepiej na procesorze MTK6575.

Obecnie telefon chodzi na ICS 4.0.4. Wcześniej na GB 2.3.6 (dwie wersje problem był ten sam)
Jeśli potrzeba porobię zrzuty ustawień aby wspólnie dojść do rozwiązania.
Telefon prezentuję się naprawdę dobrze jak na coś prosto z ChinSmile choć Lenovo nie jest firmą anonimową i do jakości nie mam jak najmniejszych zastrzeżeń. Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 22:03
Post: #2
RE: Lenovo A750 problem
Teoretycznie to zwykły Android, więc dodanie profilu i jego zaznaczenie jako aktywnego powinno pozwalać na skorzystanie z Aero2. Ale tego wynalazku w ręku nie miałem, więc nie powiem więcej ponad to, co wiem o innych Androidach.
Pamiętaj, że dwuSIMowce mogą mieć jedno gniazdo 3G/2G, a drugie tylko 2G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 18:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2012 19:49 przez kanek.)
Post: #3
RE: Lenovo A750 problem
Wrzucam na YT filmik pokazujący telefon od włączenia do próby połączenia z siecią może coś pomoże.
Telefon jak piszesz tylko w jednym gnieździe obsługuje karty 3G i w tym slocie mam włożoną kartę Aero.
Za pomocą dodatkowych aplikacji wyłączyłem zakres umts 900MHz (wtedy karta nie jest wykrywana) więc działanie telefonu z tym zakresem jako tako jest potwiedzone. Widocznie chodzi o sam fakt braku sygnału z sieci co powoduje, że telefon traktuje kartę jako nieaktywną no pokazane jest na wyświetlaczu jako (No service).

http://www.youtube.com/watch?v=KrCHIGcVJ...e=youtu.be
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 19:37
Post: #4
RE: Lenovo A750 problem
No service to normalny komunikat - i tak ma być. Aero2 nie świadczy w BDI usług głosowych, więc komunikat jest prawidłowy. Ale mimo to telefony Androidowe zwykle sobie radzą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-07-2012, 11:37
Post: #5
RE: Lenovo A750 problem
Hej,
Też mam Lenovo A750 i u mnie działa ona w sieci PLUS (2 karty). Nie mam z tym żadnych problemów i nie jestem specjalistą. Bardziej chciałem poprosić o instrukcję. Jak udało Ci się wgrać nową wersję Androida 4.0? Czy mógłbym prosić o ewentualne wskazówki na maila? michal.chudy@dnbnord.pl
Z góry dziękuję i mam nadzieję, że znajdziesz rozwiązanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lenovo k6 note + Aero2 BDI gonzogonzo00 6 5 857 03-02-2020 20:03
Ostatni post: szopen
  Lenovo phab aero2 piotro9X 6 8 774 24-11-2016 13:52
Ostatni post: jakubd
Information Lenovo A Dual SIM (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 725 15-07-2016 07:02
Ostatni post: K4r0lSz
  Lenovo S820 maciejmacku 1 2 272 19-09-2015 17:59
Ostatni post: spag
Exclamation Lenovo A1900 (Dual SIM) K4r0lSz 0 1 989 14-04-2015 07:52
Ostatni post: K4r0lSz