[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laptopy 20"
26-09-2017, 13:28
Post: #1
Laptopy 20"
Zrobiłem swego czasu małą kolekcję w domu, właśnie kończę: Mam wszystkie laptopy z monitorami 20" jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane:
HP HDX Dragon - 20", ekran Full HD i mnóstwo bajerów, łącznie z pilotem. Kupowałem go jako nowy, ale już na wyprzedaży.

Dell XPS M2010 - Przepiękny i elegancki model, pilot żyroskopowy solidne wykonanie. Jedyny, w którym oryginalna bateria jeszcze działa całkiem dobrze. Kupowany używany. Kompletny.

Acer Aspire serii 9800 - najmniej udany, ale chyba pierwszy taki model - monitor w nim jest grubszy od samego laptopa. Bardzo dziwny model, do tego nie do końca sprawny. Będę go restaurował. Mam samą jednostkę centralną.

Po aktualizacjach sprzętu (wymiana ram, dysków i procesorów na najwyższe możliwe) HP i Dell są sprawne, HP nadaje się do normalnej współczesnej pracy. Natomiast Dell to troszkę bardziej maszyna do pisania - nie ma FullHD.
Dell w zasadzie pełną funkcjonalność ma tylko pod Vistą. Win10 trudno będzie odpalić z powodu karty grafiki (AMD x1600)

CIEKAWOSTKI:
Dragon ma grupę miłośników na forum notebookreview, mnóstwo modów do biosu powstało między innymi.
Aspire jest oczywiście najgorzej wykonany, najmniej popularny i do tego najbardziej awaryjny, dlatego zdobywałem go przez kilka lat - trudno kupić go inaczej, niż w częściach, tak są one źle wykonane.

Wszystkie nowe kosztowały od 10 do 15 tys. PLN.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz