[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ładowarka do starego smartfonu z przed ery “fast charge“
17-01-2020, 13:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2020 15:33 przez egri.)
Post: #1
ładowarka do starego smartfonu z przed ery “fast charge“
Muszę na jakiś czas przeprosić się z bardzo starym smartfonem Samsung I9070 Galaxy S Advance (data wprowadzenia na rynek : kwiecień 2012 - a więc z przed wynalazków związanych z “fast charging“).
Jest on do dziś zaopatrzony w oryginalną baterię o pojemności : 1500 mAh (Li-Ion Removable).
Niestety jego oryginalna ładowarka dawno się gdzieś zagubiła....

Moje pytanie jest następujące :
Czy do jego ładowania - bez szkody dla urządzenia - mogę używać ładowarki typu “fast charge“ od znacznie nowszego tabletu Lenovo Tab 3 Plus (non-removable Li-Ion 9300 mAh battery; fast battery charging 18W), zmieniając tylko kabelek z tego z wtykiem USB C, na pasujący do telefonu kabel z wtykiem USB Mikro ?

Jeśli nie, to jaką ładowarkę powinnam dokupić, specjalnie do staruszka SG S Advance ? (może jakiś przykładowy link ...)

Z góry dziękuję za wszelkie porady. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2020, 18:49
Post: #2
ładowarka do starego smartfonu z przed ery “fast charge“
Jeżeli to USB (micro albo mini jak rozumiem) to bez problemu - fastcharge odpala wyższe napięcia i dostępne moce dopiero po negocjacji z urządzeniem odbiorczym. Brak informacji/komunikacji powoduje, że dostępny jest tylko tryb 5V (tylko z potencjalnie większą mocą dostępną do wykorzystania na poziomie zwykle około 2,4A). Bardziej zaawansowane i zgodne urządzenia potrafią też ograniczać dostępną moc, ale prawa fizyki sobie tutaj zwykle dają radę bez problemu.
Także póki tam gdzieś jest hasło "USB" (obojętne która wersja) to takie urządzenia są zgodne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
egri (2020-01-17)
18-01-2020, 00:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2020 00:41 przez egri.)
Post: #3
RE: ładowarka do starego smartfonu z przed ery “fast charge“
Jakubie, dziękuję Ci bardzo za szybką reakcję.

W takim razie muszę tylko dokupić kabelek USB łączący ładowarkę z ładowanym urządzeniem.

Kabel od tabletu, którym obecnie dysponuję ma końcówkę USB C, a gniazdo w telefonie to oczywiście stare Micro USB.
Szkoda, że na rynku są tylko przejściówki USB Micro na C (z męskim C), a brak w drugą stronę.
Dlatego muszę kupić nowy kabel do ładowarki z gniazdem USB Micro.

I tu znów mam problem, bo na Allegro takie kable mają bardzo różne parametry (np. amperaż itp}.
Nie wiem czy ten który mam wybrać powinien być dostosowany do sporej przepustowości ładowarki, czy raczej do małych potrzeb akumulatora w staruszku - telefonie ?

Jeśli moje wątpliwości wydają się idiotyczne, to przepraszam.
Niestety jestem laikiem i dlatego proszę o wyrozumiałość i ..... jednak odpowiedź. Rolleyes Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2020, 01:45
Post: #4
ładowarka do starego smartfonu z przed ery “fast charge“
egri napisał(a):I tu znów mam problem, bo na Allegro takie kable mają bardzo różne parametry (np. amperaż itp}.
Nie wiem czy ten który mam wybrać powinien być dostosowany do sporej przepustowości ładowarki, czy raczej do małych potrzeb akumulatora w staruszku - telefonie ?

Każdy sprawny będzie dobry, tu działają zwyczajne prawa fizyki, reszta to marketingowy bełkot.

Streszczając to co Jakub już napisał - to urządzenie ładowane decyduje o parametrach ładowania a nie ładowarka.

Nie musisz kupować w sieci - w sklepie na co drugim rogu dostaniesz odpowiedni kabelek (są nawet w Ikei, swoją drogą całkiem porządnie wykonane), popytaj znajomych - u większości ludzi można znaleźć taki niepotrzebny kabel.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2020, 11:14
Post: #5
ładowarka do starego smartfonu z przed ery “fast charge“
egri napisał(a):Szkoda, że na rynku są tylko przejściówki USB Micro na C (z męskim C), a brak w drugą stronę.
Takie też są
np.
Kod:
https://allegro.pl/oferta/adapter-usb-micro-meskie-typ-c-zenskie-m-z-2-7252944649
choć chyba lepszym wyjściem jest zwykły jakikolwiek kabelek usb-micro usb , bo jak podejrzewam ta ładowarka fast charge ma wyjście usb duże.
Notabene takim kabelkiem usb-micro usb naładujesz ten telefon przez jakiejkolwiek urządzenie z wyjściem usb typu : komputer, tuner satelitarny, ładowarka samochodowa itd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz