[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
który program pokazuje wiarygodnie? :)
24-02-2012, 23:26
Post: #1
który program pokazuje wiarygodnie? :)
[Obrazek: transferyw.jpg]

nowe tni nie chce pokazać nic ponad 36 KB/s
menedżer pobierania z firefox'a dużo wyższą prędkość pokazywało i wydaje mi się, że bardziej precyzyjny był to pomiar (plik duży, ~90 MB, sądząc z czasu pobierania raczej właśnie firefox jest bliższy prawdy...)

czyżby jakieś kolejne bugi w tni? macie podobnie?

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 13:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2012 13:23 przez jakubd.)
Post: #2
RE: który program pokazuje wiarygodnie? :)
Błąd pomiaru zależy od przyjętej techniki pomiaru - zwłaszcza przy pomiarze tzw. chwilowego transferu. Zwykle sprawdza się, ile danych przeszło w danym czasie (odczyt ilości przesłanych danych przez interfejs np. co 1 sekundę i wiemy, jaka jest prędkość). Niestety procesy nie zawsze dostają dostęp do procesora wtedy, kiedy chcą, czasem odczyty statystyk trwają długo, a czasem szwankuje pomiar czasu.
Jedyna skuteczna metoda pomiaru to pobranie dużego pliku z jakiegoś szybkiego serwera (często w PL stosuje się noc.gts.pl) i konsolową aplikację (uwaga: Linux), np. wget, który potrafi na koniec pokazać precyzyjnie wyliczoną statystykę (wielkość pliku podzieloną przez czas pobierania). W zależności od szybkości łącza dobiera się odpowiednio duży plik (dla Aero2 nie więcej, niż 50 MB) i już.

Pomiary chwilowe są... jakie są i w zasadzie służą tylko do orientacyjnego ustalenia stopnia wypełnienia łącza i zgrubnej diagnostyki (oooo, giną pakiety... no tak, łącze zapchane), a nie do precyzyjnych pomiarów.

EDIT: tak sobie przypomniałem: pamiętać trzeba o tym, że transmisja PPP może podlegać... zwykłej kompresji. Wtedy szybkość na poziomie interfejsu sieciowego (czyli mierzona w programie Mobile Partner lub podobnym) może być nawet kilka razy niższa, niż strumień danych dochodzący do przeglądarki internetowej, gdzie przesyłane są zwykle pliki tekstowe HTML, które dobrze się kompresują.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 16:01
Post: #3
RE: który program pokazuje wiarygodnie? :)
Jakubie, ja to wszystko wiem!
tylko wydaje mi się, że autor tni coś pozmieniał w ostatnich "szybkich" aktualizacjach Smile
w nocy sobie ściągałem starym GetRight'em duży (120 MB) plik (GetRight znakomicie wznawia...) i włączyłem stoper - wyszła prędkość na poziomie 42 KBps ... w tni max pokazało 36...
pzdr
pawelarc
(a pomiar "stoperowy" jest i tak zaniżony, bo nie odjąłem przerw, wznawiania...)
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program do zliczania danych z podziałem na wifi i LTE (windows) shivy 1 4 505 02-02-2017 00:42
Ostatni post: Arathefu
  inSSIDer program do skanowania otoczenia WiFi szopen 0 6 479 01-08-2016 13:31
Ostatni post: szopen
  Kolejny manager połączeń który działa z różnymi producentami spag 1 7 691 06-07-2014 04:07
Ostatni post: szopen
  [MAC OS] program do połączeń spag 0 3 217 04-03-2014 11:11
Ostatni post: spag
  CELL-C CONNECTOR program do połączeń ZTE spag 5 8 250 21-02-2014 21:03
Ostatni post: K4r0lSz