[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kradzież tożsamości w Virgin Mobile
20-01-2020, 15:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2020 22:23 przez szopen.)
Post: #21
Kradzież tożsamości w Virgin Mobile
Tak, miałem raczej na myśli, że mechanizmy państwa są u nas chore, co to za propozycja by zakładać sobie płatne (abonamentowo) konta w systemach informacji kredytowej?

Znasz jakieś bezpłatne i działające? (Kiedyś BIK przy okazji innego ogromnego wycieku danych reklamował swoje bezpłatne konta, aż sobie takie założyłem, ale po wprowadzeniu RODO się wypięli na darmowych użytkowników).

Gdy wchodziła "ustawa antyterrorystyczna" głośno mówiło się o jej niedoróbkach (i tak w swoim założeniu odnośnie kontroli wykorzystania systemów łączności jest nieskuteczna), a teraz mamy tego efekty…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2020, 19:40
Post: #22
Kradzież tożsamości w Virgin Mobile
Ja bym oczekiwał dużego wynagrodzenia finansowego za udostępnienie moich danych .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2020, 20:47
Post: #23
Kradzież tożsamości w Virgin Mobile
Jeśli dokonałem już wymiany dowodu osobistego to dane które wyciekły z nieaktualnym dowodem pozwolą uzyskać kredyt w parabanku na podstawie tylko adresu i numeru PESEL ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2020, 22:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2020 23:08 przez tps4.)
Post: #24
Kradzież tożsamości w Virgin Mobile
szopen napisał(a):Znasz jakieś bezpłatne i działające? (Kiedyś BIK przy okazji innego ogromnego wycieku danych reklamował swoje bezpłatne konta, aż sobie takie założyłem, ale po wprowadzeniu RODO się wypięli na darmowych użytkowników).
Tak, wtedy ( przy plusbanku) była promocja alertów za 0 zł przez rok ( kosztowały wtedy 19zł/rok). Potem jeszcze była promocja dla klientów Citi. Na teraz nie znam żadnej promocji od BIK a alerty kosztują obecnie 24zł/rok. Za darmo natomiast można założyć konto w BIG - Infomonitor i uzyskać darmowy raport o sobie - https://www.big.pl/konsument/raport-o-sobie
W sytuacji gdy wyciekł pesel i/lub nie planujemy pożyczek to dodatkowo dobrze jest bezpłatnie zastrzec swój pesel w https://www.crif.pl/produkty/bezpieczny-pesel/
zurich napisał(a):Jeśli dokonałem już wymiany dowodu osobistego to dane które wyciekły z nieaktualnym dowodem pozwolą uzyskać kredyt w parabanku na podstawie tylko adresu i numeru PESEL ?
Nie będę oszukiwał - były takie przypadki w przeszłości i to nawet bez adresu - tylko na pesel i imię i nazwisko a adres sobie zmyślono. Ja na pewno bym zastrzegł pesel - tyle można darmowo zrobić.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2020, 17:30
Post: #25
Kradzież tożsamości w Virgin Mobile
szopen napisał(a):Znasz jakieś bezpłatne i działające? (Kiedyś BIK przy okazji innego ogromnego wycieku danych reklamował swoje bezpłatne konta
Od dziś do 30 czerwca jest promocja "bezpłatne alerty sms BIK na 3 miesiące"
https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/alerty-bik
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 2 użytkowników podziękowało użytkownikowi tps4 za tę wiadomość:
penknife (2020-05-08), szopen (2020-05-07)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Postępowanie UOKiK przeciwko Orange Polska, P4, Polkomtel i T-Mobile morfik 16 13 030 08-02-2017 00:46
Ostatni post: grzech1991
  Rejestracja numeru Virgin mshmaster 2 3 591 26-08-2016 11:27
Ostatni post: mshmaster