[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań dotyczących aplikacji na Androida
21-07-2017, 17:03
Post: #1
Kilka pytań dotyczących aplikacji na Androida
Monitorując sobie ostatnio zużycie baterii przez aplikacje zauważyłem, że kilka z tych systemowych z jakiegoś powodu w dość dużym stopniu utylizuje baterię w telefonie. W zasadzie to mam sporo alternatywnych aplikacji i zastanawiam się nad wywaleniem tych wbudowanych. W zasadzie to szereg z nich pochodzi od google, w tym ta ich przeglądarka chrome. Jest też parę aplikacji od producenta telefonu. Na necie panuje przekonanie, że odinstalowanie tych wbudowanych aplikacji (jeśli smartfon ma root) może odbić się bardzo niekorzystnie na systemie i ten może stać się bardzo niestabilny z tego powodu. Ludzie zalecają wyłączenie tych appków ale co mi po ich wyłączeniu, jak coś je bez przerwy włącza. Big Grin Orientujecie się może ile prawdy w tych problemach z usuwaniem tych wbudowanych aplikacji, zwłaszcza tych od google?

A skoro już o aplikacjach mowa, to w sumie też mam parę innych pytań.

W androidzie są do skonfigurowania 3 poziomy głośności: dzwonek, budzik i dźwięk w aplikacjach. U mnie cześć aplikacji odtwarza dźwięk ciszej niż inne i w ten sposób ciągle muszę tym suwakiem jeździć, bo raz głos jest za chicho a innym razem za głośno. A jak już się odpali kilka aplikacji, które mają odtwarzać dźwięk, np. player audio + nawigacja, to skonfigurowanie jakoś po ludzku dźwięku graniczy w tym przypadku z cudem. Czy jest jakiś mechanizm, który umożliwia skonfigurowanie dźwięku per aplikacja, tak by jedną aplikację dać ciszej a inną głośniej?

Ostatnio też trochę zacząłem robić nagrania video przy pomocy tej kamery wbudowanej w smartfon i tutaj zauważyłem taką niedogodność z kolei, że telefon może nagrywać tylko i wyłącznie, gdy ekran jest włączony, a aplikacja kamery jest na pierwszym planie. Jak tylko się zminimalizuję tę aplikację albo zablokuje ekran, to kamera natychmiast przestaje nagrywać. Czy to jakieś zabezpieczenia przeciwko szpiegowaniu czy jak? Big Grin I czy da radę jakoś smartfon zmusić do tego by nagrywał "w tle"?

I ostatnia sprawa, która tyczy się również aparatu, tym razem samego robienia zdjęć. Smartfony mają diody służące za lampę błyskową. Ta lampa działa średnio i o wiele lepszy efekt by był, gdyby odpalić latarkę i przy niej zrobić fotkę. Tylko to ma z kolei taki problem, że jak odpalam aplikację kamery przy włączonej latarce, to automatycznie jest ona gaszona. Niektóre aplikacje kamery (OpenCamera) mają możliwość zaświecenia diody, gdy aparat jest aktywny ale tutaj też, gdy robię zdjęcie, to na ułamek sekundy ta dioda jest gaszona po czym jest zapalana (na potrzeby zrobienia zdjęcia) i w zasadzie efekt jest dokładnie taki sam, czyli dość słabe zdjęcie z powodu nieoptymalnej jasności fotografowanego obszaru. Czy idzie jakoś zablokować tę diodę tak, by aparat był w stanie zrobić fotkę bez gaszenia jej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2017, 21:26
Post: #2
Kilka pytań dotyczących aplikacji na Androida
1. Tak, jest duża szansa że system się posypie. Zależy jak bardzo jesteś zaawansowanym użytkownikiem, czysty soft na kartę i robisz nakładkę jak coś padnie. Ale mimo wszystko jeśli chcesz uniknąć problemów - lepiej nie. Zasada deinstalacji systemowych programów jest taka, aby usuwać te które nie sa związane z nakładka producenta, i nie są zainstalowane w standardowym czystym androidzie.

2) Jeśli nie ma regulacji w aplikacji, to nie ma opcji

3) nie wiem, ale według mnie nie będzie się dało

4) masz trzy tryby diody, zawsze, jak ciemno lub wyłączona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2017, 12:11
Post: #3
Kilka pytań dotyczących aplikacji na Androida
1. Jak wiesz co robisz, możesz wszystko. Wywalenie Chrome - bez problemu. Ale jak przy okazji usuniesz systemową bibliotekę webkit, to zniknie ci większość albo cały interfejs użytkownika, co skończy się reflashem.
2. Niestety centralnej regulacji głośności dla każdej aplikacji nie ma - po prostu te aplikacje tak mają własną głośność ustawioną i nie ma na to standardu. Ale może jakieś hacki są...
3. Poszukaj innej aplikacji do rejestracji i tyle.
4. Oczekujesz zaawansowanych funkcji od bardzo prostego rozwiązania doświetlającego - już wiesz po co są lustrzanki i bezlusterkowce Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2017, 14:26
Post: #4
Kilka pytań dotyczących aplikacji na Androida
W zasadzie to ja do tej pory wywalałem jedynie pliki, które były w /system/app/ lub /system/priv-app/ innych plików nie ruszałem.

A co do kamery, to nie wiem czemu ta dioda gaśnie i czemu ją tak zaprojektowali. Co by im przeszkadzało, gdyby była nonstop zapalona? xD

Korzystacie z jakichś aplikacji do nagrywania w tle?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2017, 19:36
Post: #5
Kilka pytań dotyczących aplikacji na Androida
1 - Przy pierwszej próbie uruchomienia przez system tej aplikacji telefon się może wykrzaczyć. Można oczywiście zmodyfikować też system i zrobić sobie własnego CM, ale to nie jest robota dla średnio-zaawansowanego użytkownika.

3 - Do nagrywania w tle jest masa aplikacji, pierwsza z brzegu to po prostu Background Video Recorder, całkiem dobra.

4 - W Androidzie 6 aparat ma cztery tryby: flash auto, on, off, redukcja czerwonych oczu, latarka. W tym ostatnim świeci stale.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aktualizacja androida januswioletta28 11 5 423 10-04-2019 00:08
Ostatni post: szopen
  Nowy smartfon z Polski do dzwonienia, YT, paru aplikacji do 200 zł. Ekonomista 10 5 136 07-03-2019 09:59
Ostatni post: Ekonomista
  Yotaphone 2 YD206 upgrade do androida 5.0 arek 1 4 822 27-01-2017 11:34
Ostatni post: jakubd
  Jak oczyścić pamięc aplikacji htc one x mshmaster 1 3 027 22-02-2016 21:48
Ostatni post: szopen
  Zamulanie androida mshmaster 5 4 464 28-01-2016 00:58
Ostatni post: grzech1991