[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy IPv6 bedzie wprowadzone?
19-12-2016, 16:33
Witam, jako ze korzystam natywnie z IPv6 od kilku lat, to czesto musze stawiac tunnel aby np. odwiedzic blog czy forum jdtech. Jest to dosyc uciazliwe, dlatego prosze Jakuba o dodanie adresu IPv6 do rekordu AAAA w serwerach DNS dla bloga i forum.
Pozdrawiam Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-12-2016, 17:40
Na tej maszynie to się nie uda - nie ma nawet przydzielonego IPv6, bo jdtech i pochodne stoją na tej samej maszynie od ponad 12 lat, gdy nie dawali jeszcze IPv6. Po migracji na nowy serwer (w planach) i zmianie szablonu (wybrany, ale nie mam czasu na dokończenie prac, bo muszę zarabiać na jedzenie, a nie bawić się w blogowanie).
Natomiast jeżeli masz ustawiony IPv6 bez obsługi maszyn IPv4 to generalnie 3/4 internetu nie widzisz przez to. W Orange (neostrada i część komórkowych) dostaję normalnie w Windows IPv6 i działa to bez pudła z failover na IPv4, jak serwer nie ma nawet wpisów. Inaczej by to nie miało sensu.
30-12-2016, 13:48
Które komórkowe dają IPv6?
IPv6 jest jeszcze mało popularne... Znane strony nawet nie mają wpisów.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-12-2016, 14:16
Orange daje IPv6 po wybraniu odpowiedniego APN w sieciach komórkowych. Orange w ADSL w FunBoxach 2 daje IPv6 z automatu wszystkim urządzeniom, które o to poproszą i to działa poprawnie np. z Win7, na którym właśnie siedzę.
30-12-2016, 14:31
RE: Kiedy IPv6 bedzie wprowadzone?
No tak, mogłem się domyśleć... Akurat nie mam nic od nich. Prawie wszyscy znajomi mają Internety z "dużej" konkurencji i siedzą na IPv4. Jednak na Windzie leci tunel przez Hurricane Electric i można się wszędzie dostać Smile
09-01-2017, 08:49
Z powodzeniem korzystam z v6 (mam FTTH od Orange) i sprawdza się wyśmienicie Smile
13-01-2017, 19:53
Sprawdziłem na mobilnym: IPv6 nie działa Sad
Odpowiedz