[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiano Tablet z GPS i modem 3G
03-10-2012, 18:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2014 02:25 przez szopen.)
Post: #1
Kiano Tablet z GPS i modem 3G
Męcze sie od kilku dni i nic....... modem 3g nie działa mi z tym tabletem
Probowalem modemy e160,e160e,k3565 w pierwszych dwóch zrobiem wg opisu tu http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html
Ale modm nie łączy sie ani z karta Orange ani z Aero2.
Objaw mam taki że po podłaczeniu modemu zielona dioda miga x2 po chwili jeszcze raz x2 po niej raz mignie na niebiesko 5 sek ciszy i od nowa 2x ziel ...... 2x ziel...... 1x niebieska i tak w koło
W TNI dawałem komendy AT 'tylko modem' lub wyłączałem np. tylko CDROM i bz

Dodam że modemy i karty SIM pod Windowsami działaja OK

Ma ktoś jakis pomysł ???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 21:40
Post: #2
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
Zacznijmy od tego, jaki to model kiano (jest ich sporo) i czy w ogóle producent mówi coś o zgodności z modemami 3G?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2012, 05:05
Post: #3
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
Szefie ....... bez urazy ale napisałem w tytuje że z GPS - jest tylko jeden model w Kiano
Pełna nazwa Kiano Blade Core II GPS DVB-T- 7"
Oczywiście że napisane jest w specyfikacji zgodność z 3g http://www.kiano.pl/index.php/pl/page/21...-dvbt.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2012, 10:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2012 10:32 przez spag.)
Post: #4
Odp: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
Tablet spoko szkoda tylko że nie więcej ram i pamięci, podejrzewam że może być do tego jakiś dedykowany adapter, chyba że ktoś rozgryzl już testując że wszystkimi modemami, wszystkie które próbowałeś to praktycznie e160 różne odmiany, może e173 pójdzie

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2012, 12:28
Post: #5
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
7dziadek: nie daję rady sprawdzać specs wszystkich urządzeń na bieżąco zwłaszcza, jak mam podaną tak ogólną specyfikację - lepiej się orientuję w modemach Huawei, niż Kiano Smile

Popieram spaga w tej kwestii - sprawdzić E173u-2 (w Warszawie pomogę osobiście) i zobaczyć, co on na to.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 15:38
Post: #6
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
Próbowalem i e173-u2 i e3131 i NIC :-(

Ale poradziłem sobie - wgrałem inny soft i teraz niemal wszystkie modemy i SIM'y sieci łącznie z Aero2 chodza OK !!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 15:55
Post: #7
Odp: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
To powiedz chłopie jak żeś to zrobił inni też chcą poznać tajemnicę Wink

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 16:36
Post: #8
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
Sorry..............bez urazy................ nie mogę to upublicznić na forum - z reszta wiąże się to z utratą gwarancji więc myślę ze chętnych raczej nie będzie - a ta za przeproszeniem 'badziewna' firma może wreszcie wypuści upgrade więc lepiej niech ludzie czekaja i 'molestują' ją telefonami i listami !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 18:17
Post: #9
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
Jak rozumiem wgrałeś alternatywny rom do tableta (cyanogen lub oparty na nim wypiek)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 18:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2012 18:35 przez 7dziadek.)
Post: #10
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
(06-10-2012 18:17)jakubd napisał(a):  Jak rozumiem wgrałeś alternatywny rom do tableta (cyanogen lub oparty na nim wypiek)?

Szefie tojest oryginalny upgrade FIRMOWE nie zaden wypiek itp.
ROM i jądro jest identyczne jak w oryginale Kiano.

ps
.Jeżeli ktoś kto ma ten tablet bardzo chciałby zrobic ten upgrade to prosze pisac na Priv'a ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 20:05
Post: #11
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
Wyszło tak. Zwróciłeś się na tym forum o pomoc (oczywiście bezpłatną bo na tym ona na forach polega), a następnie wpadając na pomysł nie publikujesz tego dla innych. Bardzo nieładnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 04:39
Post: #12
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
(06-10-2012 20:05)Janeo napisał(a):  Wyszło tak. Zwróciłeś się na tym forum o pomoc (oczywiście bezpłatną bo na tym ona na forach polega), a następnie wpadając na pomysł nie publikujesz tego dla innych. Bardzo nieładnie.

Kolego ........
Po pierwsze - nikt mi tutaj nie udzielił pomocy w tym temacie
Po drugie - po co ta uwaga o pomocy bezplatnej - czy ja pisałem o płatnej ?
Po trzecie - nie jestem upowazniony do upublicznienia Firmware innej firmy
Po czwarte - gdym sam wymyślił sposób co i jak zrobic aby modem działał i nie opisłał tego to miąłbyś rację ... byłoby to nieładnie
Po piąte - tu jest opis niektórym pomógł tak bynajmniej pisza - mnie nie
http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=47
Po szóste - pzrecież napisałem powyżej - udzielę pomocy osobie która ma taki model na Priv'a

Więc za bardzo nie wiem o co Ci chodzi ?

Miłego dzionka !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 10:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2012 10:31 przez Janeo.)
Post: #13
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
1. Nikt Ci nie udzielił pomocy bo być może nie mógł, ale miałeś intencje że Ci pomocy ktoś udzieli, i to bezinteresownie (bezwarunkowo)
2. Sam tą pomoc teraz uwarunkowujesz, i to bezsensowną wymówką, że nie jesteś UPOWAŻNIONY do publikowania firmware innej firmy. Co za bzdura!
Reszty nie wyliczam, bo wg mnie kręcisz, kolego jak wlezie Smile. Ja bym cię zbanował za taką postawę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 11:00
Post: #14
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
Dobra, spokojnie, bez nerwów Smile

Faktycznie nie wyszło to najlepiej, ale z jednej strony producent pomógł, ale z drugiej - pewnie poprosił o nieupublicznianie ROMu, bo go ciągle testuje. Dzięki koledze 7dziadek wiemy, że w razie czego można dusić producenta o aktualizację, a w razie czego pytać go na priv.

Mimo wszystko jesteśmy do przodu o jakąś informację.

A co do banów - to na razie niszczymy spamerów i to raczej nie banami, a po prostu przez usuwanie kont, jak już jakiś się trafi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 11:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2012 11:50 przez 7dziadek.)
Post: #15
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
do kol.'janeo' - z toba dyskusja nie ma sensu .....sorry [a prywatne 'wycieczki' do mojej osoby zachowaj dla siebie] EOD

do Kol.ADMIN'a nie zrozumiałes lub może nie za jasno to napisałem - to jest soft Firmowy ale INNEJ firmy[inne logo] co robi/firmuje takie same tablety.
Takie same identyczne tablety pod innymi nazwami robi/firmuje/sprzedaje w PL kilka firm a poza PL także sa takie wystarczy poszukac na chińskich stronach.

Ponadto w tym Firmware dokonałem dwóch istonych zmian o jednej moge napisac zrobiłem że modemy z kartami 'Aero2' loguja sie bez problemu sprawdzono empirycznie na MF100 z O2 i E160X
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 11:52
Post: #16
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
Czyli jest gorzej niż sądziłem. 7dziadek po prostu sam wpadł na pomysł i nie chce go udostępnić Undecided
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 12:16
Post: #17
Odp: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
nie rozumiem kolegi 7dziadka mówisz po części jak kaczyński , wiem ale nie powiem , najpierw rzucasz jakiś temat nie masz na to odpowiedzi bo może niektórzy nie mają takiego sprzętu więc nie mogą ci pomóc, doradzić. Dzięki swojej wiedzy, sprytowi, cierpliwości odnajdujesz rozwiązanie i co najważniejsze piszesz o tym a za chwilę dodajesz że tylko na priv, powiedz tylko po co taki cyrk. Że wiąże się to z utratą gwarancji to każdy kto kombinuje i dlubie w sprzecie o tym wie więc to żadna nowość ale myślisz że dla użytkownika ma znaczenie jakie logo ma po zmianie softu? Temu kto chce zmienić zależy na działaniu, a opisanie na szerokim forum tego po prostu ułatwi dostęp większej liczbie osób i przyspieszy dotarcie do rozwiązania po to są właśnie takie fora. A ty właśnie wydziwiasz i oburzasz się że ktoś ci zwraca uwagę

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 12:26
Post: #18
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
To ja także składam broń Smile

Modyfikacja w ROMie jest dość dobrze znana i dotyczy dopisania identyfikatorów modemów do wbudowanego pakietu obsługi modemów, albo dodaniu aplikacji ppp widget.

To, że wiele tabletów ma we wnętrzu te same wnętrzności to wiemy, ale w takim razie kolega 7dziadek mógłby napisać przynajmniej, jakie to urządzenie. Inaczej przypomina mi to dyskusję z jedną osobą z forum elektroda, która powiedziała, że da się zmodyfikować Huawei E160 tak, aby miał obsługę częstotliwości 900 MHz, ale nie chciał nawet dać wskazówki, o jakiej metodzie (poza wymianą modemu) mowa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-10-2012, 14:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2012 14:47 przez kocio128.)
Post: #19
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
Przypomina mi to sławną rozmowę dziada /co za zbieżność/ z obrazem Smile Jeśli wie jak coś zrobić, to niech sobie tę wiadomość w buty schowa, jeśli nie chce jej upublicznić. Widać, że gość nie rozumie po co jest forum. Szkoda na Niego jęzora strzępić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-10-2012, 15:45
Post: #20
RE: Tablet Kiano z GPS i modem 3g
Nie przesadzajmy, 7dziadek jednak wiedzą (większością) się podzielił w osobnym wątku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tablet Lenovo Idea Tab A3000-H problem z aplikacją YouTube bogdanzieba 4 7 585 03-04-2016 21:13
Ostatni post: bogdanzieba
Information Kiano SlimTab 7 3GR K4r0lSz 0 4 535 12-08-2015 11:43
Ostatni post: K4r0lSz
  Sony xperia Z2 tablet + zewnetrzny modem 3G ? zdzichu 6 5 953 12-02-2015 11:04
Ostatni post: zdzichu
Exclamation Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2 warmetao 12 30 465 27-01-2015 23:37
Ostatni post: jakubd
Information Kiano Intelect 7/8/10 3G K4r0lSz 1 9 044 24-11-2014 08:22
Ostatni post: K4r0lSz