[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamery Yi i routery
05-07-2021, 17:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2021 19:28 przez szopen.)
Post: #1
Kamery Yi i routery
Hej,

Przez jakiś czas działały kamery od producenta YI , różne modele z routerem od dostawcy model Huawei EG8145V5, ale coś sie zaczęlo dziać że nagle przestawały się lączyć potem sie łaczyły, żeby uniknać przerw dołozyłem drugi router Asus AC750 zeby mi trochę pomógł w łapaniu sygnału, kombinowałem z takim samym SSID ale też z róznym na kazdym routerze, niestety bez jakiegoś stałe efektu (oczywiście wsyztko w 2.4G a nie 5 G). Podłaczyłme je też do wygrzebanego Huaweia mobilnego e8270 i tu w sumie śmiga ale na internecie po LTE trochę pakietów za dużo zjadają. Postanowiłem pożyczyć od sasiada TP Linka TL-WR841N i dopiołem do głownego ruteraz innym SSID zeby był wyłacznie dla kamer, w pierwszy dzien żyleta więc myślałem że to rozwiązanie idealne, niestety znów zaczęły się braki połaczenia. Dodatkowo z TP linkiem nie chca sie łączyc telefony łączy i odrzuca, ale już karta sieciowa na usb (też TP link) z nim gada. Kombinowałem z różnymi ustawieniami typu pozwalaj tylko wybranym urządzeniom po MAC, ale bez efektu.

Co może być nie tak? Czy metodą prób i błędów kupować i testować routery , trochę droga zabawa. Sukcesywnie myślę nad wymianą na inny sprzęt ale to też może się zdarzyć ze będzie nawalać po wifi. Mam dwie kamery które są POE i po kablu śmigają fajnie, te YI niestety zaczynają coraz bardziej zawodzić, jednak ciągniecie kolejnych kabli po domu też wymaga robienia otworów etc. i zbyt ladnie nie wygląda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2021, 18:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2021 19:17 przez szopen.)
Post: #2
KAMERY YI i routery
Wydaje się, że błądzisz, najpierw przeskanuj eter, a potem kombinuj.

Ostatnio w zdalnym systemie miałem problem - okazało się że sąsiad odpalił 2 AP z ukrytymi SSID, które skutecznie zakłócały mój AP (więc będąc na miejscu przelotem ich nawet nie zauważyłem nie skanując skutecznie eteru, realnie może to 2 sąsiadów idiotów, ale raczej w zmowie, bo skąd by wpadli jednocześnie na tak głupi pomysł by ukrywać SSID? a to były 2 różne routery LTE).
Jak to dobrze, że mam tam openwrt i mając więcej czasu zająłem się tym zagadnieniem zdalnie Big Grin

Jedyne słuszne kanały to 1, 6 i 11 (możliwe są i inne kombinacje niepokrywających się kanałów, ale nie dają realnie nic, więc sugeruję właśnie te 3, jako że często są predefiniowane przez niektórych dostawców).
Jeśli konfigurujesz stosując autowybór kanału, to oczywiście zwykle to nie działa jak należy.
Jeśli masz dobry kontakt z sąsiadami, to zadbajcie o to by jak najmniej sobie zakłócać eter (czyli podzielcie się sensownie tymi 3 kanałami).
Lepiej gdy rozdzielne sieci się "słyszą" pracując na tym samym kanale, niż zakłócają się wzajemnie ale się "nie słyszą" - taka sytuacja to np. 3 sieci na kanałach 4, 6 i 7 - od nich już lepsza jest kombinacja 6, 6 i 6 Big Grin choć optymalnie mieć 1, 6 i 13; przy większej ilości widzialnych sieci oczywiście jakieś muszą się pokrywać na tym samym kanale.

W przypadku wielu sieci jedyna słuszna szerokość kanału to 20MHz.
(używając "szaleństwa 40MHz" redukujemy sobie miejsce w eterze mając do wyboru tylko dwie pary "sklejonych" kanałów dwudziestomegahercowych: 1+5 oraz 9+13 wciąż sensowana praca wraz z sąsiadami jest możliwa, ale trudniej wyszyć coś z 2 kanałów do wyboru niż z 3).

Potrzebujesz tylko 1 routera w "trybie routera", reszta ma pracować jako AP.

Kable są zasadniczo nie do uniknięcia jeśli chcesz mieć stabilnie działające tanie WiFi.

Chciałem zaproponować jakieś alternatywne firmware, ale
1) na tego tp-linka, ale jeśli to nie jest najnowsza(?) jego odmiana, czyli v13 (większość tego co jest u ludzi to jednak kilkanaście starszych wersji przy czym przeważnie te ultrastare), to niestety pozostaje soft sprzed paru lat (bo zasoby sprzętowe są dramatycznie niskie, a nikogo początkującego nie chciałbym wpuszczać na openwrt bez GUI, bo tylko taka wersja się mieści w 4MB flasha).
2) nie podałeś modelu Asusa, ale jeśli to RT-AC51U to jest dla niego alternatywa (ale fabryczny soft byleby aktualny, działa na nim dość rozsądnie, choć mnie to rozwala, gdy sprzęt próbuje być mądrzejszy od użytkownika Tongue ale przy odrobinie chęci da się go skonfigurować i jeśli dobrze pamiętam konfiguracja jest dość elastyczna)

Zaktualizuj im chociaż fabryczne firmware.

No i zresetuj do ustawień fabrycznych, bo trudno zgadnąć co już namieszałeś, a dopiero potem konfiguruj.

Jeśli chodzi o kamerki to może ktoś na nich liczy sobie krypto Big Grin i się przegrzewają.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2021, 19:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2021 19:49 przez spag.)
Post: #3
RE: KAMERY YI i routery
(05-07-2021 18:51)szopen napisał(a):  Wydaje się, że błądzisz, najpierw przeskanuj eter, a potem kombinuj.

No właśnie starałem się zmniejszyć wszyskto na 20MHz i jeden kanał, al eiwdąc że po prostu te kamerki to jednak szrot, sugerowałem się trochę ceną bo nie było aż takich potrzeb, nie miał to być profesjonalny monitoring bardziej, żeby wystraszyć jakiś intruzów, profesjonalni złodzieje takimi sprzetami się nie wystraszą. Ale nadszedł czas że sasiadowi odbiło więc trzeba zbierać dowody jakby miało być groźniej, ale to inne opowiadanie.

Cytat: Jedyne słuszne kanały to 1, 6 i 11 (możliwe są i inne kombinacje niepokrywających się kanałów, ale nie dają realnie nic, więc sugeruję właśnie te 3, jako że często są predefiniowane przez niektórych dostawców).
Ustawiłem na 6 3 routery, ale bez efektu

Cytat:Jeśli masz dobry kontakt z sąsiadami, to zadbajcie o to by jak najmniej sobie zakłócać eter (czyli podzielcie się sensownie tymi 3 kanałami).

tu podejrzewam że jeden właśnie robi coś co zakłóca, chociaż sam też musi korzystać bo nie mieszka ale ma dwie kamery ustawione po wifi.

Cytat:Potrzebujesz tylko 1 routera w "trybie routera", reszta ma pracować jako AP.

Kable są zasadniczo nie do uniknięcia jeśli chcesz mieć stabilnie działające tanie WiFi.

Routery sa spiete kablami
Cytat:Chciałem zaproponować jakieś alternatywne firmware, ale
1) na tego tp-linka, ale jeśli to nie jest najnowsza(?) jego odmiana, czyli v13 (większość tego co jest u ludzi to jednak kilkanaście starszych wersji przy czym przeważnie te ultrastare), to niestety pozostaje soft sprzed paru lat (bo zasoby sprzętowe są dramatycznie niskie, a nikogo początkującego nie chciałbym wpuszczać na openwrt bez GUI, bo tylko taka wersja się mieści w 4MB flasha).

Niestety TP link to sasiada pozyczony do testów wiec nie chce mu rzeźbić, ver 9.0 wg naklejki.

Cytat:2) nie podałeś modelu Asusa, ale jeśli to RT-AC51U to jest dla niego alternatywa (ale fabryczny soft byleby aktualny, działa na nim dość rozsądnie, choć mnie to rozwala, gdy sprzęt próbuje być mądrzejszy od użytkownika Tongue ale przy odrobinie chęci da się go skonfigurować i jeśli dobrze pamiętam konfiguracja jest dość elastyczna)

ASUS to chyba RT-AC750 bylo chyba ileś wersji tego wiec co dokładnie to nie wiem zależało mi na 2,4/5 i porcie USB


Cytat:Zaktualizuj im chociaż fabryczne firmware.

No i zresetuj do ustawień fabrycznych, bo trudno zgadnąć co już namieszałeś, a dopiero potem konfiguruj.

Właśnie robiłem różne tego typu rzeczy żeby zacząć od nowa, ale te kamerki chyba tak mają, jest wiele opinii że się nie łączą, sam już mam chyba z 5 z wymiany, a kilka leży bo sie coś zwaliło.

Cytat:Jeśli chodzi o kamerki to może ktoś na nich liczy sobie krypto Big Grin i się przegrzewają.


Tak że ciągle jest offline to chyba liczydłem byłoby szybciej Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2021, 20:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2021 21:02 przez szopen.)
Post: #4
Kamery Yi i routery
spag napisał(a):Routery sa spiete kablami
ale z tego co piszesz nie skonfigurowane jak należy

spag napisał(a):tu podejrzewam że jeden właśnie robi coś co zakłóca, chociaż sam też musi korzystać bo nie mieszka ale ma dwie kamery ustawione po wifi.
to przeskanuj eter skutecznie, nie wiem czym dysponujesz, ale ukryj na jednym ze swoich SSID to zobaczysz czy skaner, którego używasz jest wystarczający

jeśli masz konfigurację do chrzanu, to lepiej by każdy był na innym kanale z tych 3 (to całkowicie unikniesz zakłócania samemu sobie) swoją drogą wszystko co możesz wypchnij na 5GHz

bez skutecznego przeskanowania eteru i nie znając sytuacji trudno coś sensownie doradzać, więc bierz się do skanowania.


spag napisał(a):Tak że ciągle jest offline to chyba liczydłem byłoby szybciej
Nie w tym rzecz, jaki ktoś ma cel to trudno zgadnąć, ale przykładowo sprzęt podatny będzie liczył do upadłego Tongue
nie wiem czy twoje są podatne, ale by się pozbyć śmieci wystarcza na świeżo wgrać firmware (niektórym reset wystarczy, bo nie każdy syf zapisuje się we flashu) i odciąć kamery od dostępu do internetu.
Tu masz przykładowe realne zastosowanie - Mirai (to dość stara sprawa), są też znane jego nowsze odmiany
https://seqred.pl/botnet-mirai-najwieksz...internetu/
Swoją drogą przy takich upałach elektronika projektowana "na styk" lubi się przegrzewać nawet bez pomocy włamania i wgrania śmieci.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2021, 18:04
Post: #5
Kamery Yi i routery
Znalazłem rozwiązanie ale trochę sie obawiam ze przy dłuższym uzywaniu padnie mi bateria w przenośnym airbox orange to chyba Huawei e5573. Może on robić za wzmacniacz wifi i wtedy robi sie taki bypass sygnału z głównego routera, kamery łącza sie od strzała do niego.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2021, 20:22
Post: #6
Kamery Yi i routery
To wyjmij akumulator i sprawdź czy odpala.
Technicznie repeater jest najgorszym z możliwych rozwiązań, no ale skoro zasięgu brakowało, to dostaw tam po prostu dodatkowy AP (albo router skonfigurowany jako AP).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2021, 21:26
Post: #7
Kamery Yi i routery
Niestety bez baterii pokazuje battery error.

Cos dziwna sprawa, nie wiem tylko gdzie tkwi przyczyna bo wcześniej myślałem ze router padł z przegrzania e8270 a teraz ten airbox nie pozwala nawet sie połączyć z nim po Wi-Fi, test z dwóch różnych telefonów i komputera, podobna sytuacja była z tp linkiem sąsiada.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2021, 22:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2021 22:12 przez szopen.)
Post: #8
Kamery Yi i routery
Wygląda na to że namieszałeś w konfiguracji, ale praktycznie każde urządzenie ma możliwość przywrócenia do ustawień fabrycznych bez korzystania z GUI (zazwyczaj jakaś kombinacja z klawiszem w/g instrukcji).

Mówienie o potencjalnych zagrożeniach w postaci szkodliwego oprogramowania jest nudne.

Smartfony próbują być mądrzejsze od użytkownika, więc jeśli się nie wyłączy takich utrudniaczy to faktycznie bywa trudno połączyć się z AP który nie ma dostępu do internetu, ale komputer powinien dać radę (wystarczy "zapomnieć" zapisane sieci bezprzewodowe i połączyć się z nimi na nowo).

Przeskanowałeś eter?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TP-Link kamery chmurowe z serii NC2x0 i NC4x0 [WiFi/ETH] szopen 2 3 175 08-01-2017 23:14
Ostatni post: szopen