[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakiego operatora internetu wybrać?
19-04-2013, 14:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2013 23:28 przez szopen.)
Post: #1
Jakiego operatora internetu wybrać?
Witam! W listopadzie kończy mi się umowa na internet radiowy WiMax z multimedii. Jak wiadomo ta technologia umożliwia tylko dostęp do internetu z łączem do 1mb/s i nie więcej. Ja mieszkam na wsi, gdzie nie ma światłowodów :/ . Rozmyślałem ostatnio by wziąć może internet z cyfrowego polsatu bo ich oferta jest dla mnie najlepsza bo posiadam u nich tv od dłuższego czasu, wtedy bym dostał 25gb limitu w dzień i 50gb w nocy przy abo 49.99 czyli takim samym jak w multimedii. Myślałem też nad playem bo mają tą formułę www, ale to mi się trochę nie podoba. Ostatnio też pojawił się nowy dostawca internetu radiowego u mnie. Gdzieś z tydzień temu postawili nadajnik 300m od mojego domu i dowiedziałem się, że na pewno będzie internet o prędkości 2mb a szybszy też powinien być, tylko oni tam mają wszystko posprawdzać i jeszcze mają dwa przekaźniki założyć. No ta ich oferta była by najlepsza bo internet bez limitu z tym, że nie wiadomo ile by chcieli miesięcznie za więcej niż 2mb/s i w dodatku montaż kosztuje 180zł : / . Myślałem, też jakby mi się jutro udało znaleźć czas iść do playa i wziąć neta na próbę z modemem huawei e3131 z tą anteną dookólną, bo przecież nie warto mi kupować narazie anteny lepszej jak nie wiadomo jak to by chodziło. Daję linka do mapki z nadajnikami u mnie:

mapka btsearch

Myślę, że najlepszy zasięg bym miał z anten z Żuromina, bo po drodze nie ma lasów ni nic a teren też jest prawie równy. Nie wiem, czemu, ale niektórzy mówią, że z Żuromina może nie łapać, a jednak w telefonie mogę śmiało w domu złapać dwie kreski hspa, a telefon przecież chyba nie ma takiej dobrej anteny co nie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 16:41
Post: #2
Z czego wziąć internet ?
Kwestia jest tego ile ściągasz i ile osób korzysta z internetu.

Internet wi-fi, wymaga urządzeń - więc koszt 180zł to całkiem normalny. Jeśli by ten operator dobrze działał, to bym go wybrał.

Zawsze warto zainteresować się neostradą pod 19393.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 19:55
Post: #3
Z czego wziąć internet ?
Ja na kompie według programu networx zużywam około 12gb internetu miesięcznie + jakieś 500mb ucieka na telefon bo tak mi wskazuje licznik w androidzie. Myślę, więc że z tym nie ma problemu. Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tej Neostradzie 19393 (czy jak to tam się pisze).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 20:23
Post: #4
Z czego wziąć internet ?
19393 to numer na infolinię orange (dawnej tepsy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 20:52
Post: #5
Z czego wziąć internet ?
I co mam się zapytać czy u mnie zrobią światłowód czy coś ?


Moje plany internetu z cyfrowego polsatu (bo tylko na nich patrzyłem z racji największej ilości gigabajtów miesięcznie) legły niestety w gruzach bo przy tabelce nie przeczytałem wyjaśnienie gwiazdki postawionej obok, która mówi:
** Podane wartości dotyczą Abonentów Telewizji, których opłata za pakiet/usługi telewizyjne nie jest niższa niż 69,90 zł/mies. Na opłatę składa się suma opłat za Pakiet Familijny HD oraz Pakiety Dodatkowe Sport HD, Extra HD, a także Usługi dodatkowe HBO HD, Cinemax HD, HBO Cinemax HD, Rozrywka.

To mnie zniesmaczyło, ponieważ ja płacę tylko abonament familijny hd czyli 39zł miesięcznie i podnosić nie mam zamiaru. Bez tej promocji dostanę tylko 15gb w dzień i 50gb w nocy, jako że w nocy nie ściągam ( i tak mam strasznie duże rachunki za prąd ;D ) bo korzystam w dzień dużo z kompa to mi na nic ta ich oferta. Jedyna nadzieja leży w tym nowym dostawcy internetu jednak boję się, że może być z tą firmą coś nie tak, raz już się przejechałem, ponieważ kiedyś też był prywatny dostawca internetu, który okazał się złodziejem bo internet często nie działał itp. z resztą ta firma do dziś istnieje, ale ma klientów tyle co by na palcach policzył. Tej właśnie sytuacji się obawiam, że tak może być. Plusem, jest to, że tutaj u tego nowego dostawcy nie ma umowy na czas dzięki czemu mogę zrezygnować z umowy kiedy chcę z tym, że miesiąc przed muszę wysłać pismo o rezygnacji, ale 180zł poszło by wtedy w plecy i znów musiałbym do multimedii wrócić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 21:46
Post: #6
Z czego wziąć internet ?
15GB/50GB to nie jest krytycznie mniej od 25GB/50GB chociaż biorąc pod uwagę przeciętny miesięczny transfer na poziomie 12GB musiałbyś zachować pewną dozę ostrożności

moim zdaniem z tymi kosztami energii przesadzasz, swoją drogą wiele programów służących do pobierania ma możliwość skonfigurowania wyłączenia komputera po ściągnięciu wszystkich plików z kolejki ściągania

co do neostrady, to występuje zadziwiające zjawisko - czasem infrastruktura jest rozbudowywana (nie wiem kiedy ostatnio sprawdzałeś dostępność)

co do playa - "formuła www" jest dostępna w abonamentach od 50zł/m-c w górę (czyli abonamenty zawierającego minimum 15GB/m-c transferu), ale tak brzmi fragment opisu usługi

"Usługa nie obejmuje m.in.:

ruchu typu P2P (np. Bittorrent, Skype, Spotify i podobne),
ruchu typu TFTP, FTP, SCP ,SFTP i podobnych służących do transferu plików (pobieranie plików zamieszczonych na serwerze),
korzystania z protokołów poczty elektronicznej takich jak imap, pop3, smtp i podobne oraz ich szyfrowanej wersji),
korzystania z komunikatorów internetowych ( np. GaduGadu i każdy inny komunikator internetowy),
korzystania z szyfrowanych połączeń typu HTTPS, IPSEC VPN, SSL VPN lub podobnych połączeń typu VPN i ruchu opartego o elementy pośredniczące w przekazywaniu ruchu traktowane przez przeglądarkę jako proxy ( np. Opera Mini proxy),
wysyłania i umieszczania danych za pomocą protokołu HTTP, w tym wysłanie zapytania na stronę WWW (przykładowo poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej, uczestnictwo w czacie internetowym),
pobierania danych audiowizualnych ( np. youtube.com, tvnpplayer, video.com),
streamingu danych audiowizualnych (np. m.youtube.com),
pobierania plików, w danych audio (np. mp3, wave) lub audiowizualnych (np. mpeg, divx, avi),
pobierania danych aplikacyjnych (PDF, doc, xls, ppt i podobnych),
każdego innego ruchu opartego o protokół IP taki jak TCP, UDP, ICMP, SCTP i podobne."

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-04-2013, 08:19
Post: #7
RE: Z czego wziąć internet ?
(19-04-2013 20:52)cegulla napisał(a):  I co mam się zapytać czy u mnie zrobią światłowód czy coś ?

Tej właśnie sytuacji się obawiam, że tak może być. Plusem, jest to, że tutaj u tego nowego dostawcy nie ma umowy na czas dzięki czemu mogę zrezygnować z umowy kiedy chcę z tym, że miesiąc przed muszę wysłać pismo o rezygnacji, ale 180zł poszło by wtedy w plecy i znów musiałbym do multimedii wrócić.

Światłowód jest ciągnięty do centrali, od centrali masz do domu telefon. Jak jest blisko, to dzięki temu śmiga Ci neostrada. Najlepiej zadzwoń i się zapytaj czy w danej lokalizacji pójdzie neostrada.

(19-04-2013 21:46)szopen napisał(a):  co do neostrady, to występuje zadziwiające zjawisko - czasem infrastruktura jest rozbudowywana (nie wiem kiedy ostatnio sprawdzałeś dostępność)

Bo to się im opłaca, na wsi każdy chce internet. Na dodatek nie wiem, czy nie ma takiego obowiązku.

A jak nawet nie ma możliwości technicznych, to wysyłasz wniosek gdzie jest 5 podpisów z mieszkańców obok Ciebie, że są zainteresowani neostradą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-04-2013, 09:24
Post: #8
Z czego wziąć internet ?
No to dziś zadzwonię na infolinię.
Tak cały czas myślę o tym Polsacie. Muszę jeszcze do nich pójść osobiście bo niedawno byłem z moim dziadkiem przedłużyć umowę z polsatem na abonament 39zł i wtedy też pytałem się o internet i pan mówił, że do tego abonamentu bym dostał jednak 25gb tego internetu.
Propo prędkości. Tak patrzę na telefonie (sony ericsson xperia neo v) i udało mi się znaleźć punkt gdzie miałem full zasięg HSDPA i moc sygnału - 72dBi bodajże to prędkość internetu wahała się pomiędzy 1 a 2 MB. Gdy złapałem. 3 kreski hspa i moc sygnału wynosiła - 89dBi prędkość internetu wahała się pomiędzy 0.5mb. Jak myślicie czy na telefonie ten intetnet może działać gorzej? Jak takie prędkości mają być u mnie to wtedy mi się to nie opłaca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2013, 09:33
Post: #9
Z czego wziąć internet ?
Nie podałeś godzin poszczególnych eksperymentów - to też ma znaczenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2013, 09:43
Post: #10
Z czego wziąć internet ?
Robiłem to wczoraj mniej więcej o 17. Jeśli tak ten net ma działać to to mnie trochę przeraża
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2013, 10:01
Post: #11
Z czego wziąć internet ?
W tej lokalizacji może to wskazywać na duże obciążenie nadajników. Siła sygnału przy 3G nie ma większego znaczenia i wpływu na prędkość, ale kategoria terminala (telefonu/modemu) i zastosowany chipset faktycznie może mieć wypływ na wydajność, ale nie aż tak krytyczny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2013, 12:19
Post: #12
Z czego wziąć internet ?
Te obciążenie to faktycznie może być możliwie bo nadajnik z Playa jeden a ludzi dużo. Teraz w tej chwili net ciągnie 5mb. Mi się wydaje, że z Polsatu ten net może lepiej działać może bo jest kilka nadajników z tym, że ten limit :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2013, 14:43
Post: #13
Z czego wziąć internet ?
CP i Plus to te same nadajniki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-04-2013, 19:01
Post: #14
Z czego wziąć internet ?
Wiem, że te same tylko tak mi się napisało ;D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-04-2013, 15:47
Post: #15
Jakiego operatora internetu wybrać?
Mój błąd ;D
Mam pomysł co do tego internetu. Mówiłem na początku, że u mnie pojawił się nowy dostawca internetu radiowego. Myślałem by podpisać umowę, ale nie wiem jak ten internet będzie działał. Pomyślałem, więc że mógłbym pogadać z tą firmą czy by nie dali mi neta na próbę. Jak wiadomo radiowy net wymaga sprzętu, jeśli ten dostawca by się nie zgodził na udostępnienie mi sprzętu na okres próbny to ja mam swój sprzęt . Na kominie wisi jeszcze antena pozostała od poprzedniego dostawcy, który nie wypełniał umowy, ten dostawca również korzystał z wifi. Ta antena jest firmy cyber bajt, lecz nie wiem jaki to model. Ta antena była wcześniej podłączona do karty wifi, która była w kompie. Niestety dziś tej karty nie mam chyba. Mam też w domu modem wifi tp link tl-wn722n z małą odkręcaną antenką obok. Ta antena co wisi na kominie ma urwany kabel i nie ma końcówki więc może dało by się doczepić końcówkę odpowiednią do tego modemu i wtedy mógłbym tą antenę podłączyć do tego małego modemu wifi. Niby zasięg wifi tej firmy mi troszkę łapie w domu, ale nie jest on zadowalający, bo jeśli jest jedna kreska zasięgu wifi to net będzie gorzej działał niż jakby było 100 % zasięgu ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 14:47
Post: #16
Jakiego operatora internetu wybrać?
tl-wn722n to nie żaden modem tylko karta sieciowa wifi na usb

wynegocjowana prędkość łącza w przypadku wifi zależy od mocy sygnału
(jakkolwiek 1 czy 2 Mbps są do osiągnięcia nawet przy dość słabym sygnale)

niewątpliwie użycie anteny mogłoby trochę pomóc (szczególnie w przypadku dni o kiepskiej propagacji sygnału)

sprzęt który masz (karta i antena) pracuje na 2,4Ghz (trochę dziwne, że dostawca sieci nie używa zakresu 5GHz)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 14:48
Post: #17
Jakiego operatora internetu wybrać?
wn722n to nie jest żaden modem, tylko karta wi-fi USB. Możesz spróbować dosztukować kabel i skierować antenę w stronę nadajnika tej nowej firmy - powinno to działać.

Jeśli nie chcesz, pozostaje dokręcić tą antenę dookólną i postarać się użyć modemu jak najbliżej okna (przez przejściówkę USB) lub wyjść z notebookiem (netbokiem itd.) jeśli go masz na zewnątrz.

Inna kwestia, że warto było by dokupić AP + router jeśli korzystasz z więcej niż jednego PC.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 17:42
Post: #18
Jakiego operatora internetu wybrać?
Znaczy wiem, że to nie modem, ale nie miałem jak tego inaczej nazwać bo pisałem też o karcie wifi do pc na pcie express i wtedy można to było pokręcić. Jak podpiąłem tą kartę usb pod kompa to mi łapię sygnał na jedną kreskę. Myślę, że za pomocą protokołu PPoE da się chyba połączyć z tą siecią co nie ? Niestety ten dostawca działa chyba na 2.4ghz bo mi wykrywa tą sieć na tej karcie. A może oni mają nadajnik w 2.4 i 5ghz. Jakby się tą antenę udało dosztukować do mojej karty to było by wspaniale Big Grin . A tak poza marginesem po co mi narazie acces point ? Router już posiadam jakby co ;D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 19:54
Post: #19
Jakiego operatora internetu wybrać?
AP aby Ci router działał w trybie nadawania wi-fi.

Trochę pokręciłeś. Ta karta jest 2.4GHz, jeśli współpracowała z tamtą anteną wcześniej to ona też jest 2.4GHz. Jeśli sieć widzi to znaczy, że nadaje w 2.4GHz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 20:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2013 20:17 przez cegulla.)
Post: #20
Jakiego operatora internetu wybrać?
Nie ona wcześniej nie współpracowała z tą kartą tylko z inną. Mój router tracer tenda w306r nadaje w wifi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Elektryczny pojemnościowy ogrzewacz wody - jaki wybrać? Ekonomista 9 3 058 10-07-2019 13:37
Ostatni post: szopen
  "Polski" Bus i WiFi bez dostępu do internetu… Ekonomista 5 11 402 23-11-2017 16:29
Ostatni post: szopen
  mozecie polecic jakiegos operatora VoIP ? amatoramator 3 3 184 27-12-2016 17:40
Ostatni post: jakubd
  Karty SIM do internetu Wladyslawus 0 3 654 22-09-2014 21:07
Ostatni post: Wladyslawus
  DNS - zmieniać, czy pozostawić domyślne operatora? mistrz1 27 21 975 06-07-2014 22:53
Ostatni post: szopen