[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie szanse na poprawny odbiór
30-03-2013, 20:27
Post: #1
Jakie szanse na poprawny odbiór
Witam na forum JDtech.
Od około miesiąca czytam to forum ale kto pyta nie błądzi.
Jako, że zamówiłem kartę do Aero2 mam kilka pytań odnośnie technicznych możliwości zasięgu sygnału.
Moja lokalizacja to N 51º17’:58.70” ; E 19 º 53’32.73”
Biała gm. Sulejów woj. łódzkie.
Najbliżej BTS z Aero2 to:

Aero 2 » UMTS900 (11464)
Podkałek, dz. nr 108
GPS: 51.387500,19.781667

Aero 2 » UMTS900 (P31223)
Mniszków, Powstańców Wlkp. 10
GPS: 51.372500,20.040000

Odległość do obydwóch około 13 km, który ma większą moc ?
Dzisiaj będąc na działce zrobiłem mały test z telefonem.
Wybrałem sieci tylko UMTS (operator Plus) i na tarasie na 1 piętrze w kierunku Podkałka telefon złapał 1 – 2 kreski niestabilny (Samsung GT-S5610).
Wewnątrz pomieszczenia sygnał = 0 ale to za sprawą konstrukcji domu i ocieplenia + folia paroizolacyjna aluminiowa zbrojona strotex 90 alu. Ekran jak ta lala.
Wysokość działki 176 mnpm + 7m wysokość budynku + ewentualna antena na maszcie, wysokość położenia pierwszego BTS’a 192 mnpm. + 30m masztu, drugiego 215 mnpm + 30m masztu. Teren otwarty.
Jak zacząłem czytać to forum to byłem skłonny do zakupu anteny ATK 20 + 15m kabla, a po dzisiejszej próbie z telefonem skłaniam się ku ATK 10.
Jednak obawiam się, że to co zyskam na antenie ATK 20 stracę na długości kabla, więc z ATK 10 może być problem ? Czy może ATK 16, ATK Log? Może panel?
Jaka antena, jaki kabel i jaka jego długość zalecana. Ehhh.
Jeszcze jedna spawa jak zapobiec wyrwaniu się gniazda antenowego z modemu(ów) Huawei? Macie jakiś sposób? Jego wyrwanie oznacza praktyczny koniec żywota.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 20:33
Post: #2
Jakie szanse na poprawny odbiór
Mnóstwo pytań Smile
Który mocniejszy sygnał daje - musisz zmierzyć, nie ma pewności.
To co sprawdziłeś telefonem wcale nie znaczy, że dotyczyło Aero2 (UMTS 900) - mogło być 2100 MHz.
ATK-10 powinno wystarczyć po prawidłowej instalacji (jeżeli jest bezpośrednia widoczność), a jest mniejsza i lżejsza. Dobry kabel nie zje ci za dużo zysku, no chyba, że pociągniesz 20m.
Co do zabezpieczania gniazda: plaster mocujący gniazdo i pigtail do modemu tak, żeby poruszanie kablem ruszało całym modemem, a nie tylko gniazdem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 20:53
Post: #3
RE: Jakie szanse na poprawny odbiór
Wg http://mapa.btsearch.pl/ w mojej lokalizacji tylko Aero2 na tej częstotliwości 900MHz w tych dwóch lokalizacjach.
Owszem 2100 MHz plusa są ale o około 7-8km dalej a chyba ta częstotliwość nie ma zasięgu 20km.
Ogólnie po skanowaniu sieci telefonem na tarasie mam Plus(UMTS), Play(UMTS), Orange(UMTS), T-Mobile(UMTS), ale telefon loguje mi się tylko do Plusa bo takiego Sima mam. Kurcze skąd mi łapie Orange(UMTS) ???. BTSearch pokazuje, do najbliższego BTS z Or(UMTS) mam około 25km. Hmm ciekawe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 21:46
Post: #4
Jakie szanse na poprawny odbiór
Wiesz najwyżej, że są tam pozwolenia - a czy faktycznie działające nadajniki - zwykle pewności nie ma - sprawdź LAC i CID czy są w "bazie btsearch.pl" a nie "pozwoleń radiowych UKE" . Odległość dla 2100 MHz faktycznie duża. Orange to może być związane z Networks!, ale trudno wyczuć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 00:05
Post: #5
RE: Jakie szanse na poprawny odbiór
Wg TNI Aero2 - Podkałek - Korytnica potwierdzony ID 14681 BTS ID 5130 LAC 50003 na UMTS 900MHZ. Jest tam też Orange GSM 900/1800MHz i Plus ale tylko GSM 900MHz.
Mniszków na mapie opisany jako Aero2 w TNI nie potwierdzony.
Plus, Orange, T-Mobile GSM 900MHz.
Sam już nie wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 11:28
Post: #6
Jakie szanse na poprawny odbiór
Możesz tylko osobiście objechać wszystkie lokalizacje i pomierzyć za pomocą NetMonitora, jak chcesz mieć pewność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 12:50
Post: #7
RE: Jakie szanse na poprawny odbiór
Jest szansa, że będę mógł pożyczyć od kolegi na 1 - 2 dni modem Huawei 182e z małą antenką zewnętrzną, więc będę mógł sobie trochę sprawdzić zasięg w okolicy Biała.
Pytanie do Jakuba. Czy w sklepie dostępny byłby zestaw: modem, przejściówka, kabel, antena ? Czy mam pisać na priwa? Jeśli tak to proszę o wykasowanie tej części posta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 14:18
Post: #8
Jakie szanse na poprawny odbiór
Niestety nie mam w ofercie anten z różnych powodów, w tym dwóch najważniejszych:
1. Te, które mógłbym zaoferować nie działają - nie będę wciskał kitu ludziom.
2. Te które działają są drogie i wymagają skomplikowanej instalacji, do tego są duże i trudno je zapakować. Wolę to zostawić specjalistom, a choćby i yagi.pl jak ktoś potrzebuje paneli, czy innym dostawcom, którzy potrafią doradzić i zaproponować zestaw i do tego przygotować okablowanie. A sam zajmuję się tym, co potrafię najlepiej, czyli modemami i oprogramowaniem do nich.
W kwestii zakupu czegokolwiek antenowego polecam lekturę:
http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-06-2013, 09:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-06-2013 09:35 przez peter1819.)
Post: #9
RE: Jakie szanse na poprawny odbiór
Trochę późno ale...
Zasięg w podanej wyżej przeze mnie lokalizacji na modemie/routerze MiFi 2352 bez żadnej dodatkowej anteny zewnętrze jest na poziomie -98dBi - 101dBi, ping na poziomie 100, więc bez żadnej rewelacji.
Modem jest ustawiony na kalenicy dachu. Lap na piętrze.
Szkoda, że nie mogę podłączyć żadnej anteny zewnętrze, zapewne poprawiło by to sygnał. Temat poruszyłem w tym wątku http://forum.jdtech.pl/Watek-novatel-mif...-karta-sim
Nadal nie znalazłem odpowiedniego pigitala (nazwy gniazda) do tego złącza. Jedyne co zauważyłem to że jest ona takie samo jak w obecnych w telefonach Samsung.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-06-2013, 16:00
Post: #10
Jakie szanse na poprawny odbiór
jeśli chodzi o pigtaila, to znalazłem taką ofertę
http://bestcelldist.com/novatell_wireles...ntpro.html
niestety bez zdjęcia, jakkolwiek cena powala na kolana

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-06-2013, 22:51
Post: #11
RE: Jakie szanse na poprawny odbiór
Nazwa gniazda: PIG10FME
?
http://www.thiecom.de/pigtails.htm
Ogólniej pasuje tu PIG1FME
http://www.thiecom.de/novatel-wireless-pig1fme.html
?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zasięg 0%, odbiór idealny! areuo 3 4 876 18-09-2013 17:06
Ostatni post: cezary
  Jakie Częstotliwości operatorów ? quilkhak 2 5 482 29-05-2013 19:55
Ostatni post: quilkhak