[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki smartfon dual sim ?
17-03-2014, 10:49
Post: #1
Jaki smartfon dual sim ?
Doradźcie jaki smartfon dual sim rzecz jasna aby hulał bez problemu z Aero.
Wymagania:
-Ekran max 4"
-Procesor dwurdzeniowy lub lepszy, żeby wszystko chodziło płynnie, aczkolwiek szału nie szukam, byle było płynnie i stabilnie
-jak najdłuższy czas pracy baterii, nie jestem zwolennikiem ładowania telefonu codziennie
-no i cena do 500zł

Co byście doradzili ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2014, 11:44
Post: #2
RE: Jaki smartfon dual sim ?
Nie wiem czy spełnia wszystkie parametry ale kupiłem żonie i tacie telefon który w zeszłym roku był na promocji w biednonce: myPhone duoSmart.

Telefon całkiem nieźle się sprawuje i działa z areo.

A tu krótka recenzja:
https://www.youtube.com/watch?v=9xwEExMWYsM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2014, 12:48
Post: #3
Jaki smartfon dual sim ?
Goclever quantum 450.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2014, 18:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2014 19:12 przez szopen.)
Post: #4
Jaki smartfon dual sim ?
laker napisał(a):nie jestem zwolennikiem ładowania telefonu codziennie
to się obawiam, że już będziesz zwolennikiem Wink

poniżej screeny z Xperiii M dual (C2005)

w praktyce ładuję codziennie, ładowania raz na 2 dni też się trafiają, ale trzeba naprawdę mało używać telefonu (a już na 100% nie jako nawigacji lub hotspota)
tryb stamina jest dla mnie bezużyteczny - nie działają poprawnie aplikacje z których korzystam mimo wrzucenia ich do wyjątków dla staminy


Załączone pliki Miniatury
           

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-03-2014, 12:10
Post: #5
Jaki smartfon dual sim ?
Tak, tylko ze Sony M znacznie przekracza kwotę 500zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-03-2014, 13:45
Post: #6
Jaki smartfon dual sim ?
wkrótce cena musi spaść (nie jest wiele wyższa od 500zł), ale nie napisałem tego by namawiać Cię do tego modelu, lecz... uprzedzić, że smartfon+android+dualSIM=codzienne ładowanie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-03-2014, 20:44
Post: #7
Jaki smartfon dual sim ?
Zajrzyj do posta o Prestigio Multiphone PAP3350 - ma swoje wady, ale zaletą jest cena Smile Z 500 zł zostanie na powerboxa i nie trzeba będzie ładować codziennie /chyba?/ a i na kartę pamięci o sporej pojemności styknie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2014, 01:47
Post: #8
Jaki smartfon dual sim ?
A może Pentagram Monster ?.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2014, 09:47
Post: #9
Jaki smartfon dual sim ?
Spodobal mi sie Prestigio 4055, ale nie wiem co to za firma, jak z serwisem. Jak dla mnie ma wszystko co mi potrzeba tylko ta firma.
Powiecie co o nim sadzicie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2014, 10:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2014 10:12 przez zxcV5.)
Post: #10
Jaki smartfon dual sim ?
Czy znacie jakiegoś dual sima z Androidem 4.4 / czystym w miarę? Od razu chińskie Mediateki odpadają tu.

(19-03-2014 09:47)laker napisał(a):  Spodobal mi sie Prestigio 4055, ale nie wiem co to za firma, jak z serwisem. Jak dla mnie ma wszystko co mi potrzeba tylko ta firma.
Powiecie co o nim sadzicie ?
Już mówię. RAM 512 MB - dalej nie czytam bo już jest skreślony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2014, 11:28
Post: #11
Jaki smartfon dual sim ?
Poszukiwań część dalsza , to co powiecie teraz o Samsung GT-S7582 GALAXY S DUOS 2 ?
RAM 768MB poza tym spełnia wszystkie moje wymagania. Nie wiem jedynie jak z bateria ale znając Samsunga to szału nie będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2014, 11:54
Post: #12
Jaki smartfon dual sim ?
To nie specyfika Samsunga, tylko ogólnie smartfonów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2016, 16:26
Post: #13
Jaki smartfon dual sim ?
Od ostatniego posta tutaj minęło już prawie 2 lata, więc chciałbym odświeżyć temat.
Szukam jakiegoś dual sima do ok. 1000zł, który będzie dobrze współpracował z Aero2 i jednocześnie będzie ogólnie dobrym telefonem na Androidzie.
Czy ktoś może polecić coś sprawdzonego z Aero2 marki Sony / Samsung / HTC z ekranem ok. 5 cali?
Dzięki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2016, 19:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2016 19:15 przez szopen.)
Post: #14
Jaki smartfon dual sim ?
sytuacja w tej chwili wygląda tak, że praktycznie każdy smartfon spełniający twoje kryteria (<1000zł, dualsim, android)
i faktycznie przeznaczony na rynek europejski (czyli pomijamy walizkowy import)

spełni wymagania regulaminowe Aero2 (WCDMA900, kat. 8)

w praktycznym użytkowaniu działają nawet telefony nie spełniające wymagań regulaminowych (dzięki temu, że obecnie możliwe jest zalogowanie do całej infrastruktury 2G i 3G Plusa, a z pakietami płatnymi nawet do LTE)

co do konkretów
jeśli chodzi o Sony, to nie polecam nic (choć do twoich wymagań kwalifikują się bodajże modele M4 i E4)
jeśli Samsung, to też mam mieszane uczucia, ale A3 i A5 (uwaga na różne wykonania!!! - A3 i A5 to całe grupy modeli różniących się istotnymi parametrami)
o HTC się nie wypowiem - nawet nie widziałem czegoś co spełnia te wymagania (głównie mam na myśli cenę, ale zapewne mają jakiś model tej klasy co w/w konkurencji)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Robinson74 (2016-02-16)
15-02-2016, 20:43
Post: #15
RE: Jaki smartfon dual sim ?
(15-02-2016 19:13)szopen napisał(a):  jeśli chodzi o Sony, to nie polecam nic (choć do twoich wymagań kwalifikują się bodajże modele M4 i E4)
jeśli Samsung, to też mam mieszane uczucia, ale A3 i A5 (uwaga na różne wykonania!!! - A3 i A5 to całe grupy modeli różniących się istotnymi parametrami)
o HTC się nie wypowiem - nawet nie widziałem czegoś co spełnia te wymagania (głównie mam na myśli cenę, ale zapewne mają jakiś model tej klasy co w/w konkurencji)
Dzięki za info.
Skoro nie polecasz żadnej z tych 3 marek, to ku czemu byś się skłaniał i dlaczego? Bo wiadomo, że nie chodzi tylko o to, żeby działało Aero2, ale żeby sam telefon się sprawdził pod względem funkcjonalności.
A jeśli chodzi o te 3 marki, to rozumiem, że HTC jest drogie, ale czemu odrzuciłeś Sony i jakimi istotnymi parametrami różnią się te różne wykonania A3 i A5? W sumie to co do Samsunga, to zastanawiałem się nad J5:
http://www.samsung.com/pl/consumer/mobil...500FZKDXEO
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2016, 21:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2016 21:10 przez szopen.)
Post: #16
Jaki smartfon dual sim ?
nie chodzi o to, że nie polecam żadnej z tych marek, one są OK, tyle że płacisz m.in. za logo

pod względem ceny "chińczyki" są nie do przebicia, ale wszystkie modele nawet te "z górnej półki", które rozpatrywałem miały jakąś wadę, która je dyskwalifikowała - np. drugi slot SIM dzielony ze slotem TF (microSD) - co mi po dual-SIMie w którym albo mam 2 SIMy, albo 1 SIM + TF\

no i decydując się na "egzotykę" trzeba mieć świadomość kiepskiej dostępności lub braku akcesoriów i części (na wypadek awarii - aby nie skończyło się to w kuble), właściwie to najlepiej mieć telefon "który mają wszyscy" czyli jakiś mocno popularny model=dostępny w dystrybucji przynajmniej u 2 polskich operatorów

Sony odrzuciłem z powodu stosunku cena/jakość przynajmniej jeśli chodzi o egzemplarze wśród moich znajomych,
sam do dziś używam model Xperia M ("jedynkę" czyli C2005), która od dawna nie spełnia moich oczekiwań (za mała pamięć flash, nie mogę przez to mieć zainstalowanych wszystkich aplikacji, które bym chciał mieć), kiepska czułość GPS i parę mniej istotnych wad, ale do Aero2 jak najbardziej się nadaje… tyle, że to na dziś mocno przestarzały model (a aktualizacja systemu pozbawiła go pewnych funkcji, co mnie wkurza do dziś, ale z innych względów nie wróciłem do starej wersji)

parę razy zastanawiałem się nad wymianą na coś nowocześniejszego, ale zawsze wypadały jakieś ważniejsze wydatki, a niestety smartfon będący w stanie zastąpić to co mam to wydatek sporo wyższy niż 1000zł, więc poczekam, bo nie widzę sensu topić kasę w telefonie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Robinson74 (2016-02-16)
15-02-2016, 21:59
Post: #17
Jaki smartfon dual sim ?
A ja jak zwykle (w każdym razie ostatnio) przypomnę markę Xiaomi. Redmi 2 to świetny model (w rodzinie jest jeden), Redmi 3 też będzie, a ja planuję zakup Redmi Note 3.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Robinson74 (2016-02-16)
15-02-2016, 22:52
Post: #18
Jaki smartfon dual sim ?
Masz ten smartfon i polecasz na podstawie własnego użytkowania? Smile
Jak trzyma bateria?
Gwarancję można spokojnie w Polsce wyegzekwować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2016, 09:45
Post: #19
Jaki smartfon dual sim ?
Redmi mam w rodzinie, zero problemów. Note 3 ma znajomy - i jest zadowolony, choć było trochę walki z odblokowaniem bootloadera (główny jego warunek).
Gwarancja - jak kupisz z PL, to masz. Jak kupisz prosto z Ali - to masz na Ali Smile

Bateria trzyma jak we wszystkich innych smartfonach - nie rozwala.

Ale odblokowanie palcem podobno zacne - działa znacznie szybciej i skuteczniej, niż w iPhone.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Robinson74 (2016-02-16)
16-02-2016, 10:14
Post: #20
Jaki smartfon dual sim ?
A możesz potwierdzić, że Aero2 działa w tym modelu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Goclever Quantum 2 400 (Dual SIM) K4r0lSz 16 11 136 15-09-2017 23:17
Ostatni post: jakubd
  Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat Stahlmann 34 23 000 26-07-2017 22:11
Ostatni post: szopen
Information BQ Aquaris X5 Plus (Dual SIM) K4r0lSz 0 7 442 15-07-2016 07:35
Ostatni post: K4r0lSz
Information ARCHOS 50e Neon (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 509 15-07-2016 07:26
Ostatni post: K4r0lSz
Information myPhone C-Smart III S (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 969 15-07-2016 07:23
Ostatni post: K4r0lSz