[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaki ruter?
24-02-2012, 20:02
Post: #1
jaki ruter?
sorki może za małe odejście od aero2, szukam jakiegoś zastępcy/nastepcy mojego fritzboxa 7270, bo coś mu chyba nawala wifi, i zastanawiałem się na tp linkiem mr3220 jako ewentualnym następcy, fritza napędza upc kiedyś działał z e170 w playu, ale robi cyrki z odświeżaniem więc chyba się z nim pożegnam
jakie alternatywy poza wspomnianym tp linkiem, sa na 3g i net z sieci kablowej?

Sent from my Kindle Fire using Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 02:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2012 02:34 przez szopen.)
Post: #2
RE: jaki ruter?
może nie na temat, ale przynajmniej w 90% przypadków źródłem niestabilnej pracy routera starszego niż 2-3 lata jest
1) utrata pojemności kondensatorów elektrolitycznych (wystarczy wlutować nowe)
lub
2) awaria zasilacza (zwykle z tego samego powodu) - polecam wymianę na nowy o identycznych parametrach lub nieco wyższej obciążalności

w przypadku starszych modeli następujący problem raczej nie występuje, ale też warto sprawdzić
3a) utrata własności pasty termoprzewodzącej między procesorem i jego radiatorem (dotyczy tylko modeli wyposażonych w radiator)
3b) brak radiatora (wada konstrukcyjna, jeśli zastosowano go w późniejszych wersjach sprzętu) - ta zwykle objawia się podczas pierwszych upałów

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 06:58
Post: #3
RE: jaki ruter?
edimax 3g-6200n?
za -niedrogi, dobre wsparcie, częste aktualizacje firmware, niepsujny podobno, niedrogi...
przeciw - nie pokrywa hektarów po wifi

w sumie taki trochę niedoceniany routerek, a można trafić z gwarancją poniżej stówki spokojnie!

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 13:02
Post: #4
RE: jaki ruter?
Ja zastanawiam się nad rekomendacją "tani i dobry" dla serii MR30x0 TPlinka - właśnie odpalam testy. To niby badziewie daje radę nawet obsłużyć E398 i LTE - oczywiście nie z maksymalną wydajnością, ale jednak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 14:13
Post: #5
RE: jaki ruter?
W każdym razie z Aero2 chodzi bezbłędnie Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 14:28
Post: #6
RE: jaki ruter?
3020 miałem do pobawienia się Smile
maleństwo, bez antenki
ale jednak działa (jeśli gabaryt jest decydujący, to ok, poza tym pewnie jest lepszy od sapido a dużo gorszy od sapido travelera (ten ostatni baterię ma! ale jest z innej cenowo półeczki))
pzdr
pawelarc
btw poszukuję najzwyklejszego kabelka usb "Y" modemowego (2 męskie normalne, 1 żeńskie normalne) gdyż jestem na bardzo poważnym tropie odnośnie kłopotów we współpracy "energo-nieoszczędnych" modemów z routerami! na chwilę obecną przetestowałem 3 zasilane koncentratory i ... wnioski wkrótce Smile
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 15:47
Post: #7
RE: jaki ruter?
3040 będzie miał własną baterię (na rynek azjatycki jest mr11u). Jeszcze go u nas nie dostaniesz, ale to już niedługo.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 17:11
Post: #8
RE: jaki ruter?
jak jeszcze będzie kosztował ~120 złociszy to wchodzę!
pod namiot jak znalazł! Smile
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 17:28
Post: #9
RE: jaki ruter?
(16-03-2012 14:28)pawelarc napisał(a):  [...] poszukuję najzwyklejszego kabelka usb "Y" modemowego (2 męskie normalne, 1 żeńskie normalne) gdyż jestem na bardzo poważnym tropie odnośnie kłopotów we współpracy "energo-nieoszczędnych" modemów z routerami! na chwilę obecną przetestowałem 3 zasilane koncentratory i ... wnioski wkrótce Smile
P.
http://allegro.pl/listing.php/search?str....0+2xAM-AF
http://allegro.pl/listing.php/search?str...2x+A+meski
http://allegro.pl/listing.php/search?str...+Zasilanie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 18:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2012 18:24 przez pawelarc.)
Post: #10
RE: jaki ruter?
dzięki!
ten sam niby towar ale ceny jakby różne Smile
troszkę mnie strzela, gdy coś mam na alle kupić, towar 1 zł, przesyłka 9 zł
ale chyba ulegnę, bo mnie korci do eksperymentów dalszych...
(chyba, że wolumen nawiedzę w niedzielę)
pzdr
pawelarc
(ten biały pachnie mi vodafone coś Smile )
P.

http://allegro.pl/przedluzacz-2xusb-usb-...01622.html
nie znam się na elektryce...
ale wydaje mi się, że potrzebując dodatkowego zasilenia gniazda (F) muszę mieć taką konstrukcję, żeby dwa wtyki zbiegały się w gnieździe (a tu jakby wtyk i gniazdo we wtyku)...
a może się mylę?
a może jakiś gender changer?
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 18:29
Post: #11
RE: jaki ruter?
Obojętnie jest, gdzie się zbiegają - ważne, że muszą być zwarte prawidłowo - a zbieganie się akurat w drugiej wtyczce USB powoduje, że można zaoszczędzić na przewodach (zwykle podłączamy takie cosie do sąsiednich gniazd USB).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 18:54
Post: #12
RE: jaki ruter?
to mi rozjaśniłeś...
(ja bym tam jakieś diody wpakował, żeby prądy nie błądziły za mocno... Smile )
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 19:44
Post: #13
RE: jaki ruter?
Wiesz, ja bym nie zaginał przewodów, bo elektrony wypadają na zakrętach Big Grin Nie bój, prąd sobie da radę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 21:36
Post: #14
RE: jaki ruter?
z fizyki co prawda miałem zawsze celujący (nieskromnie powiem, że z innych przedmiotów też ...)
na studiach miałem biofizykę nawet
ale...
jak się dłużej nad tym zastanowię, to przecież prądu nie widać, prąd to jedynie przypuszczenie, domniemanie jest...
może za kilka lat okaże się, że prąd tak naprawdę zupełnie inaczej wygląda "w świetle dokonanych nowych odkryć"
Smile
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 23:06
Post: #15
RE: jaki ruter?
Nie martw się, gniazdko 230V będzie kopało tak samo, jak się palce wsadzi gdzie nie trzeba Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2012, 00:12
Post: #16
RE: jaki ruter?
nie ważne gdzie są połączone, te z kolorowymi wtyczkami (marki delock) mają tak:
czarne gniazdo i wtyk - pełne połączenie usb
czerwony wtyk - tylko zasilanie

te, które nie mają kolorowych oznaczeń - wtyk do którego idzie cieńszy kabelek - tylko zasilanie, między pozostałymi pełne usb

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2012, 07:54
Post: #17
RE: jaki ruter?
pomiary wczoraj przeprowadziłem między "-" zasilaczy - routera i huba
na najmniejszym zakresie napięcia prądu stałego (200m) pojawia się jakaś śladowa wartość oscylująca wokół 10 (8-12 pływające)
na większych najczęściej widoczne 000 Smile
pzdr
pawelarc
(po aktualizacji fw 3420 do wersji beta z 7 marca br spokojnie mogę wyłączać router bez obawy, że po odpaleniu nie zidentyfikuje modemu! Smile czas odpalania po zimnym restarcie (do zalogowania do sieci) ok. 1:30, po rozłączeniu regulaminowym ok 1:00, tę drugą wartość wypadałoby zmniejszyć!); przy okazji zaobserwowałem ciekawe zjawisko - modem e367 jedynie zasilony z huba (komp i router wyłączone, podłączam jedynie zasilanie!) świeci "sam z siebie" mrugającym turkusem! Dziwne, ale prawdziwe i powtarzalne zjawisko!
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2012, 11:32
Post: #18
RE: jaki ruter?
Wszystkie modemy Huawei od razu logują się do sieci komórkowej po podaniu zasilania - to normalne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2012, 11:34
Post: #19
RE: jaki ruter?
Jakubie, coś innego głosiłeś jak pamiętam...
(pisałeś coś o inicjalizacji przez sterowniki etc. przy okazji e173?)
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2012, 13:41
Post: #20
RE: jaki ruter?
To zależy, w którym miejscu. Już wyjaśniam.
E173 (i wszystkie inne modemy 3G też) składają się z dwóch prawie niezależnych części: interfejsu komórkowego (układ komunikacji z siecią, podsystem radiowy) oraz interfejsu kontaktu z komputerem.
W modemach Huawei te układy są zasilane niezależnie prosto z USB - podłączamy prąd, oba się uruchamiają. W modemach wyższej klasy (lepszy projekt, bardziej trzymający się specyfikacji USB), np. Nokia 21M-02 - moduł 3G nie dostaje zasilania, dopóki w komputerze nie zażyczą sobie tego sterowniki.
Zupełnie inną kwestią jest tzw. tryb pracy modemu, który widzimy na interfejsie komputerowym/USB: większość modemów USB po podłączeniu najpierw przedstawia się jako wirtualny napęd CD (domyślnie w Windows słychać wtedy dźwięk "Tu-Di" rozpoznania urządzenia USB), na którym są sterowniki. Chwilę później, jeżeli już zainstalowaliśmy oprogramowanie, sterowniki w komputerze rozpoznają modem i przełączają go... w tryb modemu (słychać Di-Tu - odłączenie, a po chwili Tu-Di - ponowne podłączenie - innego zestawu urządzeń).
Właśnie w momencie przełączenia trybu w Nokiach następuje odpalenie modułu radiowego i rozpoczyna się komunikacja z siecią 3G. Natomiast w Huawei... w zależności od modelu następuje po prostu udostępnienie modułu 3G na potrzeby komputera, albo (tak jak w E173)... reset modułu radiowego (znowu zaczyna migać na zielono i wyszukiwać sieć).
Od razu widać, które urządzenie jest zaprojektowane... bardziej elegancko.

Efektem ubocznym tego jest to, że Nokia podłączona tylko do zasilacza USB - miga cały czas na czerwono (szybko) i nie próbuje gadać z siecią 3G, a Huawei... po chwili (jeżeli jest taka możliwość) loguje się do sieci i np. przy Aero2 - miga na niebiesko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki najlepszy zestaw do Aero2. Router + modem + antena. naimadp 6 20 979 02-05-2013 12:42
Ostatni post: spag
  Jaki router do Huawei E3131s-2 (Play) Kapust 3 5 440 18-02-2013 18:45
Ostatni post: po2
  Jaki router do Huawei E3131 HiLink? piotras 7 8 197 06-01-2013 17:16
Ostatni post: grzech1991
  Huawei E-173 u-2 jaki router? jaro166 12 13 583 19-07-2012 11:04
Ostatni post: jakubd