[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
11-06-2015, 11:31
Post: #1
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
Witajcie

Zamówiłem kartę Aero2 i chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze urządzenia

Potrzebuję przenośny router wifi z wbudowanym modemem do HSPA+ zasilanie z kabla USB. Bateria nie ma znaczenia, zasilany będzie z portu USB 5V 1A. Stan używany w cenie 80zł max 100zł

Używany będzie tylko z telefonem poprzez wifi:
Samsung Galaxy S i9000 z Androidem 4.2.2 CM10.1 Semaphore GamerzROM V3
do Yanosika oraz czasem sprawdzenia poczty, przeglądnięcia neta i Allegro

1. W samochodzie bardzo dobrze łapie mi internet z Heyah, Orange więc myślę, że anteny nie potrzeba?

2. Jak działa wpisywanie CAPTCHA w przypadku telefonu? Czy np. po zainstalowaniu aplikacji "Aero2 Asystent" co 60min samo pojawi się okienko do wpisania i po wpisaniu Yanosik kontynuuje działanie?

3. Chciałbym by urządzenia wystarczyło włączyć w samochodzie i samo połączyło się z internetem, a po utracie zasięgu czy też po 60min samo restartowało połączenie prosząc tylko o captcha w telefonie. Ewentualnie będę kupował pakiet 3GB 30dni bez captchy

Czy coś z tego się nada?
ZTE MF60 (podobno problem z restartem połączeń)
Novatel MiFi 3352
Huawei E5220
Huawei E5331
Huawei E586
Huawei E5332

Dziękuję z góry za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 11:43
Post: #2
Odp: Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
Wszystkie huaweie wymienione dzialaja dobrze. Co do restartu to niestety trzeba wpisac captcha w przeglądarce na komorce wiec wymaga to zatrzymania pojazdu jak będziesz kierowal albo ktos ci wpisze. Reszte zalatwia aero nie musisz restartowac połączenie jesli profil jest ustawiony to router sam sie połączy

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 12:32
Post: #3
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
Potwierdzam - brak konieczności resetowania połączenia co godzinę.
Z tych wskazanych polecam E5220 - mały i funkcja fastboot (wstaje w ciągu kilku sekund) lub E5331 - starszy kolega, większy, dostępne baterie o większej pojemności.
Aplikacja Aero2 Asystent załatwi sprawę. Yanosik bez dostępu do sieci też działa, ale już nie powiadamia. Odzyska połączenie, to zacznie informować znowu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 13:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2015 13:28 przez szopen.)
Post: #4
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
jeśli chodzi o Yanosika to... mam sporo doświadczenia i śmiem uparcie twierdzić, że Aero2 BDI do niego to "strzał w kolano" (od czasu wprowadzenia Captcha, a nawet mimo ostatnich uproszczeń procedury łączenia), to nie jest tylko kwestia powiadomień o zagrożeniach (które są jakby całą "esencją" Yanosika), ale też
- mapa jest pobierana z pewnym niewielkim wyprzedzeniem, więc tracimy też mapę bez sieci
- kolejna kwestia to fakt że trasy są obliczane dynamicznie i podlegają rekalkulacji co 15 minut, bez sieci to oczywiście przestaje działać, co prowadzi czasem do utraty wyliczonej wcześniej trasy i problemów z jej późniejszym przeliczeniem

dodam jeszcze, że z całkiem pozytywnymi rezultatami używam i uruchomiłem kilka starych smartfonów dla znajomych do używania właśnie z Yanosikiem przy użyciu kart Virgin Mobile które pracują na lejku o "oszałamiającej" prędkości 32kbps (a koszty są pomijalnie małe - starter 8zł + roczne utrzymanie konta 5zł)
taka prędkość nie nadaje się do przeglądania internetu, ale poczta i komunikatory tekstowe na tym działają bez problemu

PS przypuszczam, że trzeba wyedytować stare wątki w "Zastosowaniach", bo od czasu Captcha Aero2 BDI straciło niektóre zastosowania

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 16:40
Post: #5
RE: Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
Bardzo dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź Smile

W takim razie będę kupował pakiet 3GB co 30dni bez captchy i przerywania sesji

1. Jeśli chodzi o router to E5220 jak rozumiem po włączeniu mam net po kilku sekundach, a ile mniej więcej trwa to w przypadku pozostałych routerów?

2. Czy ZTE MF60 odpada czy warto jeśli bez captcha?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 16:57
Post: #6
Odp: Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
To ciężko powiedziec jaka jest szybkosc logowania i nawiązania połączenia poszczególnych modeli. Wiele jest czasem czynników zewnętrznych ktore maja na to wplyw. MF60 jednak wydaje mi sie z krotkiego użytkowania ze raczej dlugo sie rozgrzewa, ale to moze byc npm wplyw softu operatora.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 17:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2015 17:52 przez szopen.)
Post: #7
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
Marian5000PL napisał(a):W takim razie będę kupował pakiet 3GB co 30dni bez captchy i przerywania sesji
twój wybór

jednak koszt utrzymania łącza w Virgin to tylko około 1zł miesięcznie w pierwszym roku i poniżej 50gr/m-c w kolejnych (doładowanie 5zł przedłuża ważność środków o rok) przy czym transfer na lejku jest darmowy więc zgromadzone środki możesz zużyć w innych celach (choćby na pakiet danych, jeśli potrzebujesz na jakiś okres łącza o dużej szybkości, czy też na rozmowy)
a najtańsze pakiety w Aero2 to 5zł/m-c czyli od 5x do 12x drożej

przy używaniu wakacyjnym nie ma to żadnego znaczenia ekonomicznego, ale przy używaniu cały rok jest to już ~50zł w kieszeni (oszczędzają bogaci i nam się opłaci Big Grin)

oczywiście łącze w Aero2 ma pewną sporą przewagę - jest nią szybkość pobierania danych do 512kbps, a lejek w Virgin to tylko 32kbps, ale do Yanosika jest wystarczający

swoją drogą Yanosik nie przesyła jakichś masakrycznych ilości danych (i ta ilość jest naprawdę minimalna, jeśli używa się tylko funkcji ostrzegania bez nawigacji lub mapy), nie robiłem wprawdzie pomiarów, ale na podstawie statystyk zużycia danych z telefonu szacuję, że jest to około 10MB/100km przy używaniu nawigacji i mapy w różnych skalach (czyli przy zabawie jako pasażer), wartość ta jest raczej mniejsza gdy telefon sobie leży i pokazuje trasę lub służy tylko jako antyradar (w tym ostatnim trybie dane mapy nie są pobierane i ilość przesyłanych danych jest naprawdę sybboliczna)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 18:08
Post: #8
Odp: Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
Ja uzywam yanosika raczej do komunikatów na drodze. Wiec na lejku powinien smigac. Nie mialem akurat potrzeby poza pakietem danych korzystania ale na virginie jak wspomniał szopen powinno.
Jako nawi wole tomtoma leciwy juz chyba 7 letni ale jak mapy sa w miare aktualizowane to nie ma co wydziwiac. Z reszta nowe modele jakos mi z układem wprowadzania adresu sie nie podobaja. Nawet wbudowanej nawi w samochodzie nie używam bo ma po prostu kiepski podglad calej trasy na ekranie. Przydatna jedynie jak jedzie sie do miejscowości bez potrzeby np. Objazdu etc.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 18:41
Post: #9
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
Marian5000PL napisał(a):1. Jeśli chodzi o router to E5220 jak rozumiem po włączeniu mam net po kilku sekundach, a ile mniej więcej trwa to w przypadku pozostałych routerów?
Typowy router uruchamia się około 60 sekund, czas podłączenia do sieci zalezy do warunków lokalnych. Routery z FastBoot - takie jak E5220 - tak na prawdę wcale się nie wyłączają, tylko głęboko zasypiają i utrzymują połączenie z siecią komórkową - coś jak uśpiony telefon.
Cytat:2. Czy ZTE MF60 odpada czy warto jeśli bez captcha?
MF60 sprawdza się do lekkich zadań. Jak większość ZTE nie grzeszy wysoką stabilnością i zdarzały się awaryjne serie, jak i wersje z jakimś dziwnym softem (niby bez brandu), którym brakowało sporo opcji. Ja używam do dziś jako zapasu.


Co do Yanosika - ja znowu mam mieszane uczucia w kombinacji z Virgin na lejku, ale testowałem to tylko w wersji na Windows Phone i to w zabytkowym Lumia 800. Niestety zrywa czasem komunikację i jej nie przywraca, do tego z braku sieci wywala się - jednak wersja na Androida z Virgin podawanym przez WiFi działała OK, choć znowu Android chciał za dużo gadać z netem i kończyło się to czasem czkawką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 19:09
Post: #10
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
jakubd napisał(a):Niestety zrywa czasem komunikację i jej nie przywraca, do tego z braku sieci wywala się
to raczej wygląda na problem z telefonem, jeżdżę dużo po całej Polsce (w tym nie zawsze autostradami ;D) i oczywiście są dziury w "wyspowym " zasięgu Play, ale tę kwestię załatwia zasięg T-mobile, wymagający włączenia zgody na roaming
mam włączone komunikaty o utracie połączenia z serwerem i częstsze są przerwy w długie weekendy z powodu przeciążenia serwerów Yanosika niż z powodu realnych dzir w zasięgu VM

jakubd napisał(a):choć znowu Android chciał za dużo gadać z netem i kończyło się to czasem czkawką.
ten problem jest do uniknięcia przez odpowiednią konfigurację telefonu i "sklepu Play", aby zlikwidować zbędny transfer w tle

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 19:38
Post: #11
RE: Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
VM odpada z powodu prędkości (nieraz na wyjeździe czy poza domem użytkuję mobilne Allegro, pocztę, szukam jakiegoś sklepu, kina czy atrakcji turystycznej. Obecnie mam Heyah i kupuję pakiet co miesiąc 50MB za 5zł, ale kończy się po ok tygodniu i "chodzi" tak jakby wcale, a Yanosik nie chce wyznaczać trasy. Wolę dać 5zł i mieć ponad 3000 MB Smile Do navi używam Yanosika lub AM z włączonym Yanosikiem

Chyba zdecyduję się na E5220 ze względu na fastboot, ale powiedzcie mi:
1. Czy jeśli włączę router w domu przed wyjściem gdzie najprawdopodobniej nie będzie zasięgu Aero2 to czy po złapaniu zasięgu router sam połączy się z netem?
2. Czy jeśli router będzie uśpiony powiedzmy 50 godzin, a bateria w średnim stanie to rozładuje się czy wytrzyma i czy po wyjęciu lub rozładowaniu baterii ustawienia się kasują?
3. Czy podczas uśpienia są pobierane dane z pakietu Aero2 ? (jeśli poniżej 5MB na 24h to mogę zaakceptować)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 22:40
Post: #12
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
1. Tak.
2. Nie, ustawienia są zapisywane we flash, więc nigdy nie giną, nawet po wyjęciu baterii. Usuwa je dopiero reset przyciskiem specjalnym w obudowie przy baterii oraz ew. jakaś poważna awaria sprzętowa.
3. Nie, w uśpieniu głębokim (fastbootowym, który jest trudny do odróżnienia od wyłączenia) ruch jest zerowy, bo połączenie transmisji danych nie jest wcale nawiązane. Utrzymywana jest tylko łączność z operatorem (mniej więcej odpowiednik starej, dobrej czuwającej komórki bez GPRS oczekującej tylko na połączenia przychodzące).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 23:05
Post: #13
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
Marian5000PL napisał(a):nieraz na wyjeździe czy poza domem użytkuję mobilne Allegro, pocztę, szukam jakiegoś sklepu, kina czy atrakcji turystycznej.
to nadaje sens pakietowi w Aero2, wprawdzie 0,5Mbps to nie rakieta, ale do tych zastosowań wystarcza
resztę zagadnień już Jakub opisał w 100%

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-06-2015, 00:25
Post: #14
RE: Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
To teraz pozostało mi szukać router w okolicy, wiem już chyba wszystko co chciałem wiedzieć. Dam znać, gdy otrzymam kartę jak sprawuje się router

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za szybką pomoc Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-06-2015, 02:11
Post: #15
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
Marian5000PL napisał(a):Obecnie mam Heyah i kupuję pakiet co miesiąc 50MB za 5zł, ale kończy się po ok tygodniu
z tego wynika, że potencjalnie zużywałbyś 2,5GB/rok
na twoim miejscu rozważyłbym oferty umożliwiające uzyskanie wolumenu danych rzędu 5GB-10GB/rok,
wiem, że są oferty tańsze od pakietów w Aero2, ale nie będę kolejny raz ich opisywał aby nie być posądzonym o stronniczość (nie chodzi o VM)

najtańszy pakiet (w liczbie 12 szt.) w Aero2 umożliwia pobranie 36GB łącznie, jednak niewykorzystany transfer nie przechodzi na kolejne miesiące

swoją drogą jeśli użyjesz licznika danych to po pierwszych miesiącach będziesz znał faktyczne wykorzystanie
(w/g regulaminów jest to do sprawdzenia również w eBOKu Aero2 http://moje.aero2.pl chociaż akurat ja raczej tego nie będę opisywał bo nie używam pakietów i raczej nie mam w planach - to nie jest jednak mój podstawowy net mobilny)

PS oferty prepaid w T-mobile faktycznie nie są zbyt ciekawe dla oszczędnych

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-06-2015, 10:29
Post: #16
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
szopen napisał(a):z tego wynika, że potencjalnie zużywałbyś 2,5GB/rok
Ja mogę być stronniczy Smile OFnK w tym wypadku to chyba lepszy wybór, ale szczegóły zależą od konkretnego profilu ruchu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-06-2015, 11:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2015 11:27 przez Marian5000PL.)
Post: #17
RE: Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
Nie rozumiem dlaczego polecacie VM czy też OFNK

Na stronie Virgin Mobile wychodzi najtaniej 19zł na miesiąc

Na stronie Orange wychodzi najtaniej 25zł na miesiąc

Przecież Aero2 to 5zł na miesiąc i mam 3GB, a jak wykorzystam nadal mam pełną prędkość tylko co godzinkę przepisać krótki kod

Chyba, że macie na myśli użytkowanie z prędkością 32kbps, ale to odpada. Po prostu jeśli będę miał normalny net, nie jak do tej pory 50MB z Heyah to będę częściej korzystał i zużyję więcej pakietu. A ja i tak najczęściej jeżdzę samochodem do 45minut w jedną stronę, więc wstarczy mi przed wyjazdem wpisać kod. A kilka razy w roku jak jadę na weekend i raz w roku wakacje to mogę sobie kupić za 5zł bez captcha

Zobaczymy podczas użytkowania jak to będzie wyglądać, jak coś będziemy dalej myśleć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-06-2015, 12:40
Post: #18
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
VM masz 11 PLN za rok przy lejku 32 kbit/s - http://jdtech.pl/2014/09/alternatywy-dla...a-rok.html - choć precyzyjnie jak to teraz działa to nie mam 100% pewności, ale szopen podaje, że działa.
OFnK masz całą tabelę doładowań, ważność - na razie nieskończona dzięki RWK. http://jdtech.pl/2015/01/alternatywy-dla...kiety.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-06-2015, 14:41
Post: #19
RE: Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
(12-06-2015 12:40)jakubd napisał(a):  OFnK masz całą tabelę doładowań, ważność - na razie nieskończona dzięki RWK.

aaa czyli RWK działa również na OFNK. W regulaminie jest napisane, że bonus po doładowaniu jest ważny tak długo jak konto.

Czyli kupuję starter za 9zł włączam za 3zł RWK i mam 500MB bonusu i 600MB z konta głównego czyli 1,1GB ważne cały rok. Jeśli wykorzystam to doładowuję za 30zł i mam 300MB+1GBbonus standardowy+5GBbonus za doładowanie online czyli 6,3GB i mam to na cały rok z dużo więskzą szybkością niż Aero2 tak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-06-2015, 15:50
Post: #20
Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+
Dokładnie tak to działa. Najbardziej opłacalne jest doładowanie za 100 PLN, ale to oczywiście zależy od osobistych preferencji i możliwości. Ja z tak doładowanej karty korzystam doraźnie nawet rok albo dwa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najtańszy router mobilny do Aero2 i nie tylko zardes 34 45 891 12-04-2018 02:12
Ostatni post: jakubd
  router LTE z obsługą SDXC damga 6 8 018 12-10-2016 23:26
Ostatni post: damga
  jaki Router mobilny do samochodu koniu8 18 18 583 26-08-2015 14:39
Ostatni post: jhosef
  Wifi Partner WP-R 1800 pikolo419 23 16 894 14-05-2015 15:53
Ostatni post: jakubd
  Router mobilny LTE z gniazdem LAN? spag 2 7 494 15-03-2015 21:29
Ostatni post: jakubd