[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wymusić zmianę pasma
26-04-2020, 11:40
Post: #1
Jak wymusić zmianę pasma
Do routera WR842ND chodzącemu znakomicie na GARGOYLE podpięty jest w USB Huawei E3372. Śmiga. Jak zmienić pasmo w modemie E3372 wpiętym w router? Jakiś soft?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-04-2020, 22:33
Post: #2
Jak wymusić zmianę pasma
A jaka to wersja E3372? Tradycyjna, czy HiLink?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2020, 12:53
Post: #3
RE: Jak wymusić zmianę pasma
Czy tą wersję można sprawdzić po numerze seryjnym albo po numerze wersji sprzętu?
Podobno można się przełączać między tymi trybami. HiLink (tryb karty sieciowej) jest gdy w oprogramowaniu wybierzemy NDIS. Dostęp przez webGUI chyba też powinien być, ale mi nie działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2020, 16:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2020 18:23 przez szopen.)
Post: #4
Jak wymusić zmianę pasma
Theofilos napisał(a):Czy tą wersję można sprawdzić po numerze seryjnym albo po numerze wersji sprzętu?
Można sprawdzić po podłączeniu (widać jak się zachowuje i czy jest hilinkiem czy nie) lub po napisach na opakowaniu (wersje hilink po prostu mają zwykle wzmiankę lub logo "hilink").

Theofilos napisał(a):Podobno można się przełączać między tymi trybami. HiLink (tryb karty sieciowej) jest gdy w oprogramowaniu wybierzemy NDIS. Dostęp przez webGUI chyba też powinien być, ale mi nie działa.
Można się przełączać miedzy trybami lub nie można (generalnie tryb pracy jest zdeterminowany przez firmware), zasadniczo modemy hilink czasem dają się przełączyć w tryb "tradycyjny" przez wysłanie odpowiedniego polecenia, przy czym raczej nie będzie to przełączenie do RAS (jak rozumiem mówimy o Huawei), wersje "tradycyjne" natomiast nie przełączają sie w hilink (bez zmiany firmware).

NDIS to nie hilink (choć hilink bywa nazywany dość podobnie jako tryb RNDIS).
NDIS to modem w trybie "tradycyjnym", ale widoczny z punktu widzenia systemu jako karta sieciowa.
RAS to modem w trybie "tradycyjnym", ale widoczny z punktu widzenia systemu jako port szeregowy (po prostu jako modem).

Podział na "tradycyjny" i "hilink" jest sporym uproszczeniem, bo trybów pracy modemów GSM jest więcej, ale zasadnicza cecha hilinka (i jego odpowiedników pod innymi nazwami innych producentów) to praca jako router, więc interfejs jaki mamy po stronie systemu to interfejs z adresem z sieci LAN tego wewnętrznego w hilinku routera; tryby "tradycyjne" (niezależnie od tego o jakim mówimy) mają natomiast realny IP połączenia dostępny bezpośrednio (po prostu interfejs ma taki adres, nie wnikając jak jest to technologicznie rozwiązane).

Konsekwencją tego, że hilink jest routerem jest możliwość wyświetlenia GUI obsługiwanego przez przeglądarkę (ma przecież własny lokalny IP i to inny niż interfejs w postaci emulowanej karty sieciowej), ale też np. fakt,m że połączenia są za NATem, mimo, że w przypadku sprzętu podpiętego przez USB podpięty jest tylko jeden klient (komputer).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2020, 12:16
Post: #5
RE: Jak wymusić zmianę pasma
Dziękuję bardzo za wyjaśnienia.

Mam modem Huawei. Na pudełku napisane "HUAWEI E3372h Modem USB LTE".
Nie wiem czy to „h” oznacza hilink.

Po podłączeniu modemu uruchamia mi się aplikacja Play Internet, gdzie w opcjach
Narzędzia->Opcja->Ogólne->Tryb połączenia mam zaznaczone NDIS.
Zatem pewnie nie jest to HiLink.
Program podaje jeszcze
Wersja sprzętu – CL2E3372HM
Wersja firmware – 21.180.09.00.264
Nie wiem czy to się da przełączyć na ten HiLink i czy da się potem wrócić z powrotem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2020, 15:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2020 16:21 przez szopen.)
Post: #6
Jak wymusić zmianę pasma
h oznacza użyty chipset (HiSilicon)
to tylko przypadek, że akurat HiLink też się zaczyna na h (no nie do końca przypadek, bo to marketingowcy z tej samej korpo Tongue)

Przełączyć się nie da, ale możesz zmienić firmware na hilinkowe
(nie biorę w tym udziału, to jest raczej niebanalne, nie każdemu się udaje i… moim zdaniem nie warto)
da się też wrócić do trybu "klasycznego" (ale czy to będzie nadal to samo firmware, zależy czy skombinujesz sobie dokładnie takie firmware, jakie masz obecnie, pewnie nie), tymczasowe przełączanie hilink->tradycyjny jest wprawdzie możliwe ale zbyt upierdliwe do normalnego używania (a jeśli dany router tak sobie potrafi obsłużyć hilinka, to w sumie może nie ma znaczenia, z fabrycznych konstrukcji wiem, że tylko parę modeli dovado tak sobie radzi z hilinkami, a i to nie z każdymi)

a właściwie po jakiego grzyba potrzebujesz hilinka?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2020, 19:29
Post: #7
RE: Jak wymusić zmianę pasma
Dziękuję bardzo za wyjaśnienie.
Pytałem się o to, czy taką opcję mam i czy można przełączyć – z ciekawości i chęci sprawdzenia jak to działa, oraz poznania możliwości - jeżeli by to było dostępne.
Widzę, że zbyt dużo kombinacji z tym, więc nie będę się w to bawił.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2020, 22:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2020 23:28 przez szopen.)
Post: #8
Jak wymusić zmianę pasma
W kontekście tematu wątku - wymuszenie pasma jest możliwe w modemach "tradycyjnych" za pomocą odpowiednich poleceń i to samo jest możliwe w hilinku tylko inaczej (już z poziomu webUI, oczywiście tylko o ile tylko zawiera ono odpowiednie opcje lub za pomocą API, bo do samego modemu już nie ma bezpośredniego dostępu), bo nadal jest to ten sam modem, jednak po drodze do niego dostajemy "wirtualny router".

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e5186s-22a agregacja pasma ? 90tomash 1 4 623 24-03-2017 18:08
Ostatni post: szopen