[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak sprawdzić siłę sygnału i prędkość LTE u poszczególnych operatorów
26-08-2018, 11:33
Post: #1
Jak sprawdzić siłę sygnału i prędkość LTE u poszczególnych operatorów
Witam

Jeżeli telefon komórkowy/smartfon nie obsługuje LTE, to nie sprawdzę na nim siły sygnału (zasięgu) LTE z nadajników różnych operatorów, prawda?

Czy ta ikona [Obrazek: 2pq8j28.jpg] informuje o sile sygnału dla połączeń głosowych, czy przesyłu danych?

Czy aby sprawdzić siłę sygnału LTE (800, 1600, 2100, 2600) i prędkość transmisji z konkretnych masztów (nadajników poszczególnych operatorów) to muszę mieć karty SIM każdego z nich, czy wystarczy jednego i uda się to ustalić?
Np. przy użyciu modemu, który obsługuje LTE i programu (TopNetInfo, czy jakiś inny?)

Pozdrawiam
Theofilos
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 15:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2018 15:21 przez szopen.)
Post: #2
Jak sprawdzić siłę sygnału i prędkość LTE u poszczególnych operatorów
Theofilos napisał(a):Jeżeli telefon komórkowy/smartfon nie obsługuje LTE, to nie sprawdzę na nim siły sygnału (zasięgu) LTE z nadajników różnych operatorów, prawda?
prawda

Ikona "kresek" zasięgu informuje o sile sygnału używanej w danym momencie technologii (nie ma znaczenia czy chodzi o rozmowę czy dane), a połączenia głosowe są możliwe zarówno w 2G jak i 3G (oraz w LTE ale technologicznie inaczej) więc nie ma znaczenia czy dane

Aby sprawdzić siłę sygnału w sposób jaki opisujesz potrzeba kart każdego z operatorów (bo do sieci zabronionej się nie zalogujesz, choć w sumie karty taryf głosowych Playa logują się do każdego operatora pod warunkiem włączenia "zasięgu 4 sieci" w BOK - w sumie chodzi o Orange, ale nie wiem czy w ten sposób przetestujesz LTE) oraz modemu umożliwiającego wybór dowolnego pasma LTE

Jeśli chcesz sprawdzać prędkość transmisji potrzebujesz karty SIM każdego z testowanych operatorów.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 18:20
Post: #3
RE: Jak sprawdzić siłę sygnału i prędkość LTE u poszczególnych operatorów
Dziękuję bardzo.

Może to dziwna sprawa, ale mam taką kartę SIM i smartfona gdzie mam maksymalnie 3G.
Mam włączone "dane komórkowe" (czyli dostęp do Internetu).
Wyszukuję ręcznie operatora i klikam na niego i "chyba" się na niego przełączam, bo jak wybiorę "informacje o telefonie" i dalej blok "sieć", to mi pokazuje – między innymi – takie dane:
sieć / siła sygnału / typ sieci komórkowej
i dla każdego z czterech podstawowych operatorów mam:
Play / 105 dBm 3asu / HSDA
Plus / 83 dBm 16 asu / UMTS
T-mobile / 77 dBm 18 asu / HSDPA
Orange / 69 dBm 22 asu / UMTS

Przy każdej takiej zmianie mogę oczywiście się łączyć z Internetem.

No i teraz pytanie.
Czy jak włożę taką kartę do modemu Huawei E3372h (który obsługuje LTE), to uda mi się:
- przełączyć między operatorami,
- czy po takim przełączeniu będę miał faktycznie siłę sygnału danego operatora i transfer z jego masztu
- no i czy ten modem pozwala na wybór dowolnego pasma LTE
?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 19:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2018 19:50 przez szopen.)
Post: #4
Jak sprawdzić siłę sygnału i prędkość LTE u poszczególnych operatorów
Proste pytanie - co to za karta SIM?

podejrzewam jakiegoś zagranicznego operatora (bo wtedy można wybierać w której sieci logujesz się w roamingu)
czy sprawdzisz w ten sposób LTE nie mam pojęcia (tzn. czy zalogujesz się do LTE)
jeśli chodzi o transfer w takim wypadku to może nie być odzwierciedleniem realnych możliwości sieci

co do pytań - włóż i sprawdź (co za problem?)

raczej żaden modem z oficjalnej dystrybucji nie ma możliwości wyboru pasm (po prostu oprogramowanie tego co jest sprzedawane na wolnym rynku czy przez operatorów ma niedostępne niektóre funkcje)
pozostaje więc użycie modemu ze zmodyfikowanym softem (odblokowanymi opcjami)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 21:29
Post: #5
Jak sprawdzić siłę sygnału i prędkość LTE u poszczególnych operatorów
Nie musi mieć zmodyfikowanego softu, wystarczy żeby nie był hilinkiem. Wtedy TNI, mdma albo ltewatch pozwolą podejrzeć siłę sygnału, pasmo, nadajnik etc.
Niektóre routery potrafią też wymuszać pasma na hilinkach, ale podają niewiele danych.
No i może być też tak że zalogujesz się do innych operatorów, ale prędkość transmisji będzie bardzo niska, bo taką mają umowę z operatorem Twojej karty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 23:50
Post: #6
Jak sprawdzić siłę sygnału i prędkość LTE u poszczególnych operatorów
No tak - zafiksowałem się na tych hilinkach, bo ostatnio w zasadzie nic innego nie ma z oficjalnej dystrybucji.

Co do "klasycznych" modemów:
MDMA sprawdza czy ma dany modem w swojej bazie, jeśli nie, to nie umożliwi przełączenia pasm w LTE.
W TNI można zrobić dużo więcej (znając oczywiście odpowiednie polecenia AT)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2018, 10:26
Post: #7
RE: Jak sprawdzić siłę sygnału i prędkość LTE u poszczególnych operatorów
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Na razie nie chciałbym podawać co to za karta, bo może nieświadomie operator dał taką możliwość przełączania się. Chciałbym to wykorzystać i sprawdzić te zasięgi zanim to zablokują – jak się dowiedzą, no bo też fora mogą czytać. Smile
Ale napiszę jak to przetestuję.

Dzięki temu nie będę musiał kupować czterech kart różnych operatorów do testów.
Głównie chodzi mi o siłę sygnału. Jak już będę widział, że jest dobry zasięg, to wtedy kupie sobie kartę tego operatora, który oferuje najlepszą siłę sygnału.

To może tym TNI sprawdzę. Mam nadzieję, ze na forum znajdę polecenia AT, które mi to umożliwią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2018, 17:45
Post: #8
Jak sprawdzić siłę sygnału i prędkość LTE u poszczególnych operatorów
Karta jaką mam pochodzi z Virgin Mobile.
Niestety udało się jedynie przełączać między operatorami przy WCDMA. Przy LTE już nie.
Robiłem to przy użyciu Play Internet.
Udało się więc sprawdzić jedynie zasięg 3G, ale chociaż tyle. Wiem, mniej więcej, jaki jest od różnych operatorów. Problem tylko z identyfikatorami komórek, ale to w innym wątku się zapytam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2018, 19:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2018 19:12 przez szopen.)
Post: #9
Jak sprawdzić siłę sygnału i prędkość LTE u poszczególnych operatorów
Virgin jako MVNO (bez własnej sieci, ale mający jak widać sporo umów) faktycznie loguje się do "wielkiej czwórki" (gdy ostatnio testowałem nie wszystkie sieci działały prawidłowo) - prawdopodobnie to (uruchomienie pełnego roamingu krajowego) jest przyczyna likwidacji Freemium…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz