[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
06-01-2013, 00:42
Post: #1
Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
Witam,
Mam problem ze skopiowaniem pliku z komputera na tablet. To znaczy łączę oba sprzęty kablem , na kompie widzę zawartość tabletu jako osobną partycję / dysk. Następnie kopiuję plik worda do folderu w tablecie ale plik nie jest możliwy do odczytu. To znaczy gdy go otwieram widzę "krzaczki" chińskie. O co chodzi? Czy to jest jakiś inny rodzaj kodowania , bo kopiuję z Windy do Androida? A może potrzeba jakis program użyć do tego?
dzięki za odpowiedź
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 01:44
Post: #2
RE: Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
skopiuj pdf'a albo jpg'a i sprawdź, czy dane nie ulegają uszkodzeniu podczas kopiowania

zamknięty format ms word'a nie jest najlepszy do wymiany danych między różnymi systemami (choć istnieją konwertery)
nie wiem w czym otwierasz, ale np. Quickoffice obsługuje zamknięte formaty ms w tym xls i doc

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 11:17
Post: #3
RE: Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
albo skopiuj jakimś wifi file transfer (pro?) i sprawdź...
(lenistwo prowadzi do dziwnych rozwiązań a ponadto gniazdo się oszczędza przy okazji Smile )
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 13:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2013 13:02 przez spag.)
Post: #4
Odp: Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
A nie prościej wysłać majla na gmail do siebie, albo użyć box.net dropbox czy google drive

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 13:17
Post: #5
Odp: Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
prosciej ale przy okazji file transfer mozna zdobyc nowa sprawnosc oraz miec wglad i wplyw na miejsce zapisywania Smile1

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 14:21
Post: #6
RE: Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
Petersen: Do odczytania danego pliku w tablecie musisz mieć w nim odpowiedni program. W większości tanich tabletów nie ma preinstalowanych aplikacji do obsługi plików typu Office - może znajdziesz coś darmowego w Google Play. Choć dziwne, że tablet otworzył plik i nie ostrzegł, że nie ma odpowiedniej aplikacji (a może ostrzegł, tylko komunikat został zignorowany?

Popieram rozwiązania kolegów używania chmurowych rozwiązań, a w przypadku plików biurowych - google drive i google docs.

Poza tym kopiowanie odbyło się chyba prawidłowo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2013, 11:12
Post: #7
Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
kurde dobrze wiedzieć, chciałam kupic tablet z sony xperia do pracy w drodze ale skoro nie da sie bezposrednio zgrywac plikow to sobie odpuszcze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2013, 11:26
Post: #8
Odp: Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
Tzn czego się nie da?

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2013, 19:55
Post: #9
Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
Właśnie też nie rozumiem w czym problem. To, że nie wszystkie rodzaje plików tablet zna to normalne, ale podstawowe formaty - bez problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2013, 13:48
Post: #10
Odp: RE: Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
(06-01-2013 00:42)Petersen napisał(a):  Witam,
Mam problem ze skopiowaniem pliku z komputera na tablet. To znaczy łączę oba sprzęty kablem , na kompie widzę zawartość tabletu jako osobną partycję / dysk. Następnie kopiuję plik worda do folderu w tablecie ale plik nie jest możliwy do odczytu. To znaczy gdy go otwieram widzę "krzaczki" chińskie. O co chodzi? Czy to jest jakiś inny rodzaj kodowania , bo kopiuję z Windy do Androida? A może potrzeba jakis program użyć do tego?
dzięki za odpowiedź

Wgraj sobie na tablet darmowy pakiet kingston office

Sent by tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2013, 13:53
Post: #11
RE: Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
Oryginalne rozumowanie. Tablet nie ma programu do otwierania pliku, więc wniosek, że tablet jest kiepski. Dobre, uśmiałem się! Big Grin
A tak w ogóle, to ktoś rozumie co autor wątku ma na myśli? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2013, 14:58
Post: #12
Odp: Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
autor wątku nie ogarnia do końca pewnych aspektów używania sprzętów komputeropochodnych... :)

widocznie ominął go etap wielu różnych formatów plików np. tekstowych a tym bardziej kilkunastu standardów kodowania polskich znaków diakrytycznych (wtedy to były problemy z otwieraniem i zmianą kodowania...)

pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2013, 17:38
Post: #13
Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
tps4 napisał(a):Wgraj sobie na tablet darmowy pakiet kingston office
ten producent pamięci nie wziął się jeszcze za pakiety biurowe Tongue
chodzi o kingsoft office
https://play.google.com/store/apps/detai..._eng&hl=en

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2013, 19:28
Post: #14
Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
https://play.google.com/store/apps/detai...ems.office Jak oceniacie tę aplikację?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 09:27
Post: #15
Jak skopiować plik z laptopa na tablet?
hyhy dobre, po przeczytaniu mozna sie posmiac Wink (kingston office xd). tak jak ktos wyzej nakierowal cie kolego, z pewnoscia jest to kwestia kodowania pliku, jezeli jest widoczna zawartosc pliku lecz zamiast tresci widzisz losowo pomieszane znaki,cyfry,literki. Gdzies w tablecie jest takaz to opcja dotyczaca kodowania plikow i jest ona ustawiona (jesli dobrze pamietam) na unicode 8, lecz nie jestem tego pewien!!!. problem chyba tkwi w pliku z komputera a nie tablecie. jakikolwiek edytor textu z google play powinien pomóc. cya
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki tablet 10" FHD do 550 zł nowy do Adobe lightroom mobile, przeglądarki Ekonomista 2 355 27-01-2024 13:46
Ostatni post: Ekonomista
  Tablet Hykker prosto z Biedronki mshmaster 4 4 010 22-02-2018 00:43
Ostatni post: szopen
  Jaki tablet (10", WQHD, wyjście HDMI) kupić? Vuko2000 12 14 359 27-09-2017 13:23
Ostatni post: szopen
  tablet linux mikolaj 2 8 884 12-09-2016 00:38
Ostatni post: jakubd
  Tablet Lenovo Idea Tab A3000-H przenoszenie aplikacji na kartę SD bogdanzieba 3 14 544 24-07-2014 14:59
Ostatni post: urcjusz