[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak skonfigurować kartę a2mobile w topnetinfo?
15-05-2017, 21:56
Post: #1
Jak skonfigurować kartę a2mobile w topnetinfo?
Zadaję to pytanie,gdyż nie odnalazłem odpowiedzi nigdzie.Niestety mój zasięg do internetu jest nienajlepszy i ustawianie na automat oznacza problemy z połączeniem,dlatego muszę ręcznie.
Aktualnie korzystam z darmowego aero2 i mam to tak skonfigurowane
   
Moje pytanie ,czy w a2mobile :
-czy mam wyłączyc roaming czy zostawić?
-czy komunikacja cs i ps zostaje?
-czy sieć a2mobile w technologii WCDMA korzysta z tych samych pasem czyli 900 i 2100 Mhz ,czy mam zaznaczyć jeszcze jakieś inne?

Wiem że mogę jeszcze zaznaczyć GSM(w odróżnieniu od aero2) ,ale to działa bardzo kiepsko,więc sobie daruję
Dlaczego pytam? Wczoraj zacząłem kombinować na różne sposoby i nic nie działało ,aż się zawiesił modem.Wstał po restarcie komputera,boję się dalej grzebać,żeby całkiem nie popsuć
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-05-2017, 00:54
Post: #2
Jak skonfigurować kartę a2mobile w topnetinfo?
jedyne co jest faktycznie istotne, to inny APN
(a nie widać co masz ustawione w profilu połączenia na załączonym SS)
dla a2mobile APN to:
a2mobile.pl

(dla Aero2 BDI był:
darmowy
)


jeśli chodzi o wybór pasma to możesz spróbować "wymuszenia" czyli zaznaczyć wyłącznie W900 albo wyłącznie W2100 w zależności od tego w którym z tych pasm masz zasięg (choć przy problemach z zasięgiem zazwyczaj sprawdza się W900)

aby w razie potrzeby skorzystać z 2G wystarczy, że włączysz pełen automat

PS w BDI 2G jest już od dawna dostępne (ze 2 lata)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
ftalo (2017-05-23)
16-05-2017, 07:25
Post: #3
Jak skonfigurować kartę a2mobile w topnetinfo?
Konfiguracja jest taka sama dla Aero2, bo to w zasadzie praktycznie ta sama sieć, choć korzystali ostatnio z innego wyróżnika (MNC) niż Aero2.
Generalnie możesz zostawić te same opcje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
ftalo (2017-05-23)
16-05-2017, 16:05
Post: #4
Jak skonfigurować kartę a2mobile w topnetinfo?
Dziękuję.Właśnie uruchomiłem i śmiga,aktualnie na zasięgu 900Mhz,mimo że w mieście,a brak sygnału 2100 ,dziwne ...Na wsi mam oba zasięgi.
PIN udało mi sie wyłączyć w telefonie na stałe,a może to on tak paraliżował pracę modemu wcześniej ?
Wyłączyłem jedynie roaming zgodnie z poradą z innego artykułu. Sygnał nadal mam ten sam co w aero2, MaxDLS mam 170KB/s , bo sygnał słaby. Ale mam nadzieję że już się nie przytrafi to co w aero2,czyli wyrzucenie z sieci na godzinę ,mimo sygnału.W razie czego poinformuję na forum.
Więc jak dotychczas jestem zadowolony,obyło się bez wymiany modemu na nowszą technologię(wciąż mam stary 7,2mbps)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-05-2017, 09:05
Post: #5
Jak skonfigurować kartę a2mobile w topnetinfo?
PIN jest prosty w obsłudze - jak nie podasz, nie działa wcale dopóki go jakoś nie podasz karcie - oprogramowanie wielu urządzeń sobie tym radzi, ale najprościej go wyłączyć - przy Aero2 ryzyko żadne.

Twoja prędkość nie wmusi wynikać ze słabego sygnału (to mało prawdopodobne), raczej z przeciążenia sieci, przeciążenia łącza stacji bazowej oraz... właśnie z niskiej kategorii modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
ftalo (2017-05-23)
23-05-2017, 14:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2017 14:23 przez ftalo.)
Post: #6
Jak skonfigurować kartę a2mobile w topnetinfo?
A jednak słaby sygnał był u mnie główną przyczyną.Mianowicie: modem chodzi stabilnie w bloku tylko w pozycji zawieszonej na żyrandolu(długi kabel).Każde inne umiejscowienie w mieszkaniu oznaczało ciągłe zrywanie lub brak połączenia z internetem. Przy czym najstabilniej w tej pozycji chodzi w paśmie 2100Mhz, nie zerwał mi ani razu połączenia(wystarczy że jest CSQ=1),a wspomniane problemy występują ale w paśmie 900Mhz nawet jak jest dobry sygnał.
PIN również uniemożliwił (mimo że oczywiście go wpisałem w konfiguracji modemu)pracę,gdyż dopiero po zdjęciu da się korzystać z karty a2mobile,inaczej bym w ogóle nie zakładał tego tematu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi ftalo za tę wiadomość:
szopen (2017-05-23)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak internetu w virgin mobile na kartę morfik 3 3 615 23-06-2021 11:56
Ostatni post: morfik
  a2mobile skusiłem się i chyba wracam do pomarańczowych spag 5 4 053 21-07-2020 08:12
Ostatni post: spag
  Kody USSD a2mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) jakubd 1 24 822 28-02-2019 17:22
Ostatni post: szopen
  Niewyczerpane wszystko za 20 zł w a2mobile morfik 16 18 772 10-08-2018 14:44
Ostatni post: Julianka
  Orange Free na Kartę (OFnK) to_ja 148 390 053 24-07-2018 16:14
Ostatni post: szopen