[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
01-10-2013, 11:41
Post: #1
Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
Jak puścić muzykę ze smartfona z androidem przez mini wieżę? W co musi być wyposażona mini wieża, żeby można było grać przez nią muzykę ze smartfona z androidem? Jakim kablem ich połączyć, bo bezprzewodowo (bluetooth) to chyba nie ma takiej opcji? W smartfonie jest tylko wyście na mini usb i wyjście na słuchawki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 12:33
Post: #2
Odp: Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
Wejście sygnału zewnętrznego często jest to np. Jack taki sam jak słuchawek.
Wrzuć zdjęcie gniazdek jakie masz to będziemy wiedzieć

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 13:41
Post: #3
RE: Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
http://www.sonymobile.com/pl/products/ph...eria-tipo/
Jest jeden kabel zasilający, który ma z jednej strony usb, jak do komputera i w ten sposób przeglądam smartfona, a z drugiej mini usb do smartfona. Ten sam kabel służy do ładowania i przeglądania smartfona.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 14:30
Post: #4
Odp: Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
Chodziło mi o gniazda wieży nie telefonu. Do telefonu podpinasz kabel z wtyczka jak od słuchawek natomiast z drugiej strony nie mam informacji jakie masz wejście dźwięku może być chinch , jack. Jeśli masz wejście na mikrofon to tez możesz podłączyć komórkę do niego wtedy kabel jack---jack taki jak masz słuchawki tylko z obu stron taki sam

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 14:46
Post: #5
Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
90% urządzeń typu miniwieża tzw. wejście liniowe w postaci dwóch gniazdek koncentrycznych typu chinch. Jeżeli tak jest, to potrzebujesz więc kabla minijack (do telefonu)-chinch stereo (do wieży).

Przez Bluetooth też można, ale trzeba kupić adapter odbierający sygnał BT, a z drugiej strony wyposażony właśnie w minijack i podłączyć do odpowiedniego wejścia wieży, ale to jest po prostu drogie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 15:19
Post: #6
RE: Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
Dobra, widzę, że bez wklejenia linku się nie obejdzie. http://www.morele.net/rtv/audio-hifi/wie...,,p,0,,/1/
Chodzi mi o wybór spośród tych. Znajomy zastanawia się nad kupnem czegoś niedrogiego i funkcyjnego, więc ciekawy jestem, która z tych jest dobrym wyborem? Czy do każdej można podpiąć smartfona? Niektóre mają wyjście AUX i do niego można podłączyć smartfona?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 15:50
Post: #7
Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
Chyba wszystkie mają chyba (sprawdzaj po kolei) "Wejście Audio" (chodzi o analogowe) lub "AUX" (to właśnie opisane przeze mnie Chinche (z tyłu), czasem jest to minijack (to częściej z przodu) wejściowy - szukaj w specs na stronie producenta danego urządzenia). Do każdego urządzenia z AUX lub (inaczej) wejściem audio można podłączyć smartfona z wyjściem na słuchawki.

A co jest dobre? Zalezy czego potrzebujesz i jakiej jakości dźwięku oczekujesz. Kruger z głośnikami o mocy 2,4W to... raczej nie może dobrze brzmieć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 15:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2013 16:00 przez spag.)
Post: #8
Odp: Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
Potrzebujesz taki kabel [Obrazek: 0_1228473202.jpg] lub z takimi czarnymi koncowkami z dwóch stron jak te po lewej stronie, na 99% będzie taki jak na zdjęciu

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 22:52
Post: #9
RE: Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
Ja bym wolał Logitech 2.1 +jakiś moduł bluetooth

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk 4
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2014, 15:31
Post: #10
RE: Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
zdaję sobie sprawę że wątek jest stary, ale muszę się z Wami podzielić genialną rzeczą jaką znalazłem - zwykły moduł bluetooth z wyjściem spdif/chinch/tos od belkina Smile testowałem wcześniej logitech wireless adapter, ale koniec konców kupiłem ten od blekina za 159 zł - jest rewelacyjny Smile w necie znajdziecie go jako G3A2000cw - na polskiej stronie zero info, patrzeć trzeba tylko na zagraniczne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2014, 17:26
Post: #11
Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
Tylko to nie jest rozwiązanie dla każdego - problem w tym, że bluetooth ogranicza jakość i zwłaszcza na lepszym sprzęcie słyszalne będą tzw. artefakty kompresji. Ale jest to rozwiązanie dobre i wygodne do muzyki pop.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2014, 11:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2014 11:56 przez szopen.)
Post: #12
Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
są różne rozwiązania m.in. Sony też wypuściło podobny gadżet bluetooth
http://www.sonymobile.com/pl/products/ac...iver-bm10/
z tym, że wyposażony dodatkowo w NFC, można kupić taniej na Allegro (tu już cena zbliżona do belkina) niż w sklepie Sony
http://allegro.pl/listing/listing.php?dy...&dym_pos=1

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2017, 16:22
Post: #13
Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
Witam. Również mam problem z podłączeniem smartfona do wieży. Mam wejście AUX w wieży, również mam odpowiedni kabel do tego (z obu stron końcówki jack). Niestety nie wiem, jak przełączyć wieżę w tryb aux. Na wieży wyświetlają się opcje CD, tuner, tape, aux, jednak za pomocą przyciska source przeskakuje mi tylko pomiędzy pierwszymi trzema. Samo podłączenie nie pomaga, muzyka się nie odtwarza. Czy ktoś ma pomysł, co zrobić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2017, 16:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2017 16:48 przez szopen.)
Post: #14
Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
skoro nie możesz wybrać AUX jako źródła to sorry, ale nic z tego nie będzie
(choć możliwe są rozwiązania zastępcze w rodzaju transmitera FM lub "kasety-przejściówki")

możesz zrobić zdjęcia sprzętu i wrócić je jako załączniki do posta? (szczególnie istotne zdjęcia panelu przyłączeniowego)
forg napisał(a):Na wieży wyświetlają się opcje CD, tuner, tape, aux,
to gdzie się wyświetlają te opcje?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2017, 06:29
Post: #15
Jak puścić muzykę ze smartfona przez mini wieżę?
W sumie to podaj model wieży, może to jakaś wesoła funkcja, że z przycisków nie przechodzi na AUX.
A wyświetla się pewnie na wyświetlaczu wbudowanym w wieżę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z połączeniem przez Bluetooth pomiędzy androidem a win 8 dhmts 3 9 413 28-10-2014 19:41
Ostatni post: dhmts
  Streaming ze smartfona na tv szopen 2 6 531 14-02-2014 13:33
Ostatni post: spag