[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak blokować wi-fi na wybranym kompie
06-10-2016, 21:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2016 21:55 przez kaliope.)
Post: #1
Jak blokować wi-fi na wybranym kompie
Mam pytanie. W domu mam sieć wi-fi rozprowadzaną przez Asus RT-AC51u +E3372 i chciałbym blokować dostęp do Wi-Fi na kompie córki po godzinie 21.

Póki co loguje się na asusa i ją ręcznie blokuje, ale chciałbym żeby się to działo z automatu.

Jakie są możliwości? Jakieś płatne programy?

Oryginalny firmware miał 'parental control' ale Padavan niestety nie zapewnił tej opcji
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2016, 22:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2016 22:24 przez szopen.)
Post: #2
Jak blokować wi-fi na wybranym kompie
1) przecież ten router ma chyba funkcję harmonogramu, więc nie musisz robić tego ręcznie
zacząłem pisać zanim uzupełniłeś pytanie, Padavan też ma spore możliwości, tylko trzeba je wykorzystać
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wi...-filtering

2) hasło dla google to "kontrola rodzicielska"

3) przykładowe zestawienie programów (ale wtedy córka nie może być administratorem swojego komputera, w przeciwnym razie wyłączy każdą blokadę)
http://www.softpedia.com/hubs/Parental-Controls/

4) tak naprawdę wszelkie zabezpieczenia są do obejścia - a w ten sposób nie wychowasz dzieci

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2016, 23:53
Post: #3
RE: Jak blokować wi-fi na wybranym kompie
OK, udało się. Okazało się, że Padavan też ma blokadę, tylko jest to w zakładce Firewall. Załączam krok po kroku co trzeba zrobić. Trzeba też popatrzeć jaką mamy ustawioną strefę czasową, bo na początku ustawiłem sobie blokadę kompa od 23:00 do 23:59, i ten komp widniał jako zablokowany ale necik dalej śmigał, więc zgłupiałem o co chodzi. Potem okazało się że asus miał ustawioną strefę czasową z Kuweitu.


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz