[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ITEAD Sonoff Basic - WiFi Wireless Smart Switch [WiFi]
28-11-2017, 23:09
Zgadzam się z szopen
Do tego konkretnego zastosowania ww moduł się nie nadaje
Ala do prostego zał/wył pomysł sterowania z tel. Podoba mi się
Zaraz sobie sprawie na próbę takie coś

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2017, 21:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2017 21:50 przez spag.)
RE: ITEAD Sonoff Basic - WiFi Wireless Smart Switch [WiFi]
(28-11-2017 23:09)ejanek napisał(a):  Zgadzam się z szopen
Do tego konkretnego zastosowania ww moduł się nie nadaje
Ala do prostego zał/wył pomysł sterowania z tel. Podoba mi się
Zaraz sobie sprawie na próbę takie coś

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
To ześ mi pojechał szopen , aż taki głupi i naiwny nie jestem i zdaje sobie sprawe ze można sobie zrobić ognisko w domu, dlatego patrzę żeby sobie nie zrobić "dobrze" za 30PLN tylko znaleźć rozsądne rozwiązanie. Patrzę również nad jakimś rozwiązaniem żeby wsadzić sonoffa w jakiś pojemnik, ale z tego co widze to koszt obudowy atestowanej to koszt conajmniej tyle co sonoff. Instalacje w chacie raczej mam bezpuszkowa, przynajmniej juz nie kojarzę, moze jedną mam, bo tak mi elektrycy zrobili i WAF musiał byc na odpowiednim poziomie więc zamel raczej nie wjedzie pod łącznik światła.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
30-11-2017, 02:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2017 02:52 przez szopen.)
ten moduł zamela jest mniejszy od "sonoff basic" (i znakomicie się mieści puszkach bo jest kwadratowy),
ale jeśli masz instalację "bezpuszkową", to szczerze współczuję ewentualnych modyfikacji

czy pojechałem? może troszeczkę zawiało tekstami "dziadków z elektrody" Big Grin choć na emeryturę jeszcze się nie wybieram ;P

pewnie jeszcze powinienem zasiać mały smrodek na temat patriotyzmu gospodarczego
(ale prawda jest taka, że chińskiego sprzętu się nie brzydzę - to i tak 99% wszystkiego co jest na rynku…)
i na koniec rzucić hasłem o świadectwie SEP

no, ale po prostu widzę co piszesz i na jakich materiałach się opierasz…

a może przede wszystkim napisałem to, bo przerabiałem sonoffa basic na moduł o wyjściu beznapięciowym (do zdalnego otwierania domofonu), a w większości z nich lutowałem , więc mam pojęcie co to za śmieci
(a piszę "w większości", bo mam jeszcze moduły "S20" oraz "Touch", których nie zdążyłem "wrzucić na warsztat" - czekają na zimowy przestój w robocie)

właśnie robię zdjęcia kilku różnych modułów obok siebie, to zaraz to wrzucę - będziesz miał porównanie rozmiarów

po lewej moduł z-wave, czyli coś co Cię nie zainteresuje ze względu na konieczność posiadania dedykowanej centralki (i ceny) w tym konkretnie wypadku to jest Aeotec "Nano Switch" ZW-116 (z pomiarem pobieranej energii, ale wersja uproszczona wygląda dokładnie identycznie), nie mam pod ręką, ale wielkościowo moduły z-wave polskiej firmy Fibaro są niemal identyczne

po środku wspomniany Zamel ROW-01 (dotychczasowe/starsze moduły Zamela "nie-WiFi" wyglądają w zasadzie identycznie, tylko kolor obudowy jest inny)

a po prawej Sonoff Basic

Załączone pliki Miniatury

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-12-2017, 21:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2017 22:06 przez spag.)
Tu chyba jest rozwiązanie jak to poniekąd zrobić, ale chyba wymaga wgrania openHAB do sonoffa
https://youtu.be/FPGkngap6dM

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
04-12-2017, 17:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2017 06:42 przez szopen.)
tu chodziło o firmware AFE
https://github.com/tschaban/SONOFF-Firmw...ster/BASIC
co do openHABa to musisz sobie własny serwer postawić na kompie (włączonym 24/7) albo chociaż na RPi

ale w zasadzie tak samo można przerobić pod Suplę (i jest także dostępne fw pod czujnik temperatury, jakkolwiek nie interesowało mnie podpinanie zewnętrznego lokalnego przełącznika, pewnie jest to wykonalne przy użyciu gotowego firmware supli, ale nie zwróciłem na to uwagi, więc nie obiecuję) zawsze przecież można zmienić soft na inny, a supla załatwia kwestię serwera chmurowego potrzebnego do działania takich systemów oraz gotowej aplikacji dla andka i iosa (oraz ewentualnie własnego serwera na RPi)
https://github.com/SUPLA/ESP8266/tree/master/sonoff

a tu coś dla tych co idą w stronę hardkorowych przeróbek Big Grin
https://techfreak.pl/sonoff-gotowy-uklad...m-esp8266/
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz