[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet stacjonarny UPC/Orange/Netia
22-03-2016, 08:31
Post: #1
Internet stacjonarny UPC/Orange/Netia
Postanowilem troche poobcinac abonament za usługi. Jeszcze z UPC (ktore sie zapycha)nie gadałem ale w Orange chcą 99pln za tv/100Mb int/tel Na 24mce w Netii 50pln za tv/100Mb int na 12 mcy. Tyle ze netia u mnie dostarcza po kablach UPC. Trochę dziwna ta oferta netii moze dlatego ze od przedstawiciela z ulotki na klatce i coś ściemnia, zna ktoś ich usługi?


Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2016, 13:13
Post: #2
Internet stacjonarny UPC/Orange/Netia
W UPC da się wynegocjować (jest wątek na telepolis chyba), ale nie są to wielkie możliwości.
Orange - co to za oferta? ADSL? Czy światło?
Netia na kablach UPC nie ma oficjalnie żadnej oferty. Nie chodzi przypadkiem o Gigakablówkę, która działa na kablach dawnego Astera? (UPC musiało sprzedać komuś dublującą się infrastrukturę Aster-UPC po wykupie Astera). Ja bym wziął Netię na testy i jak się sprawdzi - podpisywał. Jak nie ma możliwości testów - olać, problemy bywają większe, niż w UPC, jeżeli trafisz na "lewy" segment sieci.
Ulotka często bzdurna o tyle, że zasięgu faktycznego nie ma - dzwoń na infolinię i potwierdź dostępność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2016, 17:42
Post: #3
RE: Internet stacjonarny UPC/Orange/Netia
Orange po światłowodach bez opłaty za utrzymanie łącza ok30 jak sie nie ma stacjonarnego.
Netia to na 99% gigakablowka tyle ze "UPC chyba robi im za infrastrukture jak aero plusowi" mam ulotke z UPC za 59 tv 29programow i net do 30Mb zobaczymy czy cos wskoram. Bo Deszczu pod rynnę wpaść mi sie nie chce. Orange za drogi, maks abo to byloby 60pln

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2016, 00:32
Post: #4
Internet stacjonarny UPC/Orange/Netia
W orange 100mbps jest po FTTH, spag jak chcesz dobrą cenę to napisz do mnie na PW.

Umowy na 24 miesiące, z TV. Teraz jest ciut drożej, ale w standardzie 91 kanałów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2016, 03:08
Post: #5
Internet stacjonarny UPC/Orange/Netia
Ja chętnie podłączę FTTH, ale... umowa ze spółdzielnią jest, ale Orange jeszcze się do nas nie przekopała. Wymagana wymiana instalacji w całym budynku - i jest w planach Orange już. Bez terminu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2016, 01:27
Post: #6
Internet stacjonarny UPC/Orange/Netia
Poza FTTH jest też nowa usługa (ale to chyba plany). Gdzie nie ma możliwości światłowodu do domu, jutro coś więcej napiszę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-04-2018, 11:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2018 11:53 przez Ekonomista.)
Post: #7
Internet stacjonarny UPC/Orange/Netia
Też się zastanawiałem nad tymi dostawcami. W ulotkach roznoszonych są ciekawe oferty i sprawdzałem na stronach tych trzech operatorów mój adres. Najciekawszą ofertę miała teoretycznie Netia, 100Mbps plus nolimit rozmów plus HBO GO za 49,99 zł, ale... jak się w końcu dodzwoniłem to chcieli 69,99 zł plus chyba 100 złotych za utrzymanie łącza Orange plus 200 ileś za uruchomienie za uwaga! sam internet w technologii LLU jak się wyraziła z prędkością do 11 Mbps.

Twierdziła, że na razie nie ma pod tym adresem światłowodu. Teraz pytanie do fachowców: czy mam światłowód skoro na klatce na ostatnim piętrze jest skrzynka Orange z napisem "niewidzialne promieniowanie laserowe... i t.p."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-04-2018, 16:39
Post: #8
Internet stacjonarny UPC/Orange/Netia
Ekonomista napisał(a):czy mam światłowód skoro na klatce na ostatnim piętrze jest skrzynka Orange z napisem "niewidzialne promieniowanie laserowe... i t.p."
Masz światłowód, no chyba, że zamontowano skrzynkę "przyszłościowo". Tongue

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-04-2018, 17:52
Post: #9
Internet stacjonarny UPC/Orange/Netia
OffTopic: Czy pomiędzy łączem około 20 Mbps z LTE, a światłowodem 300 czy 600 Mbps jest kolosalna różnica w przeglądaniu stron www albo działaniu aplikacji na smartfonie skoro telefon podczas ładowania strony i tak pokazuje mi jakieś kilobajty na sekundę i rzeczywiście strony tak się ładują (czasem pół minuty)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-04-2018, 11:38
Post: #10
Internet stacjonarny UPC/Orange/Netia
Instalacja może być i pół roku zanim usługa zostanie faktycznie uruchomiona, u mnie tak było.

Aktywacja przy e-fakturze kosztuje grosze, już nie pamiętam ile ale zakres pewnie 1-50 zł. W abonamencie 100 zł miesięcznie jest tv + telefon + komórka + internet.

W netii jest słaba telewizja w tej kwocie 50 zł... coś za coś. Chociaż u mnie w UPC za mniejsze pieniądze jest więcej kanałów.

Przeglądanie stron i ogólne działanie internetu nie ma większego znaczenia. Strony może ciut szybciej się ładują, ale powiedziałbym, że różnica jest minimalna i do tego musi być szybki komputer a nie zabytek typu C2D gdzie widzisz ładowanie nowej karty.

Największa różnica powiedziałbym, że jest w prędkości pobierania i pingu w grach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bon sodexho 20 zł za doładowanie za min 50 zł w Orange poprzez BZWBK24 tps4 0 3 823 01-03-2017 20:31
Ostatni post: tps4
  przeniesienie i podtrzymanie nr stacjonarnego z orange do... ? amatoramator 10 8 391 26-12-2016 02:49
Ostatni post: amatoramator
  Orange - „ Prezenty przez cały rok” szopen 2 6 211 06-12-2015 20:19
Ostatni post: jakubd
  PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych mrqasq 10 11 326 28-08-2014 16:55
Ostatni post: grzech1991