[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
22-10-2012, 19:16
Post: #1
Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
Witam

Podczas łączenia się z Internetem Aero2 poprzez Internet managera (aplikacja T-mobile) mam za każdym razem komunikat:

[Obrazek: 20121022aero2korzystasz.png]
"Korzystasz z roamingu sieci. Pamiętaj, że powoduje to dodatkowe opłaty roamingowe. Czy chcesz kontynuować?"

Co należy zrobić, aby ten komunikat się nie pojawiał?

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2012, 21:08
Post: #2
RE: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
Zmienić zapewne program, aplikacja jest napisana do t-mobile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2012, 22:11
Post: #3
RE: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
Polecasz coś konkretnego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2012, 23:39
Post: #4
RE: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
Jeżeli to aplikacja od modemów ZTE, to nie znalazłem opcji związanej z roamingiem - jest coś w Ustawienia->Automatyczne łączenie, ale nie do końca o to chyba chodzi.

A jako zastępstwo - sam Windows albo Top NetInfo. A jeżeli to jednak Huawei, to Mobile Partner.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 11:35
Post: #5
RE: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
O tym już przecież było, bodajże z playem.
Przecież jak masz w modem z kartę Aero2, to jak na miłość boską Smile, T-Mobile może ci coś dodatkowo naliczyć?
To program T-Mobile tak reaguje na roaming Plusa z Aero2.
Po prostu zaakceptuj i tyle Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 12:04
Post: #6
RE: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
Tylko, że trzeba to robić za każdym razem, co może być męczące.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 12:16
Post: #7
Odp: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
Odpowiedź brzmi tak, po prostu informują ze jak jesteś w roamingu to możesz zapłacić więcej (wiadomo jak teraz działa aero więc tym się nie przejmuj)

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 14:57
Post: #8
RE: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
T-Mobile nie może informować o tym poprzez kartę SIM Aero2 Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 16:12
Post: #9
Odp: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
Nie przez kartę tylko skoro kartą jest w roamingu to pytają czy nawiązać połączenie które może cię kosztować więcej, znaczy czy jesteś świadom co robisz, teraz po zmianach o2cm za każdym razem pyta podobnie pisząc ze jestem za granicą
Big Grin
Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 17:03
Post: #10
RE: Odp: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
Pytanie się zaczęło w tym miesiącu. Wcześniej jego nie było. Podejrzewam, że to ma coś wspólnego z tą notatką na stronie jdtech:
http://jdtech.pl/2012/10/aero2-siec-znik...-plus.html

Pytania nie pochodzą od operatora T-mobile, tylko z oprogramowania dołączanego do modemu, które wykrywa, że karta SIM Aero2 jest w roamingu Plusa. Codzienne klikanie, że się zgadzam na roaming jest kłopotliwe, bo ja bym chciał aby internet załączał się automatycznie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 17:11
Post: #11
RE: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
imbal - nie wiem teraz, czy pytasz, czy stwierdzasz - to oczywiste, że to jest efekt rekonfiguracji i włączenia Aero2 w systemy Plusa - od 1 października karty działają w roamingu Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 18:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2012 18:46 przez Janeo.)
Post: #12
RE: Odp: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
(23-10-2012 16:12)spag napisał(a):  Nie przez kartę tylko skoro kartą jest w roamingu to pytają czy nawiązać połączenie które może cię kosztować więcej, znaczy czy jesteś świadom co robisz, teraz po zmianach o2cm za każdym razem pyta podobnie pisząc ze jestem za granicą

> pytają
Ooo, to ciekawe, kto pyta? Podczas łączenia modemu z siecią Aero2 zapytuje telepatycznie ("nie przez kartę") operator T-Mobile?
Jeśli zaś pyta Operator pod nazwą Aero2, to rzeczywiście trzeba się trzymać na baczności, bo można przez ten roaming zbankrutować Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 19:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2012 21:07 przez imbal.)
Post: #13
RE: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
(23-10-2012 17:11)jakubd napisał(a):  imbal - nie wiem teraz, czy pytasz, czy stwierdzasz - to oczywiste, że to jest efekt rekonfiguracji i włączenia Aero2 w systemy Plusa - od 1 października karty działają w roamingu Aero2.

Odpowiadałem na pytania poprzedników.


Zainstalowałem Mobile Partner od Huawei. Program nie pyta się czy na pewno połączyć, więc jest lepiej. Teraz mam inne problemy:
- Co zrobić, aby wznawiało automatycznie połączenie co godzinę? (Internet manager to potrafił)
- Co zrobić, aby połączenie było nawiązane automatycznie wraz ze startem systemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 21:06
Post: #14
Odp: RE: Odp: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
> pytają
Ooo, to ciekawe, kto pyta? Podczas łączenia modemu z siecią Aero2 zapytuje telepatycznie ("nie przez kartę") operator T-Mobile?

Jeśli zaś pyta Operator pod nazwą Aero2, to rzeczywiście trzeba się trzymać na baczności, bo można przez ten roaming zbankrutować Smile.

po części operator jeśli miałbyś kartę t-mobile, a próbujesz się połączyć do sieci innej niż karta widocznie wszystko co jest inne niż T-mobile (pewnie w programie są zapisane kody T-mobile z różnych krajów i wszystko inne jest roamingiem) więc co sobie kpisz? Ja piszę że jest to informacja że rozumiesz iż koszty połączenia MOGĄ BYĆ WYŻSZE, i to akceptujesz lub nie


Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2012, 22:57
Post: #15
RE: Internet manager Roaming - Czy chcesz kontynuować?
Spokojnie - po prostu się nie dogadaliście i tyle Smile
Kolega spag zna się na temacie dobrze, więc prostych pytań faktycznie by nie zadawał Smile

Wracając do meritum: MP w odpowiedniej wersji ma funkcję wznawiania, a także nawiązywania połączenia od razu po wykryciu modemu - a aplikacja po wetknięciu modemu sama się uruchamia - problem pojawi się tylko w przypadku długiego logowania się modemu do sieci - czasem MP dziwnie na to reaguje - dlatego ja tego nie polecam.
Problem możesz mieć taki, że funkcja wznawiania w MP jest czuła na wersję samego MP, sterowników i modem, a także niestety system operacyjny - trudno czasem dobrać odpowiednią kombinację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejny manager połączeń który działa z różnymi producentami spag 1 7 689 06-07-2014 04:07
Ostatni post: szopen
  [Link] O2 Connection Manager dla Windows 8 spag 0 3 250 13-01-2013 16:31
Ostatni post: spag
Lightbulb Acer 3G Connection Manager szopen 3 8 518 02-10-2012 17:06
Ostatni post: szopen
  Gobi Sample Connection Manager szopen 0 6 375 05-04-2012 00:30
Ostatni post: szopen
Lightbulb Samsung Connection Manager elector 4 13 666 30-03-2012 14:42
Ostatni post: szopen