[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet bezprzewodowy. Zagrożenia i bezpieczeństwo.
25-01-2016, 17:35
Post: #1
Internet bezprzewodowy. Zagrożenia i bezpieczeństwo.
Witam, zabieram się do pisania pracy inżynierskiej na taki temat jak wyżej i chciałem się zapytać czy posiadacie jakieś materiały, artykuły czy książki, które mogłyby mi pomóc w sprawnym napisaniu tejże pracy Smile

Nakreśliłem sobie plan pisania:
1) Wstęp
2) Historia transmisji bezprzewodowej (gsm, gprs, edge, umts, hsdpa, lte) i tu zaczynają się dla mnie schody, bo chciałbym korzystać z fachowej literatury, która rzeczowo i dokładnie opisuje daną technologię, a google wypluwa mi jedynie artykuły do wikipedii czy jakiś archiwalnych krótkich artykułow sprzed 10 lat, to jest bolączka głowna, spotkał się ktoś może z konkretną literaturą którą mógłbym się posłużyć?
3)Charakterystyka sieci bezprzewodowych:
a) sieci mobilne
b) bezprzewodowe sieci stacjonarne
4) Zagrożenia
5) Bezpieczeństwo

To taki ogólny dość zarys tego co chciałbym zawrzeć, wiadomo gdzieś tam jeszcze muszą się znaleźć badania jakieś, ale ogólnie jestem w kropce w związku z tym brakiem rzeczowej literatury...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2016, 05:04
Post: #2
Internet bezprzewodowy. Zagrożenia i bezpieczeństwo.
no jakoś nie do końca wierzę, że nic nie ma, oto przykład:
http://www.mobile-telecom-networks.pl/p/literatura.html

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2016, 09:13
Post: #3
Internet bezprzewodowy. Zagrożenia i bezpieczeństwo.
Lista literatury głównej - jest po Polsku, ale w google jej nie znajdziesz. Dla mnie podstawą wiedzy był wykład od GSM na uczelni (ale to było 15 lat temu), a potem książka http://www.wkl.com.pl/umts---system-tele...a,1,1,308?
O LTE czytałem już prosto fragmenty dokumentacji standardu (dla ciebie bez sensu, bo to są setki tysięcy stron) powstałe podczas spotkań, konferencji i tzw. komitetów.
Wiedzę na tym poziomie najlepiej jednak czerpać tradycyjnie z książek, a znajdziesz je albo w księgarniach, albo w bibliotekach (uczelnie techniczne mają odpowiednie książki na pewno na stanie).
Dla twardzieli są jeszcze prace naukowe, które opisują konkretne systemy szyfrowania stosowane w tych sieciach wraz z analizą ich wad. Ale to już by było mega inżynierskie zadanie na mataanalizę prac naukowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2016, 16:31
Post: #4
Internet bezprzewodowy. Zagrożenia i bezpieczeństwo.
Zamówiłem tę ksiązkę o UMTS Kołakowskiego i Cichockiego, natomiast moglibyście polecić coś fachowego gdzie są opisane zagrożenia? Chciałbym uniknąć powielenia treści z którkich artykułów, które można zlaleźć w sieci :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz