[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch, smartband co wybrać?
12-04-2016, 04:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-04-2016 14:53 przez szopen.)
Post: #41
Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch co wybrać?
tym razem "rzucili" coś dla biegaczy - TomTom Runner Cardio GPS, niestety refurb, ale w zamian za to cena chyba do przyjęcia? (559,95 zł +
29,95 zł Dostawa =~590zł)
http://www.ibood.com/pl/pl/product-specs...rb-as.html
z tego co zdołałem się dowiedzieć szybkim googlowaniem, na zegarek to ten sprzęt się nie nadaje (wytrzymuje do 8h na jednym ładowaniu, ale taki kiepski wynik jak przypuszczam w trybie z pomiarem pulsu), ale jako pomoc treningowa jest ponoć OK
warto zaglądać na tamtejsze forum - można się czasem dowiedzieć czegoś ciekawego (o ile moderatorzy nie skasują tego co jest niezgodne z "jedyną słuszną linią")
http://pl-pl.forum.ibood.com/products/23...refurb-as/

niestety nie mam czasu, siły i ochoty na jakiś głębszy research na jego temat, ale to sprzęt dla konkretnej grupy docelowej, więc zainteresowani pewnie wiedzą więcej niż ja

jakiś dzień refurbów TomTom'a
TomTom Runner (ciemnoszary) Refurb za 299zł w RTVeuroAGD
http://www.euro.com.pl/cms/okazja-dnia.bhtml
zwykłą cena refurba tego modelu (w tym sklepie) to 349zł
http://www.euro.com.pl/zegarki-sportowe/...furb.bhtml

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-06-2016, 08:04
Post: #42
RE: Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch co wybrać?
Pada mi bateria w SW2. Krótko trzyma, po naładowaniu i odłączeniu ładowarki pokazuje np. 90%.

Chyba kupię pebble Time 2 https://www.kickstarter.com/projects/597...w-3g-ultra

Odpuszczam Gear s2. W Orange go nie ma.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-06-2016, 12:12
Post: #43
Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch co wybrać?
"regenerowałem" już aku w jednym SW2 i to z pozytywnym rezultatem - czas pracy wydłużył się o ok. 20-30%

jednak uzyskany wynik zależy od tego jak aku był eksploatowany, a cała sztuczka polega na
1) używaniu zegarka do momentu wyłączenia,
2) pozostawienie go bez ładowania na około godzinę,
3) włączeniu ponownie, następnie wracamy do punktu 1)
4) próby włączania kontynuujemy do momentu gdy zegarek nie chce się uruchomić, wtedy należy odczekać jeszcze do kilku godzin i ponowić próbę
5) dopiero gdy na 100% nie daje żadnych "oznak życia" podpinamy do ładowarki na kilka godzin (nie włączając, najlepiej na noc)

kolejne kilka cykli ładowania należy przeprowadzić w ten sam sposób (do momentu gdy zegarek po całkowitym rozładowaniu i odczekaniu godziny przestaje się włączać)
UWAGA - pozostawienie aku w stanie głębokiego rozładowania na dłuższy czas niż kilka godzin może doprowadzić do jego całkowitego zniszczenia

w przypadku realnie zużytego akumulatora ta procedura nie pomoże, natomiast jest w stanie częściowo likwidować efekt pamięciowy (powstały w przypadku, gdy zegarek był często ładowany bez całkowitego rozładowania)

PS jeśli będziesz planował zaprzestanie używania, naładuj go do 100% i wyłącz, a dopiero potem odepnij od ładowarki (przechowywanie z aku naładowanym w 100% nie jest zalecane, ale pozwoli uniknąć głębokiego samorozwiązania w przypadku przechowywania przez długi czas) jeśli planujesz przekazanie go w inne ręce w miarę szybko pozostaw aku ze stanem między 40% a 70% przed wyłączeniem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-01-2019, 14:51
Post: #44
Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch co wybrać?
Podepnę się pod temat.
Szukam prostego smartbanda. Ale takiego naprawdę prostego.
Chcę zegar, powiadomienia (telefon, mail, SMS), długi czas pracy, rozsądną cenę. I w sumie tyle.
Nie zależy mi na pulsie, krokach i kaloriach; Po prostu często nie słyszę telefonu albo nie wiem który wibruje.
Znalazłem Mi Band 2, wygląda że spełnia wszystkie oczekiwania. Ktoś używał i poleca? Albo odradza?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-01-2019, 15:32
Post: #45
Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch co wybrać?
"Mi Band 2" jest chyba dobrym wyborem, sam wprawdzie nie używam, ale znam wielu zadowolonych użytkowników.
"Naprawdę prosty smartband" zwykle nie ma wyświetlacza…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-01-2019, 15:39
Post: #46
Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch co wybrać?
Chyba mój temat jest do skasowania albo podpięcia treści.
http://forum.jdtech.pl/Watek-opaski-do-w...-serwisami
FitBand i droższe modele, robią różnicę, co do zegarka i innych rzeczyw tej kategorii, jeśli ktoś ma tryb życia emeryta chyba wszystko coś tam może coś tam umie. Na allegro wystarczy wpisac wszelkie propozycje, Mi Band 2 bierze ludzi bardzo dużo, bo tanio. Odpowiedź nasuwa sie sama.
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2019, 15:56
Post: #47
RE: Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch co wybrać?
(12-01-2019 15:32)szopen napisał(a):  "Naprawdę prosty smartband" zwykle nie ma wyświetlacza…
Prawda. Pierwszy Mi Band miał trzy LEDy, ale potrzebowałbym przynajmniej sześciu na czas wyświetlany binarnie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-01-2019, 16:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2019 16:38 przez szopen.)
Post: #48
Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch co wybrać?
whiteindian napisał(a):Chyba mój temat jest do skasowania albo podpięcia treści.
ani jedno, ani drugie, no może po zmianie tamtego tematu na jakiś bardziej kojarzący się z zagadnieniem (np. z użyciem słowa "smartbandy" itp.?) wtedy może możnaby coś przenieść, ale mam inny pomysł i go zrealizuję - tu dołożę smartband do tytułu

tam jednak poruszyłeś inne zagadnienie - współpracę z serwisami monitorowania aktywności fizycznej
(może to się nie każdemu w głowie mieści, ale nie każdy z tego korzysta - dlatego przez lata byłem zachwycony SW2 sonego, mimo, że większość zastosowań tego smartwatcha to był tak naprawdę drugi wyświetlacz do telefonu + zdalne powiadomienie wibracją, ba dodam więcej - byłbym nadal zachwycony gdyby nie zakończenie wsparcia przez producenta, niestety mój egzemplarz wyzionął ducha po zalaniu, ale gdyby ten sprzęt był nadal produkowany i wspierany wciąż kupiłbym SW2… no ale nie jest, więc pogodziłem się już ze stratą tak użytecznego narzędzia i czekam na godnego następcę tymczasowo się ratując zegarkiem lenovo watch 9, ale on w porównaniu do SW2 to śmieć…)

PS tam chyba do przemyślenia jest uzupełnienie tytułu o to jakiego rodzaju serwisy chodzi (fitnesowe? to chyba średnio pasujące słowo)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2019, 10:20
Post: #49
Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch, smartband co wybrać?
Zdecydowałem się na Mi Band 2 i używam od tygodnia. Opaska jest dobrze przemyślana (aplikacja trochę mniej), bateria długo trzyma, sprzęt robi wszystko to co chciałem a nawet więcej. Jednocześnie to przypadek "apetyt rośnie w miarę jedzenia" - Jak już człowiek poużywa (albo zobaczy w akcji Mi Band 3) to dochodzi do wniosku że mogłaby robić jeszcze to, tamto i parę innych rzeczy. I w końcu nosimy na ręce drugi smartfon, który trzeba codziennie ładować Smile
Mam tak naprawdę jedno poważne zastrzeżenie do tego gadżetu - profilowanie. Do aplikacji trzeba się zalogować jakimś kontem (Mi, Google, FB, etc.) i na tym koncie gromadzona jest masa danych o użytkowniku.
Jeśli ktoś zna alternatywną, darmową aplikację która daje te same funkcje to chętnie poznam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2019, 19:03
Post: #50
Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch, smartband co wybrać?
Arathefu napisał(a):Do aplikacji trzeba się zalogować jakimś kontem (Mi, Google, FB, etc.) i na tym koncie gromadzona jest masa danych o użytkowniku.
Remedium - założyć czyste nowe i na fałszywe dane konto na google i używać tylko do tej aplikacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2019, 13:59
Post: #51
Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch, smartband co wybrać?
Nie wiem nie używam (może to trafienie jak kulą w płot bo się nie interesowałem tym sprzętem), ale znajomi mają, to kojarzę, że dla mibandów (i reszty sprzętu z rodziny) są też alternatywne aplikacje, może któraś z nich działa inaczej?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2019, 15:39
Post: #52
Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch, smartband co wybrać?
Zdaje się, że Mi Fit jest wymagany, żeby było API do komunikacji z zegarkiem. Alternatywne aplikacje takie, jak Mi Band Tools (kupiłem swego czasu jak rozszerzała funkcjonalność Mi Banda 2 właśnie o dane dzwoniącego) też wymagał obecności Mi Fit.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2019, 16:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2019 16:18 przez szopen.)
Post: #53
Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch, smartband co wybrać?
znalazłem - MBM może działać zarówno z mi fit jak i bez
https://play.google.com/store/apps/detai...bandmaster
mimo wszystko radzę poczytać zanim się zacznie próbować używać bez mi fit'a
(generalnie pamiętam, że w niektórych konfiguracjach były cyrki z mi bandami nawet z fabryczną apką)
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=814810

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lenovo Watch 9 - analogowy zegarek z funkcjami bluetooth szopen 3 4 900 09-11-2018 23:49
Ostatni post: grzech1991
  Smartwatch R-Watch M26 ostrzeżenie dla zbyt oszczędnych Ekonomista 13 12 433 14-10-2017 23:28
Ostatni post: jakubd
  Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek szopen 48 51 145 02-04-2017 12:12
Ostatni post: grzech1991
  Sony SWR50 (Smartwatch 3) - "inteligentny" zegarek, Android™ Wear, SmartWear szopen 3 13 008 15-01-2015 18:30
Ostatni post: grzech1991
  Sony SWR30 (SmartBand Talk) - "gadająca inteligena opaska", SmartWear szopen 1 5 403 15-01-2015 09:29
Ostatni post: spag