[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E586 - nie można uaktualnić sterowników
23-01-2014, 15:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2014 03:18 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E586 - nie można uaktualnić sterowników
Posiadam modem huawei e586. Konsultant mojego operatora sieci (Play) w związku ze złym łączem poradził, abym zaktualizowała sterowniki (nie będę wchodzić w szczegóły). Program do aktualizacji (przepraszam za mój mało techniczny język) ściągnęłam. Okno instalacji otwiera się poprawnie. Po kliknięciu przycisku "Start" rozpoczyna się cały proces aktualizacji. Niestety w momencie, gdy wyświetla się informacja "Ready to download programs." pokazuje się kolejne okno z napisem password. Czy może ktoś wie o jakie hasło chodzi? Wpisywałam już hasło dostępu do routera, klucz wspólny WPA, Nazwę (SSID). I nie mam już pomysłu. Router jest włączony i podłączony do komputera przez USB.

Z góry przepraszam za mało techniczny język, ale jestem laikiem w tej kwestii.
Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 15:47
Post: #2
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
To co próbujesz aktualizować, to firmware routera. Nie ma potrzeby tego robić. Hasło to ochrona przed tym, żeby nie wrzucić do urządzenia firmware od innego lub od wersji dla innego operatora. Dzięki temu trudniej uszkodzić urządzenie.
Spadek prędkości to prawie na pewno wina przeciążeń sieci - czy w godzinach szczytu 18-22 jest gorzej, niż poza tymi godzinami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 16:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2014 16:03 przez aeterno.)
Post: #3
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Więc wytłumaczę w czym jest rzecz. Z prędkością łącza jest wszystko ok, chodzi bardziej tu o zmianę preferowanego trybu sieci. Router cały czas przeskakuje z 3G na 2G i H. To powoduje rozłączanie się Internetu (mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi). W starszej wersji oprogramowania tego routera, nie ma możliwości włączenia tylko jednego trybu bez przeskakiwania na inne pasma (w ustawieniach jest włączona opcja "automatycznie" i "wszystkie zakresy" bez możliwości zmiany). Konsultant stwierdził, że mam za stare oprogramowanie i na pewno jest dostępna nowsza wersja ponieważ on z takiej korzysta i tam jest możliwość zmiany trybu tylko na jeden (HSPA+). Doradził, abym ściągnęła sterowniki i wtedy będę miała aktualniejszą wersję z możliwą zmianą. Oni nie mogą tego zrobić niestety u siebie. Nie wiem czy to co on mi doradził jest prawdą.

Dodam jeszcze, że jest to przedłużona umowa z tym operatorem, z tym samym urządzeniem, w tym samym miejscu zamieszkania, z tym samym pakietem internetowym i przed przedłużeniem umowy wszystko chodziło idealnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 16:34
Post: #4
Odp: Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Pewnie chodzi o flash code wiec zadzwoń do play i poproś o ten kod skoro oni doradzają ci zrobienie takiej rzeczy w domu, jesli urządzenie jest na gwarancji to idź do ich punktu, jak chcesz sama próbować to zapisz z kim rozmawialas godzine i date rozmowy są nagrywane wiec jeśli stwierdza ze nie naruszy to gwarancji to będziesz mieć dowód jesli nie zalezy ci na gwarancji to sa darmowe kalkulatory do ściągania simlocka zwykle podaja one również flash code wiec możesz to zrobić sama wpisując nr imei w taki kalkulator.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 16:57
Post: #5
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Od razu dwa problemy:
1. Flash code nie jest wymagany, jeżeli to oficjalny firmware operatora (rozumiem, że to np. sprzęt z Play i oprogramowanie pobrane zostało też z Play?)
2. Nie ma pewności, że flash code kalkulatory które mamy zadziałają akurat z E586.
3. Nie ma możliwości wymuszenia pracy tylko w HSPA+, można wymusić pracę ogólnie w 3G i taka opcja jest na 100% w każdym urządzeniu 3G jakie spotkałem, także w E586.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 19:19
Post: #6
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Niestety, nie można było ściągnąć oprogramowania z Play, ponieważ oni już tego routera nie oferują i konsultant mi wytłumaczył, że nie można nic zrobić. Zaktualizowałam aktualizację dostępną w Huawei (za radą konsultanta). Ale to nie rozwiązało problemu. Konsultant dalej uparcie twierdzi (dzwoniłam po raz drugi), że oprogramowanie jakie on ma i wszystkie ich routery umożliwia zmianę na HSPA+ w ustawieniach routera. Nie potrafi wytłumaczyć dlaczego ja miałam inne oprogramowanie. Zostało to zgłoszone do działu technicznego i został wypełniony formularz zgłoszenia, ale ja nie wierzę w powodzenie (męczę się już z tym od września tamtego roku). Możliwości zmiany nie ma, jest tylko informacja, że jest preferowany 3G.

Dziękuję wszystkim za pomoc Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 20:16
Post: #7
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Ktoś czegoś nie zrozumiał. Wybór 2G, 3G lub 2G i 3G może być. Poszczególnych trybów pracy (UMTS<->HSPA<->HSPA+<->HSPA+DC, czy też GPRS<->EDGE) nie było i nigdy nie będzie do wyboru.

Co do informacji - możesz zmieniać, tylko... najpierw się rozłącz - nie można modyfikować w większości urządzeń preferencji w czasie aktywnego połączenia z Internetem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2014, 19:55
Post: #8
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
czy ktos wie gdzie znajde najnowszy firmware do e586 ?
Wlasnie leci do mnie nowy model tylko z lockiem Orange i po sciagnieciu go bede chcial zaktualizować firmware i w necie widzialem tylko firmware operatora z Anglii 3...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2014, 20:45
Post: #9
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Ale po co aktualizować firmware? co to za mania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2014, 22:19
Post: #10
RE: Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Ja akurat jestem fanem najnowszego firmware. Ale do e586 jeszcze nie widziałem.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2014, 09:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2014 09:48 przez adamusek.)
Post: #11
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Ja rowniez zawsze uaktualniam firmware chociaż są zwolennicy jak działą to nie ruszać Wink
Ale moja wieloletnia praktyka zawodowa pokazuje że często firmware rozwiązuje wiele problemów choć czasem potrafi coś pogorszyć (choć rzadko Wink
Np. serwis HP nie przyjmie zgłoszenia na serwer gdy nie zaktualizujemy kompletu firmware na każdy podzespół w urządzeniu.

http://support.three.co.uk/SRVS/CGI-BIN/...%285515%29

Prosze bardzo. Pytanie czy mozna tego uzyc ?
Tujeszcze na chomiku znalazlem:
http://chomikuj.pl/Ekscentryk/MODEMY/Fir...mware+E586
Grzech1991 jaka masz wersje firmware u Ciebie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2014, 12:15
Post: #12
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Bez hasła (flash code) firmware od innego operatora nie wejdzie. Jak wygenerować flashcode do E586 nie wiem - algorytmów jest kilka, aplikacji więcej. Nie wiem, czy jest licznik błędnych wprowadzeń flash code.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2014, 14:23
Post: #13
RE: Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
U mnie jest 21.322.00.11.264

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2014, 20:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2014 22:45 przez psxmaster.)
Post: #14
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Witam! Podepnę się do tematu . Mój MiFi huawai e586 z play po włożeniu karty z Orange (oczywiście skonfigurowałem nowy profil itd) działał ale od wielkiego święta "złapał" jedna kreskę (nie pomagała zmiana "preferowanego trybu") . U mnie rozwiązaniem było wgranie nowego softa dla Modemu Huawei E586 dla H3G Global . Oczywiście przy probie trzeba było wprowadzić hasło które wygenerowałem za pomocą Huaweicalc (dla zainteresowanych linki na dole). Modem wykrywa teraz siec właściwie wszędzie , ciężko jest sprawić żeby sygnał spadł poniżej trzech kresek . Uwaga! jest jeden malutki haczyk. Otóż program uruchamiający który instaluje się po pierwszym podpięciu modemu do komputera (w moim przypadku z play) staje się bezużyteczny a do ustawień modemu wchodzimy przez wpisanie w wyszukiwarce http://192.168.1.1 oczywiście wszystkie możliwości konfiguracji pozostają a nawet jest kilka nowych (np. opcja auto apn) . Oczywiście wszystkie modyfikacje robisz na własną odpowiedzialność !!!

Linki są z chomikuj wstawiam jak coś to usuń jeśli nie wolno:
program do update :http://s5948.chomikuj.pl/File.aspx?e=gtm0_I1P9xIiJzRpeHkLP0XcimZpD7RNmpby7tlACLlGQNyVUUWZSQzaKueCuEKjlbS6​Fyaiag3VcUUtBhYVbtCyIe0pmKm8FEvLSpFAS3bYTEL87UnYI9kkei8cj6b9zFKNOMtVlO-O26q8xxOC52bQfPS0h9e994zoFdS0b4uVpVTcq5howwwEJl4uJwix&pv=2

huaweicalc :http://s5109.chomikuj.pl/File.aspx?e=5nvmbBjUhp27trMzHMeT5FzFAQlqJsvon0Kk9jn1xySF8Ffe7n1XhrbLANjj-yPSl9-PNGDiT8mIaYlLTD4D53lDGQf24mIN9x2bnNHrqzUTrBygQuv-cBgzjEbrWHKEn7mJbFrBLR86uEX1F1GImw&pv=2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2014, 21:14
Post: #15
Odp: Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Wrzuc link w post, bo h3global moze byc na paru stronach ja widziałem na stronie 3 ze Szwecji albo Danii jakis soft do mifi

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2014, 22:20
Post: #16
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
odblokowalem swojego e586 z orange (kupilem kod za 5zl)
mam soft 21.322.00.10.159
Dostalem tez flashcode do upgrade. Narazie router dziala prawidlowo ale jak bedzie nowszy firmware to wgram ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2014, 22:54
Post: #17
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Ja mam z dystrybucji play'a ale widać, że u mnie jest nowszy. Nie zmieniam na nic innego, bo jest po polsku a tego tracić nie chcę. No i sprzęt na gwarancji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2014, 17:50
Post: #18
RE: Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
U mnie po zmianie również jest po polsku wiec to się akurat nie zmienia. Z gwarancja to już inna sprawa wiec jeśli chcesz ja zachować to faktycznie lepiej nic nie ruszać puki co. Dodam jeszcze ze po kilkudniowych testach mogę powiedzieć ze :
- zasięg jest niesamowity . Zabrałem mifi do piwnicy gdzie ledwo łapie sygnał na komórce , ale nie zrobiło to większego wrażenia na modemie . Dalej trzy kreski!
- zauważyłem jakby większy obszar na którym "łapie" wi-fi . Wcześniej było to max 5-6 metrów , teraz spokojnie mam zasięg jakieś 10-11 metrów od sprzętu czyli tam gdzie wcześniej nawet mi nie wykrywało sygnału

I stąd pytanie do znawców tematu: Czy rzeczywiście soft może tak poprawić parametry?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2014, 22:13
Post: #19
Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Teoretycznie tak. Ale zawsze odbywa się to jakimś kosztem - E586 i pochodne miały chyba opcję wyboru mocy nadawania WiFi. Czułość GSM też można zmienić. Obie rzeczy jednak powodują zwiększone obciążenie baterii, termiczne obciążenie układów (jeden z radioromów do Hermesa - taki pocket firmy HTC - powodował w skrajnych przypadkach nawet spalenie układu).
Częściej jednak zmienia się po prostu sposób wyświetlania - ile kresek odpowiada jakiej mocy sygnału.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2014, 22:35
Post: #20
RE: Pomocy! huawei e586 - nie można uaktualnić sterowników
Nie zauważyłem żeby się jakoś bardziej grzał , a co do zasięgu to jest to faktyczny zasięg bo wcześniej net często przerywał na wszelakich testach prędkości ledwo wyciągało 1 megabit (jeśli akurat łaskawie złapał jedna kreskę) natomiast teraz jest rożnie ale średnio 4 do 6 mega (ściąga pliki 400 do 700 kb na sek).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E5785 +Mikrotik wasilek 8 14 515 15-06-2019 13:49
Ostatni post: szopen
  HUAWEI E587u-2 - jak zresetowac dane? Mowca 1 7 993 07-06-2017 08:47
Ostatni post: jakubd
  Huawei E5577Cs321 problem z capatcha axel_gb 1 8 837 27-03-2017 23:41
Ostatni post: szopen
Information Huawei E5573 K4r0lSz 8 26 000 24-12-2016 22:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E5372 ( webui ) Dashboard Oktawiuszokti 27 68 261 19-07-2016 23:23
Ostatni post: szopen