[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E5832 (Play) error code 12
20-01-2013, 01:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2013 01:53 przez szopen.)
Post: #21
RE: Huawei E5832 (Play) error code 12
jest dostępny w zasobach blogu, o którym wspomniałeś, przy instalacji robi lekki mym w sterownikach, ale wygląda na to, że działa poprawnie
http://blog.sloniupl.eu/2012/06/18/konfi...e_partner/
plik jest również dostępny tam:
http://www.dc-files.com/files/huawei/mod...artner.zip

zrobiłem nieco pełniejszy research i wersja firmware
http://www.dc-files.com/files/huawei/mod...12sp05.exe
powinna mieć możliwość konfiguracji APNu z poziomu interfejsu www, jakkolwiek nie zalecam kolejnych zmian firmware, gdyż to jest znakomita okazja na uwalenie urządzenia

wersja o której wspomniałeś, dostępna również tam:
http://www.netvigatoreverywhere.com/down...08SP02.exe
nie umożliwia ustawiania APNu z poziomu panelu www (Netvigatora) gdyż jest przeznaczona dla routerów sprzedawanych w tej sieci (i brandowane firmware pełni funkcję równoważną do simlocka)
natomiast zmiana profilu połączenia w przypadku tego firmware jest możliwa przy użyciu Wifi Mobile Partner
i tu istotna uwaga Wifi Mobile Partner i Mobile Partner to 2 różne aplikacje

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2013, 08:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2013 08:41 przez spag.)
Post: #22
RE: Huawei E5832 (Play) error code 12
(19-01-2013 20:47)voytecc napisał(a):  screeny

na ekranie 5 licząc od lewej zmien z "on demand" (na żądanie) na "auto" to jest do automatycznego, jesli ci z inną kartą pojdzie to tylko poszukać jak dodać apn , zaraz przyjrze się jeszcze tym ekranom ale wygląda mi że jak wspomniał szopen to taki "simlock" ze nie połączy z innym operatorem,ale jeśli jesteś w PLUS ® to duża szansa że może się uda po zmianie na auto, chyba że jest jakiś sposób na wgranie komendą AT apnu, na podobienstwo wysyłania kodu simloka do e220 ale aero nie ma zapisanego apn na karcie wiec nie wróżę powodzenia, więc chyba lepiej do zmiany FW podążaj wskazówkami szopena.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2013, 21:34
Post: #23
RE: Huawei E5832 (Play) error code 12
Ja polecam firmware e5832 nie ruszać, nie dość, że oryginalne z play'a działa z aero2 to można uwalić ten router - bo ma jakiś błąd, mi się udało i nie tylko mi (uwalić).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2013, 23:07
Post: #24
RE: Huawei E5832 (Play) error code 12
już za późno - Play jak na razie nie opublikował upgrade fw do tego modelu i wcale nie wiadomo, czy się takie pojawi

rozwiązanie jest powyżej (bez kolejnych zmian fw.) podobno firmware z sieci netvigator ma poprawnie działający wskaźnik naładowania akumulatora w interfejsie www (nie wiem jak jest w Playowskim, bo akurat takiego nie miałem w rękach)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-06-2013, 19:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2013 20:33 przez redo77.)
Post: #25
RE: Huawei E5832 (Play) error code 12
Witam
Opiszę moje wzmagania z Huawei E5832 może komuś się to przyda. Wgrałem firmware: http://www.netvigatoreverywhere.com/down...08SP02.exe Poszło bez problemów. Modem wg mnie ma lepszy zasięg, automatycznie wznawia połączenie w Aero2, ale to już chyba wiadomo. Nie ma natomiast opcji zmiany APN prze www. Po przeczytaniu wątku zacząłem wgrywać firmware http://www.dc-files.com/files/huawei/mod...12sp05.exe które teoretycznie wg strony z której pobierałem miało posiadać możliwość zmiany APN prze www. Podczas wgrywania wyskoczył błąd, że nie można zaktualizować oprogramowania, jednak po odłączeniu i zresetowaniu modemu, modem normalnie się uruchomił z nowym firmware. Po zalogowaniu na www pokazał nr nowego firmware, lecz nie zauważyłem żadnych zmian, nic nowego się nie pojawiło i nie ma możliwości wprowadzenia APN. Wgrywałem 3 razy i za każdym razem błąd w tym samym miejscu. Może kolega Szopen ma rację, że firmware pełni funkcję równoważną do simlocka i trzeba na tym etapie jakoś to odblokować, może ma ktoś pomysł. Co do modemu na nowym firmware podczas pracy są wygaszone wszystkie diody. Dopiero po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku na chwilę się zapalają po czym po kilku sekundach gasną, nie migają tak jak na standardowym firmware. Postanowiłem powrócić do poprzedniego o końcówce 08SP02.exe bo irytował mnie ten błąd podczas instalacji. To o końcówce 08SP02.exe poszło bez żadnych problemów i śmiga. Co do zmiany APN przetestowałem przez Wifi Mobile Partner i da radę zmienić ale wg mnie jest to kłopotliwe i tak trzeba modem podłączyć pod USB i wpisywać ustawienia ręcznie. Ja korzystam z prostszej metody. Korzystam z softu Play. Doałem Aero skonfigurowałem i tyle. Przy zmianie kart podpinamy USB w ustawieniach zmieniamy operatora, na kilka sekund łączymy się z siecią po czym rozłączamy. Po odpięciu modemu pamięta tego Operatora, którego ostatnio ustawialiśmy. Po wyjęciu baterii, również nie gubi ustawień. Testowałem na kartach Aero, Play, T-Mobile. Może komuś te doświadczenia się przydadzą.

//poprawiłem kodowanie, a Ty wrzuć działające linki Wink - grzecb1991
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-06-2013, 21:30
Post: #26
RE: Huawei E5832 (Play) error code 12
Redo, mozesz opisać dokładnie jak dodać te ustawienia do Aero pod softem Playa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-06-2013, 22:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2013 07:55 przez redo77.)
Post: #27
Huawei E5832 (Play) error code 12
Odpalasz Play Online, potem kolejno narzędzia-opcje-zarządzanie profilem-nowy w polu nazwa profilu wpisujesz Aero lub inną dowolną nazwę następnie w polu APN wpisujesz "darmowy" potem naciskasz zapisz i na koniec naciskasz domyślnie i gotowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E5785 +Mikrotik wasilek 8 14 539 15-06-2019 13:49
Ostatni post: szopen
  ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play MarnyPopis 12 10 110 02-09-2017 21:53
Ostatni post: jakubd
  HUAWEI E587u-2 - jak zresetowac dane? Mowca 1 8 004 07-06-2017 08:47
Ostatni post: jakubd
  Huawei E5577Cs321 problem z capatcha axel_gb 1 8 847 27-03-2017 23:41
Ostatni post: szopen
Information Huawei E5573 K4r0lSz 8 26 026 24-12-2016 22:21
Ostatni post: szopen