[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
23-02-2012, 10:29
Post: #1
Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
Witam,
Obecnie planuję zakup modemu zgodnego z Aero2.
Czytając różne opinie zdecydowałem się na Huawei E353s-2 (T-mobile) lub Nokia 21M-02.
Ale mam dylemat: Huawei ma wyjście na antenę, Nokia niestety nie.
Nokia działa na Linux, Huawei raczej nie.
Czy ewentualnie komuś udało się uruchomić komuś połączenie z Aero2
w systemie Linux z Huawei? Jeśli chodzi o czułość to jak duża może być różnica
między tymi dwoma modemami - bo Nokia ma wbudowaną antenkę?
No i właściwie to korzystam naprzemiennie z systemów Windows i Linux na jednym komputerze wiec co wybrać?
Każda opinia mile widziana.
Pozdrawiam,
Jarek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2012, 12:17
Post: #2
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
Huawei E353 ma podobne wsparcie jak Nokia 21M w Linuksie - w większości wypadków trzeba coś doinstalować i już. Różnica jest taka, że Nokia dołącza swoje własne sterowniki do systemów Ubuntu, ale też niestety wymaga własnej aplikacji sterującej (a nie systemowego odpowiednik menedżera połączeń).
Nokia 21M i E353 mają bardzo podobną czułość z lekkim wskazaniem na Nokię - ale nie są to jakieś dramatyczne różnice - aż tak dużo się nie da zrobić za pomocą anteny wbudowanej. Ogólnie oba mają zauważalnie większą czułość, niż modemy HSPA (bez plusa), np. E173.

Jeżeli tylko poradzisz sobie z instalacją w posiadanej dystrybucji E353 - bierz ten model (jeden z opisów do ubuntu jaki oglądałem wymagał ponownej kompilacji jądra z odpowiednim dodatkowym modułem, więc czynność dość skomplikowana).

Jeżeli nie - Nokia w Ubuntu 10.4 i 11.4 instaluje się jednym skryptem wbudowanym w modem - zarówno w wersji x64 jak i 32-bit.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2012, 14:01
Post: #3
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
Dziękuję za informacje - a czy możesz podać linka do opisu w którym to jest opisane uruchomienie e353 w Ubuntu. Kompiluję coś praktycznie każdego dnia - tylko nie pod Linuxem. A Nokia w Twoim sklepie (dostawa 24.II) w jakiej jest cenie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2012, 17:45
Post: #4
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
Jeszcze dla pewności - oferta T-mobile dotyczy tej pozycji?
http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/i...er/starter
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2012, 19:53
Post: #5
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
Nokia póki co zostaje w cenie 195 PLN - już mam potwierdzoną dostawę jutro, więc będzie na 100% - pytanie od której godziny.
Tak, tutaj masz te modemy, ale często trzeba zamawiać, bo nie mają w punktach (tak samo jak w przypadku Play z tym modemem). Oczywiście różnica między tymi u mnie a w Tmobile/Play jest dashboard, który ma włączone automatyczne wznawianie, domyślny profil dla Aero2 (są także inne). W Linuksie i OSX nie ma to znaczenia oczywiście, dashboard zmodyfikowany jest tylko dla Windows.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 20:23
Post: #6
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
Kupiłem E353 - ale musiałem obskoczyć 3 wielkie punkty nim taki znalazłem w ofercie T-mobile.
Napiszę jeszcze ciekawe spostrzeżenia - podłączyłem modem i był widoczny w systemie jako CD. Następnie uruchomiłem top_netinfo - nie widział modemu jak również Mobile Partner. No nic zainstalowałem to co było na modemie. I TNI zaczął widzieć modem i łączył z siecią. W MP po utworzeniu profilu i wpisaniu parametrów niestety nie mógł się połączyć. Po odinstalowaniu Network Managera od T-mobile znowu żaden program nie widział modemu. Więc musiałem go ponownie zainstalować. Teraz tylko zostaje skonfigurowanie systemu aby sam się łączył.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 20:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2012 20:38 przez szopen.)
Post: #7
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
nic nowego - wszystko co opisałeś jest standartowym zachowaniem

1) cd jest widziany (ale faktycznie to flash read-only) właśnie po to, aby było skąd zainstalować oprogramowanie wraz ze sterownikami

2) sterowniki są instalowane i deinstalowane razem z dashboardem

aby zachować stery możesz spróbować użyć jermar windriversbackup PE przed deinstalacją dashboardu
http://www.aplusfreeware.com/categories/...ackup.html
a następnie zainstalować stery z backupu (niestety nie zawsze ten trik działa)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 21:05
Post: #8
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
Pytanie tylko - w czym przeszkadza nam ten tmobilowy MP - przecież bardzo dobrze działa z Aero2 i ma wznawianie połączeń. Tylko trzeba dodać profil dla Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2012, 21:27
Post: #9
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
czytam ten watek i troche sie pogubilem bede wdzieczny za wytlumaczenie Smile

najpierw napisales ze ten tmobilowy/playowy dashboard nie ma wznawiania
a potem ze tmobilowy MP ma wznawianie :>

czy w przewodniku jest artykul jak to wznawianie wlaczyc?

pozdrawiam,
t.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2012, 22:34
Post: #10
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
toudi: Oprogramowanie Play (Mobile Partner brandowany jako PLAY ONLINE) nie ma opcji wznawiania połączenia, wersja z T-mobile opcję ma, ale (co już zobaczyłem na własne oczy) nie zawsze działa prawidłowo, do tego jest domyślnie wyłączona.
Nie wiem niestety o jakim przewodniku mówisz...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 11:29
Post: #11
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
dzieki za blyskawiczna odpowiedz
przewodnikiem (poradnikiem) nazwalem twoja strone jdtech.pl Smile
jesli wolisz to nazwa ją kompendium aero2 Smile
na allegro pojawiaja sie E353S-2 i U-2 z playa czy jest miedzy nimi jakas roznica
widze tez E353U-2 z plusa czy wiadomo czy on tez nie ma wznawiania?

pozdrawiam,
t.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 11:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2012 11:50 przez szopen.)
Post: #12
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
to czy jest wznawianie zależy wyłącznie od oprogramowania (jeśli chcesz stosować wyłącznie MP zastanego na modemie, to kluczowy jest wybór pochodzenia modemu od operatora, który daje dashboard ze wznawianiem i zgodny z Aero2)

oczywiście, aby uzyskać wznawianie możesz w komputerach, na których będzie używany modem zainstalować TNI lub skonfigurować systemowe wznawianie połączenia RAS

oznaczenia wersji: s-1, u-1, s-2, u-2, u-5 itd. nie są w żaden sposób powiązane ze wznawianiem, bo są to oznaczenia wersji sprzętowych (bo te same modele mają zupełnie co innego w środku, podobnie jak np. ten sam model samochodu może mieć kilka różnych silników)

dla nas z punktu widzenia Aero2 ważne jest aby (współczesne) modele wyprodukowane przez Huawei maiły końcówkę u-2 lub s-2 (bo jak dotąd tylko takie są kompatybilne, reguła ta nie dotyczy starszych modemów z czasu gdy stosowano inną regułę oznaczeń - tam można przyjąć, że modemy z literą g na końcu są niekompatybilne, ale i tak korzystanie z tabelki zgodności jest konieczne)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 18:58
Post: #13
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
czyli krotko mowiac tmobile Smile
gdyby to mialobyc dla mnie tobym sie bawil pod linuxem ale ten modem ma dzialac mojej mamie dlatego chce zeby sie prosto z dashboarda zainstalowalo tak jak trzeba Smile
bo jak jej sie cos odinstaluje/zepsuje to bede musial 200km wycieczke odbyc Smile

t.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 20:16
Post: #14
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
Jak chcesz mieć 100% gotowca, który wszystko robi z automatu z Aero2 to masz dwa wyjścia: albo zrobisz własnego dashboarda (do E353, obojętne którego) na bazie tego, co przygotował kolega Lesiolo z forum bez-kabli (to nie jest aż takie trudne, ale wymaga troszkę pracy) i wrzucisz do modemu - wtedy odinstalowanie i inne problemy niestraszne, albo weźmiesz gotowca ze sklepu jdtech (E353 od czasu do czasu mam, choć głównie idą przez rezerwacje, gdy udaje mi się zdobyć kilka sztuk).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 00:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2012 01:27 przez toudi.)
Post: #15
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
super Smile

a jak jest z wgrywaniem dashboardu i gwarancja?
wypada zrobic obraz i jesli sie da wgrac go przed wyslaniem do naprawy :>

lesiolo ma tam trzy jednoczesnie rozwijane wersje 23.xx, 22.xx i 16.xx nigdzie nie widze info o co chodzi z tymi trzema i ktora wybrac do e353u/s-2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 06:25
Post: #16
RE: Huawei E353s-2 vs Nokia 21M-02
nie wiem czy istnieją już narzędzia umożliwiające wgranie oryginalnego dashboardu z obrazu w taki sposób, aby było to nieodróżnialne od oryginału (kwestię tą załatwia aktualizacja dashboardu wypuszczana przez dystrybutora modemu, ale dla tego modemu nie słyszałem o takowej)

jeśli kupujesz u Jakuba to on jest gwarantem, więc nic nie musisz kombinować z dashboardami

lesiolo wypuszcza faktycznie kilka wersji, zasadniczo różnią się one interfejsem programu (wszystkich nie testowałem)

jest jeszcze inna możliwość - bez flashowania dashboardu - wystarczy wyłączyć wirtualny cd-rom modemu nie wyłączając czytnika microsd, a na karte microsd skopiować "zwykły" instalator MP czy dowolnego innego menadżera połączeń (zgodnego z modemem oczywiście)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 196 438 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 936 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 955 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 32 887 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 38 023 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd