[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
17-01-2019, 14:03
Post: #1
Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
Witajcie mam pytanie, bo planuję kupić modem Huawei E3372 i zauważyłem, że te oferowane przez Play mają na końcu H czyli jest to wersja Hilink ?

Czy są w ofercie Play zwykłe nie hilinki ? Ewentualnie od innego operatora ?

Dotychczas używałem E3131s-2 z Play i była to wersja normalna i fajnie to działało z Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2019, 14:39
Post: #2
Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
Play miał wszystkie możliwe wersje w ofercie:
http://jdtech.pl/2017/06/huawei-e3372-cz...-play.html
Podobnie inni operatorzy.

W przypadku E3372 z Aero2 wszystkie wersje działają bez problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2019, 14:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2019 15:42 przez szopen.)
Post: #3
Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
1. "h" nie oznacza hilinka, a jest tylko jest wewnętrznym oznaczeniem Huawei dotyczącym zastosowanego chipsetu (bywają np. też oznaczenia "s" i "i"). Wersje hilink z nowszych dostaw mają oznaczenie na pudełku jednoznacznie mówiące o "interfejsie hi-link", ale wśród starszych dostaw brak tego dopiska nie oznacza wersji tradycyjnej - obie wtedy były pakowane w takie same pudełka.

2. W praktyce spotkanie fabrycznie nowej wersji non-hilink graniczy z cudem, ale kiedyś pod brandem Playa właśnie ten model występował też w wersji tradycyjnej (ze 2? lata temu, miałem taki, ale się zamieniłem z jednym z użytkowników forum - edit: historia była akurat odwrotna, ale i tak nie mam już tego modemu w wersji tradycyjnej), kupując używany masz cień szansy na trafienie (szczególnie jeśli sprzedawca będzie przytomny i będzie wiedział co sprzedaje).

Przeróbka jednego rodzaju w drugi jest teoretycznie możliwa (pod spodem firmware dla wersji o identycznym oznaczeniu jest identyczny sprzęt - źle to ująłem - po prostu modemy o identycznym oznaczeniu mają w środku ten sam sprzęt, więc o ile jest danego rodzaju firmware na ten sprzęt to może na nim działać), ale czy to jest możliwe i jaki uzyskamy efekt, zależy w zasadzie jedynie od tego jakie firmware wyciekły z Huawei (lub zostały oficjalnie opublikowane jako update). Moim zdaniem gra nie warta świeczki, opisy do znalezienia na 4pda.ru

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2019, 15:19
Post: #4
Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
Dzięki chłopaki za cenne rady, faktycznie może być problem z zakupem wersji "non hilink". Szukam na OLX i może trafię na jakiegoś "przytomnego" sprzedawcę.

Jeden mi odpisał tak "modem na Windows 10 utworzył połączenie bez instalowania dodatkowego oprogramowania, ale w pamięci modemu jest instalator aplikacji play online"

Co myślicie ? Jaka to wersja ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2019, 15:56
Post: #5
Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
bogdanzieba napisał(a):Co myślicie ? Jaka to wersja ?

na 99% "tradycyjna" (tzn. o ile faktycznie jest to instalator Play Online)

w przypadku hilinków na wirtualnym cd jest instalator czegoś innego (nie mam pod ręką by sprawdzić nazwę, ale jest to serwis i sterowniki, czy to jest potrzebne w win10? wątpię)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2019, 08:40
Post: #6
RE: Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
Zamówiłem go, cena nie jest wielka więc można zaryzykować. Dam znać jak dojdzie co to jest za wersja. Zapytam jeszcze czy w HILINK-u można konfigurować APN-y? Tak jak trzeba to uczynić w przypadku Aero2 ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2019, 11:21
Post: #7
Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
We wszystkich wersjach E3372, póki są sprawne, APN można zmieniać bez problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2019, 13:46
Post: #8
Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
Swoją drogą HiLink działa z Aero2 bez problemu. Zaletą jest też to, że nie zamula komputera dodatkowy program i nie trzeba dodatkowo czekać na odpalenie tego programu przy starcie komputera (masz internet niemal natychmiast).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2019, 23:56
Post: #9
Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
Też uważam HiLinka za całkiem niezłe rozwiązanie, choć przy aktualnej ofercie operatorów (w zasadzie modemów USB już nie ma) analizowanie wyższości HiLinka nad tradycyjnym jest mocno.. akademickie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2019, 14:34
Post: #10
RE: Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
Mam już ten modem w ręku i stwierdzam, że jest to wersja "klasyczna" z Mobile Partnerem na pokładzie.

Dzięki za pomoc i fachowe doradztwo.

Wrzuciłem do niego kartę Aero2 i od razu pokazał mi się zasięg LTE, pomimo tego, że z taką prędkością nie działa moje BDI.

Rozumiem, że modem pokazuje możliwości nadajnika w którego jesteśmy zasięgu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2019, 17:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2019 17:28 przez Ekonomista.)
Post: #11
Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
bogdanzieba napisał(a):Rozumiem, że modem pokazuje możliwości nadajnika w którego jesteśmy zasięgu.

Tak, o ile sam modem ma możliwości. Czyli najpierw jesteśmy ograniczeni możliwościami modemu, a potem nadajnika, albo mówiąc językiem matematycznym: Możemy używać technologii i pasm będących częścią wspólną zbiorów modemu i "nadajnika", którego mamy w zasięgu. Z kolei domyślnie modem ma ustawione działanie w najnowszej możliwej technologii, ale można samemu wymusić technologię w Mobile Partnerze.

bogdanzieba napisał(a):pomimo tego, że z taką prędkością nie działa moje BDI.

Za to mając wymuszone LTE masz względną pewność, że mimo nawet średnio złego zasięgu, prędkość nie spadnie poniżej 512 kbps downloadu i 256 kbps uploadu (takie wartości, jak dobrze pamiętam "daje" BDI).
W przypadku już nawet gołego 3G (nie 3G+, czyli HSDPA, HSUPA, HSPA), praktycznie nie ma na to szans, a najszybsza prędkość 2G+, czyli EDGE, to praktycznie około 56 kbps (chociaż teoretycznie około 200-400 kbps, w zależności od wersji tej technologii).

Samo LTE pojawia się raczej w roamingu Aero2, czyli plusa, dzięki któremu zazwyczaj w ogóle można korzystać z Aero2 i BDI (przynajmniej tak było, jak ostatnio tego używałem - parę lat temu, najnowsze doniesienia są, że zaczęli stawiać BTS'y Aero2 w technologii LTE, co z kolei wiąże się z końcem BDI w ciągu trzech lat od zapewnienia 30% pokrycia powierzchni (albo populacji) Polski, jeśli mnie pamięć nie myli i niech mnie ktoś poprawi, jeśli coś pomyliłem).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2019, 23:09
Post: #12
RE: Huawei E3372 z Play to wersja Hilink?
Kupiłem kolejny modem Huawei E3372 tym razem brandowany przez sieć T-Mobile i też natrafiłem na wersję "normalną" z Mobile Partnerem na pokładzie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 646 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 876 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 541 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 7 999 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF823 w trybie hilink nie działa dhcp piotr-aero 5 5 081 28-06-2020 16:29
Ostatni post: jakubd