[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3372 - pytania prostego usera
10-02-2016, 12:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2016 22:50 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3372 - pytania prostego usera
Cześć

Trochę przewaliłem wpisów i dalej mam parę pytań odnośnie tego modemu.
Dodam, że kupiłem modem od sieci rosyjskiej bilain ru.
Modem służy jako jedyne źródło internetu, wsadzony jest z router i tu komunikacja działa w 100% ( asus n16 + merlin mod dla asus-a )

Oto moje pytania:
1/ Jaka to wersja, jak to sprawdzić ?
2/ Uruchamiałem w nim karty NJU i Aero2 bez captcha i dochodzę do prędkości 40ms / 8-10Mb/s / 1-2Mb/s czy to jest max jaki da się wyciągnąć z tego modemu sieć zapina mi się jako PLUS ?
3/ Jakie powinny być ustawienia pod Aero w tym modemie, z tego co widzę jest dość duży wybór w webgui pasm pod 3g / LTE ?

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2016, 13:02
Post: #2
e3372 - pytania prostego usera
TMoore napisał(a):bilain ru.
Билайн albo Beeline

1) podłącz modem pod komputer (jeśli masz na myśli wersję sprzętową, to zazwyczaj informacja jest nadrukowana na modemie w okolicach gniazda SIM)

2) można wycisnąć więcej, ale czuję, że to nie kwestia modemu, lecz raczej kwestia wydolności stacji bazowych tych operatorów lub wydajności routera (nie wiem jak ten model daje radę z modemami USB, podepnij go bezpośrednio do komputera, to się przekonasz czy ograniczenia nie stanowi router)

3) ustawienia pod Aero2? jeśli chodzi o problemy z zasięgiem, to czasem pomaga wymuszanie WCDMA900 lub WCDMA2100 (w zależności od lokalizacji) oraz wyłączenie dostępu do 2G,
ale jeśli używasz płatne pakiety, to pewnie interesuje Cię LTE - są to pasma FDD800 i FDD1800

zasadniczo jednak powinieneś ustawić wybór automatyczny, a takie ustawienia stosować tylko jeśli masz jakieś problemy typu spadanie do 2G itd.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2016, 23:43
Post: #3
RE: e3372 - pytania prostego usera
1/ Wersja na stronie przedstawia się jako CL1E3372SM ver. A, czy to wersja hilink ?

2/ Faktycznie prędkości po podpięciu do komputera się bardzo różniły na korzyść. Jak widać potrzeba mu pewnie lepszego zasilania (muszę dokupić hub-a usb). W tym samym miejscu co stoi router modem podpięty do komputra dawał prędkość 2-3 razy większą. Router raczej da radę jak, n16 to dość wydajny sprzęt mimo że nie najnowszy.
Od tego zacznę, mam jeszcze pomysł na antenę zewnętrzną.

3/ Mam ustawione na AUTO

Czy warto zmieniać w tym routerze aby lepiej pracował z aero2 soft teraz jest 22.286.53.01.161 / 16.100.05.00.03 ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 00:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2016 01:16 przez szopen.)
Post: #4
e3372 - pytania prostego usera
1)
TMoore napisał(a):na stronie
jeśli "na stronie" to rozumiem, że obsługujesz go przez przeglądarkę=hilink

2a)
TMoore napisał(a):prędkości po podpięciu do komputera się bardzo różniły na korzyść. Jak widać potrzeba mu pewnie lepszego zasilania
gdyby były problemy z zasilaniem to modem lub router by się resetował/zawieszał, więc prawdopodobnie możesz sobie darować ten eksperyment (ale jeśli go zrobisz pochwal się wynikami)

2b) jeśli winowajcą zaniżenia wydajności jest port USB w routerze to pozostaje wymiana routera i to raczej na jakiś nowszy/droższy model

o ile router sam w sobie może mieć niezłą wydajność przy wykorzystaniu standartowego portu WAN (Ethernet), to problemy ograniczonej wydajności portu USB nie są niczym niezwykłym dla nieco starszych modeli

2c) a jeśli to kwestia ograniczeń WiFi (co jest do sprawdzenia - podłącz komputer do routera kablowo), to jeszcze można spróbować powalczyć, może masz kartę wifi dość starej generacji?

2d) jeszcze można pogdybać na temat kwestii umieszczenia modemu - myślę że wyrzucisz kasę na niepotrzebną antenę - umieść po prostu m odem w miejscu o najlepszym sygnale (pomocny może być przedłużacz USB)
skoro to hilink, to jest cień szansy, że masz dostęp do jego webui (jeśli oczywiście LAN routera jest inną podsiecią niż LAN hilinka inaczej mówiąc konfiguracja jest prawidłowa, a router nie robi triku typu przełączenia hilinka w modem "klasyczny") co ważniejsze dostęp jest pod tym samym adresem co zawsze, więc poziom sygnału możesz podejrzeć mając modem wpięty do routera, jeśli nie możesz tego zrobić to podaj jakie masz adresy hilinka i routera a podpowiem jak zmienić konfigurację

3) jak się nie boisz uwalić modemu to rób co chcesz, ja bym nie ruszał

PS obstawiam 2b, ale sprawdź pozostałe opcje jak masz chęć i środki

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2016, 11:48
Post: #5
RE: e3372 - pytania prostego usera
Cześć

Po dłuższych testach co się okazało:
- modem pięknie wyrabia z transferem 40ms - 30Mb/s - 40Mb/s na AERO bez captch-a.
- jak jestem blisko router-a transfer jest taki jak wyżej
- gdy się oddalam na niższe piętro zasięg się pogarsza mimo, że zasięg WIFI jest pokazywany jako 4 kreski

Co muszę jeszcze sprawdzić :
- inne rozmieszczenie router-a, tu gdzie stoi jest masę ścian nośnych po drodze
- zakup nowszego modemu coś z asus-ów ac68u lub ac66u
- postawienie repeat-era sygnału

Dzięki za pomoc i cierpliwość w wyjaśnieniu pojęć
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2016, 12:18
Post: #6
RE: e3372 - pytania prostego usera
40ms to chyba ping, a te modele Asusa to routery. Chyba, że się mylę.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2016, 15:01
Post: #7
Huawei E3372 - pytania prostego usera
TMoore napisał(a):Co muszę jeszcze sprawdzić :
- inne rozmieszczenie router-a, tu gdzie stoi jest masę ścian nośnych po drodze
- zakup nowszego modemu coś z asus-ów ac68u lub ac66u
- postawienie repeat-era sygnału

powinieneś oczywiście porobić testy z innym umieszczeniem sprzętu

wyniki, które uzyskałeś podpowiadają, że ewentualna wymiana routera to wyrzucanie kasy w błoto

możesz oczywiście dostawić dodatkowy AP (połączony kablowo z głównym routerem)
stosowanie repeaterów zwykle mija się z celem (z powodu zaniżenia wydajności sieci bezprzewodowej)

PS to dość stary wątek, więc skoro zaglądasz na forum, to napisz czy przez te 2 ostatnie miesiące coś zmieniałeś

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 645 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 875 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 540 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 7 998 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange Maximus Magnus 13 15 733 12-06-2020 01:34
Ostatni post: szopen