[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
01-01-2017, 23:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2017 23:26 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
Podpinam się pod temat i ja. Kupiłem modem Huawei e3131 s-2 (play) specjalnie pod Aero2. Z tym modemem dzieją się niezłe jaja. Na wszystkich dotychczas sprawdzanych kartach SIM działa GSM, natomiast tylko na karcie Playa działa WCDMA. Na wszystkich innych kartach poza play w ustawieniach sieci przy włączonym wymuszeniu WCDMA pokazuje dostępność sieci lecz nie moge się do niej zarejestrować, podejrzewam, że to przez oprogramowanie playa. Mieszkam w Proszowicach do nadajników różnych sieci mam raptem maksymalnie kilkaset metrów. Może ktoś pomoże w wyrzuceniu tego syfu, chciałbym wrzucić oryginalną aplikacje od Huawei

///mod: odpiąłem od tematu, pod który się podpiąłeś, bo problem jest całkowicie inny (choć z pozoru podobny)
+ zmiana tytułu (dział pozostaje przeniosłem omyłkowo)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Grzesiek260500 za tę wiadomość:
szopen (2017-01-01)
01-01-2017, 23:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2017 23:30 przez szopen.)
Post: #2
Huawei E3131 (Play) problem z dostępoem do 3G poza Play
oprogramowanie Playa nie przeszkadza w łączeniu się z jakimikolwiek sieciami w PL

problem MUSI leżeć gdzieś indziej (specyficzne ustawienia pozostałe po poprzednim użytkowniku?)

PS to hilink czy modem "klasyczny" (z Mobiile Parner'em zabrandowanym na "PlayOnline")

PPS sprawdzałeś ustawienia profilu połączenia lub utworzyłeś nowy? (dla Aero2 BDI to konieczne)
zmiana firmware to najszybsza droga do uwalenia modemu na zawsze
zanim spieprzysz modem możesz zainstalować Mobile Partnera bez modyfikacji modemu + zamykać PO /wywalić z autostartu
ale pewne ustawienia są zapisane w samym modemie i może należałoby je po prostu zmienić
(mam na myśli przywrócenie obsługi wszystkich pasm - możesz do tego wykorzystać np. TNI)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Grzesiek260500 (2017-01-02)
02-01-2017, 00:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2017 00:20 przez Grzesiek260500.)
Post: #3
Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
No więc tak modem kupiony na aukcji allegro w zaplombowanym pudełeczku - oryginalne tasiemki po obu stronach, tworzyłem nowy profil dla aero2 apn: darmowy wszystko się zgadza.
Modem to tradycyjny, zainstalował play online. Próbowałem na TNI wymuszać UMTS 900 jednak nie połączył się. Może wgrać dashboard od uzytkownika lesiolo? Tak jak mówisz wgram najpierw mobile partner jednak modem będę mógł sprawdzić dopiero jutro. Nienormalne jest to, że modem nie może rejestrować się do sieci z którą ma przecież zasięg, myślałem już że uwalony modem, ale jak wsadzilem do niego karte Playa to zgłupiałem, zobaczyłem niebieski kolor.

/Dzięki w takim razie za przeniesienie, nie chciałem mnożyć wątków
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 01:35
Post: #4
Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
skoro to nowy modem, to może się to wyda szokujące, ale możliwe, że
1) nie masz zasięgu z jakiegoś powodu (np. zakłócenia generowane przez komputer - tu zdecydowanie pomaga użycie przedłużacza USB)
2) popełniłeś jakiś błąd lub lokalne warunki są dość nietypowe
3) faktycznie jest to wadliwy egzemplarz (taką wersję zawsze zostawiam na sam koniec)

tak naprawdę nie ma potrzeby grzebania w oprogramowaniu modemu, po takich działaniach nikt gwarancji nie uzna - nie wgrywaj niczego do modemu, w przypadku modemów tradycyjnych wystarczy zainstalować inną aplikację w systemie (jeśli fabryczna z jakiegoś powodu nie odpowiada potrzebom)

wątki dotyczące wymuszania czegokolwiek to obecnie niemal prehistoria - od dawna Aero2 działa również w 2100MHz
(chociaż można tego używać jeśli się ma świadomość tego co się robi)

intryguje mnie jedna kwestia - użyłeś kart SIM wszystkich dużych operatorów? (skoro piszesz o zasięgu ich wszystkich)

i jeszcze jedno - samo utworzenie profilu w Play Online nie wystarcza, ten nowy profil trzeba ustawić jako domyślny (mam głównie na myśli Aero2, bo karty SIM "wiodących" operatorów powinny się łączyć na profilu Playa)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 02:00
Post: #5
Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
Oczywiście ustawiłem profil jako domyślny, mi aero2 działa na 2G więc siłą rzeczy to wszystko musi być ok. Co do zakłóceń to działam na laptopach więc raczej problemu nie powinno być. Nie testowałem na wszystkich sieciach prócz playa, aero2, testowałem premium mobile (plus). Z kolei kartę aero2 wsadziłem do telefonu i poszczególne technologie internetu działają także wykluczam też problem z kartą SIM. Skoro w ustawieniach sieci przy ręcznym wykrywaniu ich na wymuszonym WCDMA pokazuje mi dostępna sieć plus to powinno z nią łączyć a mi się na nią nie rejestruje z jakiegoś powodu. Teraz tak myślę, że i aero i premium korzystają z plusa, jutro przetestuje także T-mobile. Czytałem że w podobnych przypadkach instalacja oprogramowania pomogła więc myślałem żeby zrobić to, z drugiej strony nie chce uceglić modemu :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 02:17
Post: #6
Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
To może być też kolejny przypadek niezgodności firmware (nie chodzi o dashboard) z Play z siecią Plusa o ile potwierdzisz, że inne urządzenia (np. telefon) logują się do sieci 3G Plusa bez problemu. Trzeba poszukać i przetestować inne firmware dla tego modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 02:35
Post: #7
Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
i jeszcze jedno - rób screenshoty i wrzucaj jako załączniki, to zwykle pomaga w diagnozie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 02:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2017 02:48 przez Grzesiek260500.)
Post: #8
Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
Tak jak pisałem wyżej telefon na aero2 bez problemu łapie 3G, nadajnik aero2 (Proszowice ul. Nowa - według bts), to kilkaset metrów ode mnie, aplikacja modemu widzi plus 3G natomiast nie może do niej zarejestrować

W ciągu dnia podeślę więc ustawienia profilu i tą niemożność rejestrowania
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 16:49
Post: #9
Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
no cóż nie da się wykluczyć niekompatybilności firmware dla Play z inną siecią, ale jest to o tyle dziwne, że s-2 to dość stary model i tego typu problemy raczej nie występowały (a że to model bardzo popularny, to gdyby wystąpiły, to byłoby to zjawisko niemal na masową skalę)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 19:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2017 19:54 przez Grzesiek260500.)
Post: #10
RE: Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
No więc sprawa wygląda w ten sposób, że do modemu wsadziłem kartę heyah i okazało się, że łapie WCDMA, więc jednak nie działa tylko i wyłącznie na playu a raczej nie działa na Aero2. Wrzucam załącznik z próbą rejestracji do sieci. Powtórzyłem przed chwilą próbę z Aero2 na telefonie i internet działa w WCDMA full zasięg. Myślę, że może to być właśnie nie kompatybilność z samą siecią Aero

Zmiana Play Mobile na Mobile Partner nic nie daję, myśle o uaktualnieniu firmware

Kurcze udało się! Big Grin Dziękuje wszystkim z całego serca Heart . Tak, więc dla kogoś z podobnym problemem w przyszłości wystarczy uaktualnić firmware modemu, ja to zrobiłem do wersji 21.158.00.00.1020.B757. Mój modem prawdopodobnie bardzo długo u kogoś przeleżał bo po sprawdzeniu IMEI okazało się, że miał gwarancję do 2014 roku. Podejrzewam, że stare oprogramowanie w jakiś sposób gryzło się z siecią Aero2 jak i Premium Mobile oba na Plusie. Teraz wreszcie świeci się niebieski kolor i można w pełni korzystać z internetu od Aero2. Dziękuje raz jeszcze.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 23:36
Post: #11
Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
Tych przypadków jest teraz sporo - w sumie trafiłem na 5 w ciągu 2-3 tygodni, 2 tutaj na blogu. Muszę potestować, ale sprawdzałem już w kilku miejscach i działa bez pudła...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-01-2017, 02:51
Post: #12
Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
być może jest to kwestia modernizacji sieci Plusa i dopiero teraz ujawniły się niekompatybilności na niektórych stacjach bazowych (w sumie operator też ma na to wpływ i mógłby te problemy zlikwidować "odgórnie", ale jak przypuszczam nikt tego nie zgłasza)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-01-2017, 23:57
Post: #13
Huawei E3131s-2 (z Play) problem z dostępem do 3G poza Play
Myślę, że problem nie mógł występować tylko w przypadku kilku modemów, najdziwniejsze w moim przypadku jest to, że modem nie działał tylko na 3G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Problem z instalacją modemu na Linuxie (Centos 7) gumis_148 5 6 471 07-12-2019 02:03
Ostatni post: jakubd
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 984 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen