[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
10-07-2013, 21:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2013 21:50 przez mac678.)
Post: #1
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
Witam, posiadam wymieniony powyżej modem, chcę go zainstalować na laptopie Lenovo SL500 (2746), Windows 7 32 bit. PLAY mobile instaluje się, wykrywa modem, lecz nie da się nawiązać połączenia. Podczas instalacji sterownika jest wyświetlany błąd jak na screenie poniżej, urządzenie sieciowe Huawei w menadżerze urządzeń ma po instalacji widoczny poniżej błąd. Zaintrygował mnie też błąd dotyczący miniportu WAN, przeinstalowałem więc sterownik według poradnika z linku http://oyam.ca/blog/2011/11/windows-miniports.html , gdyż jak wiadomo nie sposób tego dokonać kulturalnie z menadżera urządzeń. Procedura przebiegła bez zastrzeżeń, lecz problem widoczny na screenie nadal występuje. Nie wiem, czy to może mieć związek ze sprawą, ale laptop nie przyjmuje też sterowników do dwóch zewnętrznych urządzeń Bluetooth, pomimo instalacji najnowszego pakietu pod win7 ze strony producenta. Jestem w kropce i proszę o pomoc. Na tym komputerze wcześniej instalowałem Huawei 352 by zademonstrować działanie aero2, wtedy wszystko działało bez zastrzeżeń. Być może gdzieś pozostał sterownik z tamtego modemu i "gryzie się" z 3131? Proszę o porady, lecz nie "odinstaluj sterowniki" - chyba że jest jakiś nieznany mi sposób (poza uninstallem PLAY / Mobile Partner, odinstalowaniem sterownika z menadżera lub aplikacją "DriverUninstall" z pakietu sterowników Huawei, bo to robiłem kilka razy w różnej kolejności), który warto by było wypróbować. Chętnie odpowiem na pytania oraz wrzucę screeny / logi mogące pomóc w diagnozie. Dodam jeszcze, że modem instaluje się bez błędów na zabytkowym PC z Windows XP sp2. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam Wink
[Obrazek: Nowy-obra_nnnpxee.jpg]
[Obrazek: Nowy-obra_nnnpxew.jpg]
[Obrazek: Nowy-obra_nnnpxes.jpg]
[Obrazek: Nowy-obra_nnnpxea.jpg]
[Obrazek: Nowy-obra_nnnpxeq.jpg]
[Obrazek: Nowy-obra_nnnpxwh.jpg]
[Obrazek: Nowy-obra_nnnpxwr.jpg]
[Obrazek: Nowy-obra_nnnpxwx.jpg]
[Obrazek: Nowy-obra_nnnpxwn.jpg]
[Obrazek: Nowy-obra_nnnpxwe.jpg]
[Obrazek: Nowy-obra_nnnpxww.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 21:56
Post: #2
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
możliwe, że zostały jakieś śmieci po poprzedniej instalacji

moj najprostszy pomysł co z tym zrobić
1) odłączyć modem
2) odinstalować Play Online (wraz ze sterownikami)
3) restart windowsa
4) usunąć pozostałości przy pomocy tego
http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html
5) restart
6) instalacja Mobile Partnera w wersji dla win8 (link jest gdzieś w wątku w dziale oprogramowanie)
7) dopiero teraz podłączyć modem, dać mu się rozpoznać w systemie, skonfigurować MP

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 10:22
Post: #3
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
Poza tym zawsze można spróbować podać sterownik na talerzu prosto w twarz Menedżera Urządzeń (najlepsze rozwiązanie w przypadku Windows Vista, gdzie tego typu problemy są najczęstsze:

Trzeba wybrać opcję aktualizacji sterownika i wskazać folder:
c:\program files\play online\drivers\x86
lub w systemie 64-bit:
c:\program files (x86)\play online\drivers\x64

Wskazanie dowolnego innego foldera wyżej w strukturze NIE POWODUJE przeszukania folderów poniżej mimo informacji w oknie przeglądania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 15:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2013 15:34 przez mac678.)
Post: #4
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
Czy przypadkiem kolega szopen nie pomylił się, doradzając instalację MP dla Windows 8 w systemie Windows 7 32 bit? Jest on kompatybilny wstecz i w jakikolwiek sposób lepszy? jakubd, podawałem mu ręcznie lokalizację sterowników, w przypadku zainstalowanego urządzenia z wykrzyknikiem przy próbie aktualizacji system stwierdzał, że "zainstalowane sterowniki są odpowiedniejsze blabla...", a w przypadku odinstalowanego urządzenia, stwierdzał, że "system napotkał problem podczas instalacji sterownika, gdyż uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się". O tym tekście mówi również jeden z zamieszczonych powyżej screenów, motyw przewija się również w plikach pomocy itp. Przeprowadzę teraz procedurę zaleconą przez kolegę szopen, jednak z ponowną instalacją wstrzymam się do uzyskania odpowiedzi w sprawie wersji MP, choć szczerze powiedziawszy wolałbym pozostać przy kliencie PLAY Onilne, by osoba użytkująca komputer po podłączeniu modemu musiała jedynie kliknąć "połącz", zamiast zamykać i otwierać różne aplikacje. Dzięki za zainteresowanie i liczę na dalszą pomoc, gdyż problem wydaje mi się poważniejszy, niż wygląda ;/

Edit: Po odinstalowaniu modemu i restarcie w aplikacji USBDeviev nie widnieje żadne urządzenie będące modemem / kartą sieciową ani żadne sygnowane Huawei, jest kilka kompozytowych, jednak nie potrafię określić, jakie dokładnie. Mogę uznać, że jest w porządku, czy mam wrzucać screena i ktoś podpowie mi, co warto by było usunąć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 18:16
Post: #5
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
Strasznie skomplikowałeś prostą sprawę.
1. Odinstaluj WSZYSTKIE sterowniki i oprogramowanie od WSZYSTKICH modemów komórkowych. W tym Orange Online, Cyfrowy Polsat, iPlus itd.
2. Reset
3. Zainstaluj Play Online
Jeżeli nie zadziała, podaj mu sterowniki jak wyżej opisałem.
Jak nie przyjmie - wymagana może być reinstalacja systemu ze względu na bajzel w podsystemie sterowników Windows (tak też się zdarza).

Mobile Partner, Play Online i wszystkie inne tego typu aplikacje działają we wszystkich systemach Windows - od 2000 po 8, 32 i 64 bit też (wyjątkiem jest XP 64-bit, ale takie coś to skrajna rzadkość).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 18:51
Post: #6
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
Sprawa najwyraźniej nie jest prosta, skoro zwykłe odinstalowanie sterowników nie przynosi rezultatu.
1. Na komputerze nigdy wcześniej nie był używany żaden modem komórkowy, poza jednym użyciem Huawei 352 z MP, który odinstalowałem. Teraz wyczyściłem wszelakie pozostałości po instalacji 3131 tak, jak tylko umiałem. Polecany przez kolegę szopen program USBDeviev nie wskazuje żadnych widocznych pozostałości modemu / karty USB
2. Restart był
3. Podczas instalacji Play Mobile z urządzenia - śpiewka o niepowodzeniu instalacji sterownika, po kliknięciu na szczegóły czerwony X widoczny na ostatnim screenie
4. W menadżerze widoczny na pierwszym screenie wykrzyknik przy Huawei - sterowników podanych ręcznie nie łyka, tekst powyżej.
Nadal występuje też błąd sterownika portu miniWAN. Nie wiem, czy da się opisać jaśniej, skoro padł zarzut, że komplikuję. Zwykły reinstall nie skutkuje, jak widać i jak stwierdziłem w pierwszym poście. Tylko format załatwi sprawę? Szczerze, wolałbym tego uniknąć, gdyż komp nie jest mój. Może jakaś naprawa z płyty instalacyjnej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 23:18
Post: #7
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
aaa no i właśnie - jedna istotna różnica - proponowałem MP w wersji dla win8 zamiast PO
(licząc na to, że zawarte w pakiecie najnowszego MP nowsze sterowniki zastąpią uszkodzony sterownik w starszej wersji)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2013, 15:57
Post: #8
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
Dopiero dziś znalazłem czas, by dalej zająć się sprawą. Instalacja czystego Mobile Partner dla Win8 niczego nie zmienia. Po wyczyszczeniu pozostałości, instalacji aplikacji i następnie podłączeniu modemu, tenże instaluje się w systemie bez żadnego kliknięcia, po zakończeniu instalacji wyrzuca błąd z mojego pierwszego postu, dokładnie to samo urządzenie, ten sam kod.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2013, 16:14
Post: #9
Odp: Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
Moze to podobny blad jak z kodem 31 (post jak rozwiązać jest na forum)
Bo widzę ze masz bledy 37 i 38 brakuje jakiegoś wpisu w rejestrze

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2013, 16:26
Post: #10
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
no cóż, więc nie znam rozwiązania

jakkolwiek sterownik, który nie chce się zainstalować to sterownik NDIS (dzięki któremu modem jest widziany jako karta sieciowa WWAN - czyli coś w stylu WLAN) bez którego modem powinien pracować normalnie w trybie RAS

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2013, 17:15
Post: #11
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
Po przestawieniu w tryb RAS modem łączy się na testowym zabytkowym PC, wybierając numer. Na feralnym laptopie Mobile Partner po chwili zastanowienia wyrzuca, że "Nie można zakończyć operacji, ponieważ uruchomienie Menadżera połączeń usługi Dostęp zdalny w określonym czasie nie powiodło się". O błędzie 31 poszukam wieczorem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2013, 18:44
Post: #12
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
To wskazuje na głębokie problemy ze stabilnością systemu (atak wirusów?) albo głęboką niezgodność sterowników modemu z Win8 (w to wątpię, sprawdzałem).

Może rozwiązaniem jest przywrócenie stanu fabrycznego komputera?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2013, 19:06
Post: #13
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
Przypominam, że system laptopa to Windows 7 32bit. Komputer jest offline od około pół roku, więc ewentualne wirusy mogły przybłąkać się tylko przez nośniki wymienne. Poza tym, że nie przyjmuje kilku sterowników, nie wykazuje żadnych niepokojących zachowań, włącza się zaskakująco szybko, nie ma zawalonego autostartu, nie rzucają się w oczy żadne podejrzane procesy, pracuje stabilnie, nie sypie dziwnymi komunikatami itp. Antywirus nieaktualny, więc raczej nie ma sensu skanować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2013, 20:36
Post: #14
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
Jeżeli nigdy nie miał kontaktu z Internetem to może po prostu w ogóle podsystem sieciowy nie działa wcale?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2013, 20:41
Post: #15
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
Miał kontakt z siecią przez WiFi oraz LAN, także zainstalowany Huawei 352 w celu demonstracji działania aero2 kilka miesięcy temu wówczas działał bez zarzutów. Najwyraźniej ktoś lub coś zdrowo namieszało w systemie i raczej nie uda mi się uniknąć reinstalacji, gdyż nie da się nawet skonfigurować ręcznie połączenia telefonicznego, ponieważ "wystąpił nieoczekiwany błąd" przy kliknięciu na jego właściwości...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2013, 11:37
Post: #16
Huawei E3131s-2 Play - Błąd przy instalacji sterownika
Taki błąd to już na prawdę źle wygląda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 982 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 930 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd